باران باش و ببار و نپرس کاسه های خالی از آن کیست.(کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : پنج شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار جامعه و عمومی » عکس+ زورگیر سالمندان را شناسایی کنید

عکس+ زورگیر سالمندان را شناسایی کنید

رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ از شهروندان خواست که سارق حرفه‌ای را که با معرفی خود به عنوان مامور بیمه یا بانک اقدام

عکس+ زورگیر سالمندان را شناسایی کنید

رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ از شهروندان خواست که سارق حرفه‌ای را که با معرفی خود به عنوان مامور بیمه یا بانک اقدام به زورگیری از پیرزنان تنها کرده بود، خبر داد.

زورگیری از پیرزنان تنها

رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ از شهروندان خواست که سارق حرفه‌ای را که با معرفی خود به عنوان مامور بیمه یا بانک اقدام به زورگیری از پیرزنان تنها کرده بود، خبر داد.

عبارات مهم : پلیس آگاهی – اطلاعات
در تاریخ بیستم فروردین ماه امسال از طریق مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰، وقوع یک فقره دزدی به‌عنف منزل در خیابان حبیب اللهی به کلانتری ۱۱۸ ستارخان اعلام شد که با حضور مأموران در محل و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد مردی میانسال بعد از ورود به منزل یک زن ۶۵ ساله و اطلاع از محل نگهداری اموال باارزش این زن اقدام به دزدی بیش از ۸۰ میلیون تومان طلا و جواهر و وجوه نقد از منزل وی کرده و متواری شده است است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با عنوان دزدی به‌عنف منزل و به دستور بازپرس شعبه چهاردهم دادسرای ناحیه ۲ پایتخت کشور عزیزمان ایران ، پرونده جهت پیگیری در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ قرار داده شد .

مالباخته بعد از حضور در پایگاه دوم پلیس آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در ساعت ۱۵ روز بیستم فروردین ماه در منزل نشسته بودم که زنگ منزل به صدا در آمد، فردی خودش را مأمور بانک معرفی کرده و مدعی شد که من در قرعه کشی بانک برنده چند میلیون تومان پول شده‌ام . به این بهانه این شخص که لباس سفید به تن داشت وارد منزل شد و بعد از لحظاتی از من درخواست مدارک شناسایی کرد تا به قول خودش امور اداری جهت تحویل پول قرعه کشی را انجام دهـد . جهت آوردن مدارک شناسایی به سراغ کمد دیواری داخل یکی از اتاق ها رفته بودم که ناگهان احساس کردم شخصی پشت سرم ایستاده و به محض برگشتن با این شخص روبرو شدم.

مالباخته ادامه داد: قصد اعتراض به حضور این شخص در اتاق را داشتم که ناگهان به سمت من حمله ور شد و در حالیکه قدرت مقابله با او را نداشتم ، تمامی طلا و جواهرات و پول هایم را از داخل کمد دیواری دزدی کرد و از محل متواری شد.

کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ با توجه به شیوه و شگرد دزدی به بررسی وقوع دزدی های مشابه پرداخته و اطلاع پیدا کردند که دزدی های مشابه دیگری نیز در دیگر مناطق پایتخت کشور عزیزمان ایران دقیقا به همین شیوه و شگرد رخ داده است .

بررسی بیانات مالباختگان تازه نشان داد که فردی با مشخصات یکسان و تحت عناوین مأمور اداره بیمه یا کارمند بانک و به بهانه های متفاوت همچون پرداخت حقوق مستمری یا برنده شدن افراد در قرعه کشی بانک به در منازلی که در تمامی آنها افراد سالخورده و عمدتا پیرزن زندگی میکردند، مراجعه کرده و بعد از ورود به منازل افراد، در صورت امکان به شیوه کش‌روی و در صورت اطلاع مالباختگان از هویت واقعی اش، به شیوه زورگیری اقدام به دزدی وجوه نقد ، طلا و جواهرات کرده و نهایتا با یک دستگاه موتورسیکلت طرح ویو آبی رنگ از محل متواری شده است است .

کارآگاهان پایگاه دوم آگاهی با بهره‌گیری از بیانات شکات و مالباختگان در خصوص مشخصات ظاهری سارق، شیوه و شگرد دزدی و نهایتا بهره‌گیری از سوابق مجرمان سابقه‌دار موفق به شناسایی یکی از آنان به نام فریدون . ن متولد ۱۳۴۶ شدند.

بررسی سوابق فریدون . ن حکایت از آن داشت که این شخص از مجرمان سابقه‌دار و حرفه‌ای با ۱۳ سابقه دستگیری و زندان است که در این ۱۳ فقره بارها به اتهام ارتکاب جرایم متفاوت کلاهبرداری، قاپ‌زنی و دزدی منزل از سوی پایگاه های متفاوت آگاهی دستگیر و روانه زندان شده است و در بسیاری از پرونده‌های دزدی خود نیز دقیقا به همین شیوه و تحت عناوین مأمور اداره بیمه یا کارمند بانک اقدام به دزدی از افراد سالخورده کرده است.

بر اساس اعلام مرکز اطلاع‌رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه سعدالله گزافی، مدیر پایگاه دوم پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : در ادامه کارها پلیسی جهت دستگیری فریدون . ن ، کارآگاهان با بهره گیری از اطلاعات موجود در سوابق متهم اقدام به شناسایی آخرین محل سکونت وی در محدوده میدان هفتم تیر کرده و در تحقیقات پلیسی اطلاع پیدا کردند که این شخص به واسطه کارها مجرمانه از سوی خانواده طرد و در حال حاضر لامکان هست. لذا در ادامه پیگیری پرونده و جهت دستگیری این متهم سابقه دار و حرفه ای و همچنین شناسایی سایر شکات و مالباختگان احتمالی ، دستور انتشار بدون پوشش تصویر این شخص از سوی بازپرس پرونده صادر شد.

گزافی از شهروندانی که موفق به شناسایی تصویرهای متهم شده است و اطلاعاتی در خصوص مخفیگاه یا محل های تردد وی دارند خواست تا هرگونه اطلاعات خود در این خصوص را از طریق شماره تماس ۲۱۸۶۹۰۰۶ در اختیار کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ قرار دهنـد .

وی همچنین از شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند خواست تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه دوم پلیس آگاهی در جنت آباد شمالی – خیابان شاهین شمالی مراجعه کنند.

عکس+ زورگیر سالمندان را شناسایی کنید

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ از شهروندان خواست که سارق حرفه‌ای را که با معرفی خود به عنوان مامور بیمه یا بانک اقدام

واژه های کلیدی: پلیس آگاهی | اطلاعات | شناسایی | زورگیری | اطلاعات | ایران | پرونده | خبر

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو