دستانی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستند که رو به آسمان دعا می کنند (کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » آرایش و زیبایی » آرایش صورت » داشتن صورت استخوانی و جالب با این راهکارها

داشتن صورت استخوانی و جالب با این راهکارها

رژیم غذایی | استفاده | عضلات | صورتی | آدامس | آرایش صورت و زیبایی

داشتن صورت استخوانی و جالب با این راهکارها

داشتن صورت استخوانی و جالب با این راهکارها 

خانم هایی که صورت استخوانی دارند هر لحظه جالب به نظر می رسند و این تبدیل به یک عرف در جامعه شده است است که زن ها علاقه به داشتن صورت استخوانی داشته باشند.شاید شما هم جزو کسانی باشید که با نگاه به آینه حس کنید، صورت تان زیادی پُر و چاق هست، شاید هم به تازگی چنین حسی به شما دست داده باشد.به نظر می آید صورتت تان از هر لحظه پر تر است؟!

چگونه صورتی استخوانی داشته باشیم؟
می توانید صورت خود را با استفاده از رژیم های غذایی و ورزش لاغر کنید، بدون اینکه وزن بدنتان از حالت نرمال خارج شود. می توانید روی عضلات صورت با انجام بعضی تمرینات ورزشی کار کنید تا عضلاتش سفت تر شوند. البته راه کارهایی که نام بردیم جهت تغییرات اساسی هستند و وقت می برند تا نتیجه ی آنها را ببینیم. اگر بخواهید می توانید صورت تان را گریم کنید و با سایه زدن صحیح لاغرتر نشانش دهید،

داشتن صورت استخوانی و جالب با این راهکارها

همان کاری که جهت متعادل سازی صورت بازیگران انجام می شود. البته بگویم در صورتی که چاقی صورت تان دلیلش اضافه وزن کل بدن شما باشد، شاید بهتر است تصمیمی قاطعانه بگیرید و کم کردن وزن تان (به صورت کلی و نه موضعی) را امتحان کنید. از طرفی ممکن است درشتی صورت مان ریشه ی ژنتیک داشته باشد، در این صورت یاد گرفتن اینکه چگونه صورتی استخوانی داشته باشیم چندان به کارمان نمی آید و کار مشکل به نظر می رسد.

چاقی صورت شما احتمالا جزو یکی از این دسته هاست. توصیه می کنم با ما و این مقاله همراه باشید، می خواهیم بدانیم چگونه صورتی استخوانی داشته باشیم و با تلاش آگاهانه و راه کارهای مطرح شده است به این نشانه برسیم.

رژیم غذایی | استفاده | عضلات | صورتی | آدامس | آرایش صورت و زیبایی

روش اول: صورت تان را بررسی کنید

عبارات مهم : رژیم غذایی – استفاده
۱٫ در آینه نگاه کنید
اگر اخیرا اضافه وزن نداشته اید، ولی صورت تان به نظر پرتر شده، تغییرات دقیق را بررسی کنید؟! تناسبات صورت تان را بررسی کنید و ببینید کجاهای صورت تان چاق تر به نظر می رسند.

به صورت افراد خانواده تان دقت کنید. صورت تان با صورت آنها تناسب دارد؟ از احتمال اینکه چاقی صورت تان ممکن است زمینه ی ژنتیک داشته باشد غافل نشوید. یک علت دیگر هم ممکن است وجود داشته باشد؛ بسیاری از صورت ها در جوانی پر و گوشتالو هستند، ولی به مرور وقت و با بالاتر رفتن سن لاغرتر خواهند شد.

از کسانی که به صداقت ارزش اطمینان دارید پرس و جو کنید؛ آیا آنها هم مثل شما حس می کنند صورت تان گوشتی و درشت است یا به نظرشان متناسب می آید؟

داشتن صورت استخوانی و جالب با این راهکارها

پف کردن صورت با چاقی تفاوت دارد! دقت کنید؛ صورت تان چاق شده است یا در حال حاضر پف دارد؟ شب پیش شام چه خورده اید؟ در اثر تغذیه ی شما، غذاهای شور، کم خوابی، مصرف داروها، امراض یا وجود یک مسئله ی پزشکی غیرمعمول در بدن، ورزش نکردن

و بسیاری عوامل دیگر ممکن است صورت تان موقتا پف کند.با دکترتان صحبت کنید. او می تواند به شما کمک کند تا بدانید صورت تان باید دقیقا چقدر چربی و با چه تناسبی داشته باشد! از طرفی اگر مشکلی داشته باشید و صورت تان دچار اِدم یا ورم باشد دکتر می تواند آن را جهت شما برطرف کند.

رژیم غذایی | استفاده | عضلات | صورتی | آدامس | آرایش صورت و زیبایی

۲. حالت بدن تان را بررسی کنید
وقتی در آینه نگاه می کنید به پوزیشن خود دقت کنید، معمولا اگر سرتان را به حالت افتاده نگه داشته باشید به نظر می رسد غبغب دارید و این چاق تر نشان تان می دهد. چربی ها در مناطق متفاوت صورت تان ممکن است با عوض کردن حالت قرار گرفتن سر باعث ایجاد عوض کردن در ظاهرتان شود و چاق تر نشان تان دهد. بعد حواس تان باشد خطای دید گولتان نزند.

حتی اوضاع ایستادن یا نشستن هم می تواند شما را چاق تر یا لاغرتر نشان دهد، تلاش کنید صاف بایستید و بنشینید، ستون فقرات تان را کاملا صاف نگه دارید و قوز نکنید.اگر دقیقا نمی دانید چه حالتی برایتان عالی ترین است از یک فیزیوتراپ کمک بگیرید تا احیانا صدمه ای به بدن تان وارد نکنید. توصیه ی دیگری که باید به آن اشاره کرد این است که قوز کردن مانع تنفس عمیق می شود

داشتن صورت استخوانی و جالب با این راهکارها

و ریه ها و شکم از هوایی پر می شود که جهت بدن و پوست بسیار حیاتی هست، بعد حتما تلاش کنید خودتان را عادت بدهید هنگام ایستادن و نشستن پشت تان را صاف نگه دارید.مدام یاد خودتان بیاندازید که شانه هایتان را بالا نگه دارید سینه را بیرون بدهید، سر وچانه را بالا بگیرید و به چشمان افراد نگاه کنید. این امر جهت اعتمادبه نفس تان هم خوب است!

معمولا تمرینات مخصوصی جهت اصلاح اوضاع و استقرار درست بدن وجود دارد. از فیزیوتراپ بخواهید آنها را به شما یاد بدهد یا به صورت آنلاین از طریق وب سایت های آموزشی آنها را یاد بگیرید و البته باز هم معجزه ای به نام یوگا و ورزش های مشابه آن بسیار مؤثر است.

روش دوم: تغذیه و رژیم غذایی
( تغییرات مثبت در این زمینه قطعا روی صورت تان هم اثر خواهد گذاشت)

۱. مواد خوراکی سالم مصرف کنید
همه می دانیم دانستن اینکه فردی با قد، وزن و سن شما چه مقدار در روز باید کالری دریافت کند جهت حفظ تناسب اندام مهم است که روی چاقی و لاغری صورت هم تأثیر می گذارد. جدول مربوط به میزان کالری هر ماده ی غذایی را از یک دکتر تغذیه یا از وب سایت های مرتبط با این عنوان دریافت کنید و مطابق آن و میزان کالری که باید دریافت کنید، رژیم غذایی خود را عوض کردن دهید. با این تیر دو نشان می زنید! سلامتی و لاغر شدن صورت.

۲. وزن تان را در حالت متعادل نگه دارید
اگر چاقی صورت تان به خاطر این است که کلا اضافه وزن دارید یا جدیدا چاق تر شدید خوب بعد دور خودتان نچرخید، تنها گزینه ی موجود چربی سوزی هست. اگر چربی های بدن تان آب شوند، بالطبع چربی های صورت تان هم با شما خداحافظی می کنند. این مسئله ارتباطی به لاغری موضعی ندارد، باید وزن کل بدن تان کم شود و توده ی چربی عمومی را از دست بدهید تا صورت تان هم استخوانی شود.

می دانم مدام در تمام سایت ها و مقاله های متفاوت مطالب تکراری راجع به ی وزن کم کردن خوانده اید، خوب چیز عجیبی نیست رژیم لاغری و چاقی جزو مباحث جالب روز هست، ولی اگر تمام راه ها را هم بروید، باز هم منطقی ترین و سالم ترین راهِ کم کردن چربی ها ی اضافی بدن رژیم غذایی سالم و ورزش منظم هست، همین!

مسیر درست این است که تحت نظر یک دکتر تغذیه رژیم بگیرید تا مطمئن باشید از یک رژیم غذایی سالم پیروی می کنید و به بدن تان آسیب نمی رسانید.معمولا عالی ترین تمرینات جهت وزن کم کردن ورزش های هوازی هست. از ورزش های هوازی نتیجه ی زیاد و بهتری می گیرید.

مقدار بیشتری فیبر و سبزیجات سبز مصرف و تلاش کنید غذاهای حاوی قند و چربی نخورید.الکل مصرف نکنید، چون باعث می شود بدن تان آب بسیاری از دست بدهد و کم شدن آب بدن باعث شود صورت تان پف کرده به نظر بیاید.

۳. بدن تان را هیدراته نگه دارید
می دانم این را همه جا و هر لحظه می شنوید؛ زیاد آب بنوشید! ولی باور کنید این عنوان بسیار مهم هست، وگرنه اینهمه تکرار نمی شد! ولی از تمام دلایل آب خوردنِ زیاد که بگذریم، مصرف آب بدن تان را هیدراته نگه می دارد. هنگامی که بدن تان هیدراته باشد، یعنی یون های موجود در بدن تان تنظیم درستی دارند. آب جهت تنظیم یون ها و هیدراته نگه داشتن بدن سدیم اضافی را از بدن تان خارج می کند و باعث می شود صورت تان پف نکند.

از طرفی آب کافی باعث دفع سموم بدن می شود و صورت تان را از رنگ پریدگی که نشانه ی عدم سلامت است نجات خواهد داد. بهتر است کمی زیاد با فایده های نوشیدن آب آشنا شوید.

روش سوم: ورزش صورت
(صورت انسان زیاد از ۵۰ عضله دارد که متخصصان معتقدند ورزش صورت می تواند تمام آنها را فعال نگه دارد.)

۱. ورزش صورت به تنهایی داروی درد شما نیست
‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍ ورزش صورت طرفداران زیادی دارد، ولی باید بدانید فقط با انجام این تمرینات نمی توان چربی های صورت را آب کرد، باز هم تکرار می کنم سالم ترین و البته تضمینی ترین راه هنوز هم کم کردن وزن کلی بدن از طریق ورزش هست. با این حال گفته می شود ورزش صورت همراه با رژیم غذایی سالم جواب می دهد، چون کمک می کند از شر افتادگی صورت و چین و چروک احتمالی بعد از وزن کم کردن راحت شوید.

۲. یوگای صورت انجام بدهید
حالت قرار گرفتن صورت در یوگا طوری است که با پایین نگه داشتن سر و تنفس عمیق باعث می شود، عضلات صورت در اوضاع مناسبی قرار بگیرند و دیگر اینکه، یوگای صورت یک جایزه ی نفیس هم جهت شما در نظر گرفته؛ کمک می کند جوان تر به نظر برسید!

۳. در فواصل معین تکرار کنید: سیب… هلو
البته در اصل مقاله نوشته شده است بگویید ایکس (X) و اُ (O) ولی به نظرم آمد سیب و هلو هم جالب تر هستند هم رنگ و روی تروتازه تری دارند، بعد حس خوبی انتقال یافته می کنند. این دو کلمه یا آن دو حرف لاتین (هر کدام که شما دوست دارید) باعث می شوند گونه ها و دهان شما فعال باشند، فعالیت این دو منطقه از صورت باعث درگیر شدن تعداد زیادی از ماهیچه های صورت می شوند. این دو کلمه یا آن حروف را هر چندبار که دل تان می خواهد در فواصل زمانی متفاوت تکرار کنید.

۴. آدامس بجوید
به قسمت جالب مقاله می رسیم؛ بعد می توانید سقز، آدامس بادکنکی یا هر نوع آدامس دیگری که دلتان می خواهد بجوید. عمل جویدن تعداد زیادی از عضلات صورت را درگیر و ورزیده می کند. اگر آدامس خور هستید و از آن لذت می برید، این مورد هم بخش مورد علاقه شماست و هم کار مشکل برایتان نیست.فقط یادتان نرود، آدامس بدون قند بجوید، هر چه قدر کمتر قند مصرف کنید، سلامت تان بهتر حفظ می شود و وزن تان هم کم تر بالا می رود.

۵. ورزش دهان
دهان تان را تا جایی که می توانید باز کنید تا عضلات صورت تان منقبض شوند. چند ثانیه مکث کنید و دوباره ببندیدش تا عضلات دوباره شل شوند. این تمرین را ۳بار در روز (صبح، ظهر، شب) و در هر مرتبه ۳۰ بار تکرار کنید.

روش چهارم: استفاده از گریم و آرایش
(از طریق گریم و آرایش قسمت های بزرگ صورت تان را کوچکتر نشان دهید. گریم و آرایش صورت می تواند بسیاری از عیوب صورت را بپوشاند و می توان از آن جهت چاق یا لاغر نشان دادن صورت یا متعادل سازی اجزای آن استفاده کرد)

۱. گونه هایتان را خوشرنگ نگه دارید
رژگونه بزنید، استفاده از رنگ های گرم روی گونه های تان باعث می شود پوست تان رنگ و رو و طراوت داشته باشد. رژگونه را از خارج صورت به سمت داخل بزنید. این کار صورت تان را مثل یک تندیس قشنگ و تراش خورده نشان می دهد، به این ترتیب گونه ها و لب هایتان خوب به نظر می رسد.

۲. صورت تان را طراحی کنید
صورت تان را با خطوط و سایه طوری طراحی کنید تا لاغرتر به نظر برسد. سایه زدن صورت می تواند یک صورت را لاغرتر از آنچه واقعا هست، نشان دهد. می توان استخوان های گونه ها را طوری سایه زد که برجسته تر به نظر بیایند و سایر قسمت های صورت را هر کجا که مورد نیاز است برجسته تر و متعادل تر نشان داد.

سایه زدن به صورت باید بادقت انجام شود، چون اگر صورت های لاغر را اشتباه سایه بزنید،به یک صورت خسته، بیش از حد استخوانی و گودافتاده تبدیل می شوند. بعد حواستان باشد چه مقدار و کدام قسمت های صورت را سایه می زنید.
نکته ی مهم این است که باید سایه زدن به صورت را از فردی که در آن مهارت دارد، یعنی یک گریمور یا آرایشگر صورت، یاد بگیرید.

این فرد می تواند به شما بیاموزد کدام قسمت ها را و با چه درجه ای سایه بزنید. می توانید به یک کلاس خودآرایی حرفه ای بروید. جهت اینکه بتوانید به صورت تان فرم مناسب بدهید، باید وقت بگذارید، یاد بگیرید و تمرین کنید.

۳٫ به ابروها حالت بدهید
ابروهای کمانی و کمی نازک (مراقب باشید بیش از حد باریک نشوند) صورت را باریک تر نشان می دهند. این حالت را می توانید با سایه زدن ابروها یتان برجسته تر کنید. نظرتان راجع به ی یک رنگ سایه ی کمی تیره تر از رنگ طبیعی ابرو چیست؟ دقیقا زدید به هدف!

۴. از کانسیلر استفاده کنید
تیره گی و پف دور چشم را با کانسیلر بپوشانید. تیرگی ها، گودرفتگی یا پف زیر چشم صورت تان را پف کرده و چاق تر نشان می دهد.

۵. رژلب روشن تر بزنید
بهتر است از رنگ های روشن تر و لایت که اصطلاحا حس سبکی می دهند، جهت لب هایتان استفاده کنید، رژلب های تیره به بیننده حس سنگینی القا می کنند. از رژلب روشن تر استفاده کنید، لب هایتان از حالت گوشتی بودن در می آید و باریک تر به نظر می رسد. به همان نسبت روی لاغرتر دیده شدن صورت تان هم تأثیر خواهد گذاشت.

حالا دیگر تا حدودی می دانیم چگونه صورتی استخوانی داشته باشیم. فکر می کنید کدام یک از این روش ها جهت شما مناسب تر است و به شما کمک می کند صورتی لاغر تر داشته باشید؟

واژه های کلیدی: رژیم غذایی | استفاده | عضلات | صورتی | آدامس | آرایش صورت و زیبایی

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو