قدر زمان حال را بدانید که گذشته هرگز برنمی گردد و آینده شاید نیاید.(گالیله)
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار جامعه و عمومی » عکس از خسارات زلزله خراسان رضوی

عکس از خسارات زلزله خراسان رضوی

مرکز لرزه نگاری کشوراز وقوع زلزه نسبتا شدیدی در مناطقی از استان خراسان رضوی خبر داد.

عکس از خسارات زلزله خراسان رضوی

مرکز لرزه نگاری کشوراز وقوع زلزه نسبتا شدیدی در مناطقی از استان خراسان رضوی خبر داد.

مرکز لرزه نگاری کشور با اعلام خبر وقوع زلزه نسبتا شدیدی در مناطقی از استان خراسان رضوی، جزییات این زمین لرزه را به شرح زیر اعلام کرد:

بزرگی: ۶ ریشتر

عکس از خسارات زلزله خراسان رضوی

محل وقوع: استان خراسان رضوي – حوالی سفيد سنگ

عبارات مهم : استاندار خراسان رضوی – عملیات امداد و نجات
تاریخ و وقت وقوع به وقت محلی: ۱۳۹۶/۰۱/۱۶ ۱۰:۳۹:۱۰

طول جغرافیایی: ۶۰٫۲۶

عرض جغرافیایی: ۳۵٫۸۳

مرکز لرزه نگاری کشوراز وقوع زلزه نسبتا شدیدی در مناطقی از استان خراسان رضوی خبر داد.

عمق زمین‌لرزه: ۱۰ کیلومتر

نزدیک‌ترین شهرها:
۲۴ کیلومتری سفيد سنگ (خراسان رضوي)
۳۸ کیلومتری قلندرآباد (خراسان رضوي)
۴۰ کیلومتری فريمان (خراسان رضوي)

نزدیکترین مراکز استان:
۸۱ کیلومتری مشهد
۳۱۹ کیلومتری بجنورد

به گزارش خبرگزاری دالنشجو، هنوز از خسارات وارده هیچ خبری مخابره نشده هست. بر اساس گزارش‌ها تلفن، موبایل و وسایل ارتباطی در بعضی مناطق زلزله‌زده مشهد و دیگر شهرهای خراسان رضوی قطع شده است هست. بدنبال وقوع زلزله در مشهد ، ماموران ۴۸ ایستگاه آتش نشانی این کلانشهر به حالت آماده باش درآمدند و کلیه خودروهای عملیاتی به دستور معاونت عملیات این شرکت از آشیانه خارج و در حالت استند بای قرار گرفتند.

عکس از خسارات زلزله خراسان رضوی

شاهین فتحی معاون عملیات امداد و نجات هلال احمر به همین جهت گفت: اعلام آماده باش به تمام نیروهای امدادی کشور در پی زلزله مشهد صورت پذیرفت. نزدیک ترین تیم های ارزیاب به محل اتفاق اعزام شد. هنوز از میزان خسارت اخباری اعلام نشده است.

پس از زمین‌لرزه ۶ ریشتری در مشهد ۵ پس‌لرزه به قدرت‌های ۴.۷ ریشتر، ۴ ریشتر، ۳.۶ ریشتر، ۴.۴ ریشتر و ۳.۷ ریشتر تاکنون به وقوع پیوسته است.

مرکز لرزه نگاری کشوراز وقوع زلزه نسبتا شدیدی در مناطقی از استان خراسان رضوی خبر داد.

بر اساس امار مرکز زلزله نگاری کل کشور تا کنون ۹ بعد لرزه در خراسان رضوی رخ داده است.

گزارش‌های مردمی از خواف و سنگان حاکی از آن است که مدت زمین‌لرزه در این مناطق کوتاه بوده و خسارت‌های چشم‌گیری در پی نداشته است.

عکس از خسارات زلزله خراسان رضوی

گزارش میدانی از مرکز زلزله یعنی سفید سنگ و همچنین شهر مقدس مشهد حاکی از این است خسارت جدی به ساختمان ها وارد نشده/ به علت بعد لرزه های مداوم، مردم به خیابان ها آمده اند.

همچنین دقایقی پیش دو پس‌لرزه دیگر به قدرت‌های ۴.۶ و ۴.۱ ریشتر در مشهد به وقوع پیوست.

مسافران قطارهای به مقصد یا مبدا مشهد نیز مطلع باشند که حرکت قطارها از مبداء و به مقصد مشهد طبق برنامه انجام می‌شود. مدیر کل روابط عمومی راه آهن اعلام کرد: اختلالی در حرکت قطار های به سمت مشهد ایجاد نشده است و حرکت قطارها از سراسر کشور به مقصد مشهد طبق برنامه انجام می‌شود.

مقام مسئول شرکت هواپیمایی کشوری نیز اعلام کرد: انجام پروازهای وروردی و خروجی مشهد بدون مسئله ادامه دارد.

کاربران افغانستانی توئیتر نوشته اند زلزله در هرات هم احساس شده است است.

استاد پژوهشگاه زلزله شناسی در گفت‌وگو با شبکه خبر: زلزله در ۸۷ کیلومتری جنوب شرق مشهد اتفاق افتاده هست. در منطقه‌ای که زلزله رخ داده هست، دو گسل وجود دارد که در حال بررسی هستیم که کدام یک از گسل‌ها عامل این زلزله هست. شهر مشهد ۶۱۰ سال پیش زلزله‌ی بزرگی را تجربه کرده است.با توجه به قدرت ۶ ریشتری زلزله، آینده نگری ما این است که بعد لرزه‌های زلزله تا یک ماه دیگر ادامه داشته باشند و بهتر است تا روستاهای اطراف کانون زلزله، مراقبت‌های مورد نیاز را داشته باشند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی اعلام کرد: تیم‌های امداد هوایی و تصویر العمل سریع هلال احمر استان به منطقه زمین‌لرزه اعزام شده‌اند. منتظر گزارش‌های اولیه تیم‌های ارزیاب هستیم تا آمار دقیق خسارات احتمالی را ارائه دهیم. تیم‌های آواربرداری، اسکان اضطراری و تغذیه بعد از گزارش اولیه تیم‌های ارزیاب جهت امدادرسانی به منطقه اتفاق اعزام خواهند شد.

معاون استاندار خراسان رضوی گفت:اطلاع دقیقی از میزان خسارت زلزله نداریم.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات: هیچ مسئله فنی از نظر ارتباطی در این استان وجود ندارد و تنها به علت ایجاد ترافیک ارتباطی و تماس های مکرر هموطنان در شهرهای زلزله زده ، احتمال اختلال وجود دارد.

مدیرعامل برق منطقه‌ای خراسان رضوی اعلام کرد:زمین‌لرزه امروز در مشهد موجب قطعی برق در شهر مشهد و روستاها نشده هست. تیمی به صورت حضوری به شهرستان‌ها و روستاها مراجعه کرده تا اگر مشکلی از بابت قطع برق بوجود آمده را گزارش کنند.

نخستین فوتی زلزله در روستای کالغش فریمان

تا کنون یک نفر فوتی در اثر آوار در روستای کالغش در نزدیکی فریمان گزارش شده است هست. آب مناطقی از شهرستان فریمان خراسان رضوی نیز در پی زلزله قطع شده است هست. معاون عملیات امداد و نجات هلال احمر در همین رابطه گفت: تاکنون یک کشته و ۵ مصدوم در زلزله خراسان رضوی گزارش شده.

مدارس فریمان تعطیل شد. باتوجه به وقوع زلزله و در جهت پیشگیری از خطرات احتمالی بنا به تصمیم فرماندار و مدیر شورای آموزش و پرورش شهرستان فریمان، کلیه مدارس این شهرستان در شیفت عصر روز چهارشنبه ۱۶ فروردین ۹۶ تعطیل است.

معاون آمادگی و مقابله شرکت مدیریت بحران گفت: در اکثر مناطقی که تحت تاثیر مستقیم زلزله قرار داشته، ارتباطات رادیویی قطع شده است است و ما در حال حاضر آماری از تعداد جانباختگان یا مصدومان احتمالی این اتفاق و همچنین تعداد مصدومان نداریم و البته ممکن است این اتفاق خسارات جانی نداشته باشد.

رئیس اورژانس کشور گفت: با توجه به ارتباط ضعیف تلفنی مجبور شدیم از بالگرد استفاده کنیم مقداری تخریب مناطق مسکونی از نظر هوایی به ما گزارش دادند.

برخی تصویرهای و فیلم‌ها از این زلزله که از مخاطبین ارسال شده، از اینقرار است:

منبع: دانشجو

واژه های کلیدی: استاندار خراسان رضوی | عملیات امداد و نجات | خراسان رضوی | امدادرسانی | زلزله | ریشتر | خسارت | خراسان

عکس از خسارات زلزله خراسان رضوی

عکس از خسارات زلزله خراسان رضوی

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو