شب آنگاه زیباست که نور را باور داشته باشیم.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » فرق بین اکستنشن و کاشت مژه

فرق بین اکستنشن و کاشت مژه

با اکستنشن مژه آشنایی دارید؟ آیا اکستنشن مژه همان کاشت مژه است؟ تارهای مصنوعی مژه

فرق بین اکستنشن و کاشت مژه

با اکستنشن مژه آشنایی دارید؟ آیا اکستنشن مژه همان کاشت مژه است؟ تارهای مصنوعی مژه که در لابه لای مژه ها قرار می گیرد، اکستنشن مژه نام دارد. کاشت مژه ولی خیلی طبیعی تر از اکستنشن مژه به نظر می آید.

مژه های ضخیم و پرپشت از چیزهایی است که تقریبا همه مایل به داشتن آن هستند ولی گاهی به صورت ژنتیکی و یا بر اثر عوامل محیطی فرد از مژه های کم پشتی برخوردار می شود و جهت برطرف آن به روش های مختلفی دست می زند. اگرچه درمان های خانگی مختلفی جهت تقویت مژه و پرپشت شدن آن ها وجود دارد ولی همانطور که می دانید این شیوه ها وقت بر هستند. در برابر می توان از روشی که اصطلاحا به آن اکستنشن مژه می گویند استفاده کرد. در این روش سریع به نتیجه مطلوب خود می رسید ولی باید قبل از اقدام جهت این کار در ارتباط با آن آشنایی کامل داشته باشید.

فرق بین اکستنشن و کاشت مژه

اکستنشن مژه چیست؟

اکستنشن را با تارهایی از ترکیبات مصنوعی از جنس مو می سازند و در میان مژه ها قرار می دهند. در این روش مژه اضافه تک به تک لابه لای مژه های پلک بالا با چسب اضافه می شود و به این ترتیب دیگر نیازی به استفاده از مژه مصنوعی یا آرایش زیاد چشم ها نیست.

تفاوت اکستنشن مژه با مژه مصنوعی

مژه های مصنوعی که استفاده می شود با یک نگاه راحت کاملا قابل تشخیص است ولی هنگامی که شما اکستنشن جهت مژه انجام می دهید ، به سادگی مشخص نمی شود و با مژگان خودتان تفاوت زیادی ندارد. علاوه بر این نتیجه ای که شما با اکستنشن مشاهده می کنید به مراتب خیلی بالاتر و بهتر از مژه مصنوعی است و همین طور مدت دوام اکستنشن پایدارتر است و مدت طولانی تری بر مژه های شما عوض کردن نکرده باقی می ماند.

مراحل انجام کار اکستنشن مژه

فرد داوطلب باید دراز بکشد و چشم ها را ببندد. زیر مژه های پلک بالا دستمالی تمیز قرار می گیرد. با کمک گرفتن از موچین مژه ها را برداشته و نوک آن ها را به اندازه یک میلی متر به چسب آغشته کرده و سپس روی قسمتی که مورد نظر است (معمولا در گوشه خارجی چشم باید مژه ها متراکم تر و بلندتر باشند) قرار دهید و جهت پیوستن کمی صبر کنید. بعد از اتمام کار و چک کردن یک نواختی مژه ها با استفاده از برس مژه ؛ مژه ها را شانه کنید و در آخر نیز با کمک لوسیون پاک کننده آرایش و پنبه روی پلک و مژه ها را بشورید و به آرامی چسب ها را نیز بکنید.

با اکستنشن مژه آشنایی دارید؟ آیا اکستنشن مژه همان کاشت مژه است؟ تارهای مصنوعی مژه

عموما این مژه ها به مدت ۳ تا ۴ هفته از وقت کاشت، باقی می مانند البته این مدت به نوع مژه های طبیعی شما و سرعت رشد آن ها بستگی دارد. جهت ترمیم معمولا چند روز یک بار بسته به نظر آرایشگرتان باید به آرایشگاه و یا جایی که جهت اکستنشن رفته اید مراجعه کنید. همچنین جهت پاک کردن آرایش چشم ها نیز مورد نیاز است از ژل های شستشو کمک بگیرید و به کمک دستمالی نرم به آرامی اطراف مژه ها را تمیز کنید. استفاده از شامپو فرزند نیز جهت شستشوی پوست صورت و چشم ها بهتر است.

کار را به کاردان بسپارید!

انجام کامل اکستنشن مژه حدود ۲ ساعت وقت می برد. انواع مختلفی از اکستنشن جهت مژه در بازار موجود است ولی عالی ترین نتیجه را مژه های تک به تک که بین مژه های طبیعی قرار گیرند، می دهند. اگر می خواهید مطمئن شوید نتیجه کار خوب و درست است یا نه، می توانید از یک برس ریمل تمیز استفاده کنید. هنگامی که برس را درون مژه ها می کشید، نباید احساس کنید مژه مصنوعی دارید. متاسفانه انجام اکستنشن به وسیله افراد ناوارد گاهی باعث زخم شدن پوست پلک می شود که در این شرایط حتما باید اکستنشن را برداشت.

چنانچه تصمیم شما جهت اکستنشن مژه جدی است توجه داشته باشید که اگر شخصی که این کار را انجام می دهد ماهر نباشد ممکن است مژه های پلک بالا و پایین را به هم بچسباند و در نتیجه مژه های طبیعی هم کنده شوند. ورود چسب به چشم نیز می تواند باعث آلرژی و عفونت چشم شود که این خود از عوارض اکستنشن یا همان کاشت مژه موقت می باشد. در لینک زیر راجع به عوارض کامل آن بخوانید.

تفاوت اکستنش مژه و کاشت مژه 

این دو کاملا با یکدیگر متفاوت اند. اکستنشن مژه با موهای کاملا طبیعی به صورت شش ماهه کاشته می شود و معمولا دو هفته یک بار نیاز به ترمیم دارد در صورتیکه در روش اکستنشن از تارهای مصنوعی استفاده شده است که طول عمر کوتاه تری هم دارد. به عقیده متخصصان، پیوند مژه بسیار مسئله و پردردسر هست، چون نزدیک چشم و بسیار حساس است.

نکاتی که باید بدانید

قبل از اکستنشن صورتتان را چند ساعت نشویید تا مژه ها کاملا خشک باشند. از ۲۴ ساعت قبل انجام حرکت های ورزشی که باعث عرق کردن می شود و از ۴۸ ساعت قبل از آن انجام ورزش هایی مانند شنا یا رفتن به سونا ممنوع است.

فرق بین اکستنشن و کاشت مژه


بررسی عوارض و فایده های اکستنشن


مجله اینترنتی ستاره

واژه های کلیدی: اکستنشن مژه | مژه مصنوعی | آرایشگاه | استفاده | آرایشگر | آرایشگر | طبیعی | آرایش

فرق بین اکستنشن و کاشت مژه

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو