انسان همان می شود که اغلب به آن فکر می کند. (کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار جامعه و عمومی » هوای پایتخت کشور عزیزمان ایران هنوز سالم است

هوای پایتخت کشور عزیزمان ایران هنوز سالم است

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: کیفیت هوای پایتخت کشور عزیزمان ایران با توجه به زیاد کردن ۲۰ عددی آلاینده های هوا

هوای پایتخت کشور عزیزمان ایران هنوز سالم است

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: کیفیت هوای پایتخت کشور عزیزمان ایران با توجه به زیاد کردن ۲۰ عددی آلاینده های هوا نسبت به روز گذشته با شاخص ۶۹، در شرایط سالم قرار دارد.

هوای پایتخت در شرایط سالم قرار دارد

شاخص کیفیت هوا، Air Quality Index) AQI) شاخصی جهت تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد هست.
بر این اساس معیار سطح اهمیت بهداشتی شاخص کیفیت هوا (AQI) به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ سالم ( زرد )(حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم جهت گروه حساس(نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است هست.

عبارات مهم : هوای پایتخت – کیفیت هوا
محمد رستگاری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: کیفیت هوای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت صبح امروز، با زیاد کردن ۲۰ عددی میزان غلظت میانگین آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲٫۵ میکرون، در حد سلامت بوده و بر روی عدد ۶۹ قرار گرفته هست.
وی اظهار کرد: در همین مدت میزان غلظت آلاینده های منوکسید کربن از ۳۰ به ۴۲ و ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون نیز از ۲۸ به ۴۲ زیاد کردن یافته هست.
رستگاری خاطرنشان کرد: ایستگاه های تربیت مدرس (منطقه ۶) با شاخص ۱۰۵، پیروزی (منطقه ۱۳) با شاخص ۹۸ و شهرداری منطقه چهار با شاخص ۹۴ بیشترین میزان آلودگی هوا را طی ۲۴ ساعت گذشته در سطح مناطق متفاوت شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران داشتند.
معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: ایستگاه های دانشگاه شریف (منطقه ۲)، شهرداری منطقه ۲ و مسعودیه (منطقه ۱۵) به ترتیب با شاخص های عددی ۴۳، ۴۶ و ۴۷ در شرایط پاک قرار داشتند.

هوای پایتخت کشور عزیزمان ایران هنوز سالم است

منبع: ایرنا

واژه های کلیدی: هوای پایتخت | کیفیت هوا | روز گذشته | استاندارد | شهرداری | سلامتی | آلاینده | سلامت | ایران

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو