لباس قدیمی را بپوشید ولی کتاب نو بخرید.
خوش آمدید - امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار جامعه و عمومی » محدودیت های ترافیکی خاص چهاردهم و پانزدهم خرداد

محدودیت های ترافیکی خاص چهاردهم و پانزدهم خرداد

جانشین رییس پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ تمهیدات و تسهیلات ترافیکی خاص بیست‌وهشتمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) را تشریح کرد.

محدودیت های ترافیکی خاص چهاردهم و پانزدهم خرداد

جانشین رییس پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ تمهیدات و تسهیلات ترافیکی خاص بیست‌وهشتمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) را تشریح کرد.

محدودیت‌ ترافیکی خاص مراسم سالگرد ارتحال امام

سرهنگ حسن عابدی در نشست خبری که صبحگاه امروز در مقر پلیس راهور پایتخت کشور عزیزمان ایران برگزار شد، در این باره گفت: به منظور هماهنگی و جلوگیری از بی‌نظمی تردد کاروان‌های اعزامی به محل پارک اتوبوس‌ها و همچنین ساماندهی زائران و خودروهای شخصی زائران تمهیداتی پیش‌بینی شده است است برهمین اساس پارکینگ‌های شماره ۲ و ۳ جهت پارک خودروهای شخصی اختصاص یافته‌اند. پارکینگ شماره ۴ جهت پارک موتورسیکلت‌ها و همچنین مینی‌بوس های تحت شرکت واحد اتوبوسرانی و پارکینگ‌های ۵ و ۱۰ واقع در ضلع و شمال شرقی حرم مطهر و طول بلوار اخلاقی جهت پارک اتوبوس‌های ورودی از شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران پیش‌بینی شده است است.

عبارات مهم : محدودیت ترافیکی – راهنمایی
به گفته وی، پارکینگ شماره ۶ در ضلع شمالی حرم مطهر جهت پارک اتوبوس‌های شرکت واحد و پارکینگ شماره ۸ در ضلع غربی بزرگراه خلیج فارس جهت پارک اتوبوس‌های استان‌های سمنان، اصفهان، مرکزی، قم، البرز و سپاه سیدالشهداء حوزه غرب پایتخت کشور عزیزمان ایران اختصاص یافته است.

ممنوعیت و محدودیت‌های تردد و توقف

جانشین رییس پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ راجع به ممنوعیت‌های تردد اظهار کرد: براساس تدابیر اتخاذ شده است از ساعت ۸ روز یکشنبه تا آخر مراسم و تخلیه کامل پارکینگ‌ها و معابر تردد تمامی وسایل باربری سنگین در مسیر بزرگراه قدیم قم از سه راهی حسن‌آباد تا پل آزادگان و طول بزرگراه شهید هاشمی و بزرگراه شهید رجایی از آزادگان به سمت جنوب تا بزرگراه قدیم و بالعکس ممنوع است.

عابدی اضافه کرد: این وسایل می‌توانند در این مدت از طریق بزرگراه حسن‌آباد به بزرگراه ساوه و آزادگان غرب و شرق و همچنین جهت تردد به قم از بزرگراه آزادگان به بزرگراه ساوه، سلفچگان و سپس بزرگراه قم وارد شوند.

وی اضافه کرد: طی همین مدت تردد کلیه وسایل نقلیه سنگین و اتوبوس‌ها به استثنای اتوبوس‌های حامل زائران از بزرگراه شهید هاشمی از حد فاصل پل شهید صنیع‌خانی تا بهشت زهرا و سه راه باقرشهر تا بزرگراه خلیج فارس ممنوع است.

جانشین رییس پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ ادامه داد: همچنین از ساعت ۱۳ روز یکشنبه ۱۴ خردادماه در مسیر جنوب آزادراه قم – پایتخت کشور عزیزمان ایران محدودیت تردد جهت خودروها وجود داشته و تنها اتوبوس زائران قم – اصفهان و مرکزی می‌توانند تردد کنند و دیگر وسایل می‌بایست از پل حسن‌آباد به بزرگراه قدیم قم رفته و از آنجا به سمت پایتخت کشور عزیزمان ایران ادامه مسیر دهند.

عابدی با بیان اینکه تردد وسایل نقلیه سبک در مسیر شمال به جنوب آزادراه پایتخت کشور عزیزمان ایران – قم حد فاصل پل شهید کاظمی تا عوارضی پایتخت کشور عزیزمان ایران قم مجاز هست، گفت: تصمیمی جهت اعمال محدودیت در این زمینه وجود ندارد ولی ممکن است با تشخیص فرمانده میدان و همچنین رییس پلیس راهور پایتخت محدودیت ترافیکی در این محور اعمال شود که در این صورت وسایل نقلیه به بزرگراه قدیم قم هدایت خواهند شد.

وی راجع به تاکسی‌های فرودگاه امام‌خمینی (ره) نیز به ایسنا گفت: تاکسی‌های فرودگاه امام خمینی (ره) در وقت این محدودیت‌ها از بزرگراه پایتخت کشور عزیزمان ایران – ساوه تردد خواهند کرد.

اعلام محدوده‌های توقف ممنوع

جانشین رییس پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ راجع به ممنوعیت‌های توقف نیز تصریح کرد: ممنوعیت‌های توقف نیز از ساعت ۸ صبح روز یکشنبه شروع شده است و تا آخر مراسم و تخلیه کامل محدوده اطراف حرم امام خمینی (ره) ادامه خواهد داشت. بنابراین توقف در بزرگراه خلیج فارس از پل حرم مطهر به سمت جنوب و عوارضی در هر دو مسیر و همچنین توقف کلیه وسایل نقلیه در مدخل‌های ورودی و خروجی و خیابان‌های فرعی منتهی به پارکینگ‌ها و خیابان‌های مهم منتهی به بهشت زهرا (س) ممنوع است.

به گفته عابدی، توقف اتوبوس‌های شرکت واحد در بزرگراه شهید هاشمی در مسیر شمال به جنوب تا میدان ساعت در هر دو مسیر نیز ممنوع است.

وی با تاکید بر اینکه توقف کلیه وسایل نقلیه در طول بلوار علامه عسگری در هر دو مسیر از سه راهی باقرشهر تا پل حرم ممنوع هست، اظهار کرد: بنابر هماهنگی‌های اعلام شده است اگر نیاز باشد پارکینگ ضلع شمالی حرم خالی از ماشین شود از ابتدای مراسم عوامل انتظامی اجازه ورود به این پارکینگ را نداده و در غیراینصورت پلیس راهور مسوولیتی درخصوص پاکسازی پارکینگ ضلع شمالی برعهده نخواهد داشت.

جانشین رییس پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ با اشاره به مسیرهای ورودی به پارکینگ‌ها اظهار کرد: اتوبوس‌های سپاه سیدالشهدا حوزه غرب پایتخت کشور عزیزمان ایران که قصد ورود به پارکینگ‌های شماره ۵ و ۶ را دارند می‌توانند از طریق محور آزادگان و پل شهید صنیع‌خانی وارد بزرگراه شهید هاشمی شده است و بعد از پل امام علی از طریق خیابان اخلاقی به سمت بخشداری آفتاب هدایت شده است و در پارکینگ مستقر شوند.

همچنین اتوبوس‌های شرکت واحد از طریق محور آزادگان، پل شهید صنیع خانی نرسیده به پل سرلشگر صالحی و از طریق بزرگراه مزرعه می‌توانند وارد پارکینگ شماره ۶ شوند.

عابدی با اشاره به اتوبوس‌هایی که قصد ورود به پارکینگ شماره ۸ را دارند، اظهار کرد: این اتوبوس‌ها از مسیر غرب به شرق بزرگراه آزادگان وارد فرعی مرتضی‌گرد در شهرک شهید آوینی شده است و سپس با توجه به تابلوها و علائم راهنما می‌توانند وارد این پارکینگ شوند. همچنین اتوبوس‌هایی که از اسلامشهر و رباط‌کریم به سمت این پارکینگ حرکت می‌کنند باید از بزرگراه میان‌آباد وارد این پارکینگ شوند.

وی با اشاره به زائرانی که از استان البرز قصد ورود به پارکینگ‌ها را دارند، گفت: این عزیزان می‌توانند از محور غرب به شرق آزادگان حرکت کرده و از لاین کندرو وارد شهرک مرتضی گرد شده است و بعد از طی مسیر در ادامه با تابلوهای هدایت مسیر از سه راه حسین آباد وارد پارکینگ شوند. زائران استان سمنان نیز جهت ورود باید مسیر شرق به غرب آزادگان را طی کرده و بعد از پل شهید صنیع‌خانی به سمت جنوب ادامه مسیر داده و از راست‌گرد شهید هاشمی وارد بلوار علامه عسگری شوند و بعد از پل حرم به پارکینگ می‌رسند.

جانشین رییس پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ راجع به زائران قم، اصفهان و مرکزی نیز گفت: این افراد از مسیر جنوب به شمال آزادراه قم – پایتخت کشور عزیزمان ایران حرکت کرده و بعد از عبور از پل حسن‌آباد از طریق زیرگذر کهریزک وارد بزرگراه نمایشگاه شده است و وارد پارکینگ شماره ۸ خواهند شد.

عابدی با اشاره به آماده‌باش صددرصدی پلیس در این ایام اظهار کرد: هنگام تخلیه پارکینگ‌ها به منظور حفظ نظم و تسهیل در خروج شرکت‌کنندگان در پارکینگ‌ها، مورد نیاز است که وسایل نقلیه برابر بنرهای نصب‌شده و همچنین توجه به دستورات ماموران پلیس محل را ترک کنند.

جانشین رییس پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ با بیان اینکه نسبت به جابه‌جایی خودروهایی که در مناطق ممنوع توقف کرده باشند اقدام خواهد شد، از شهروندان و زائران خواست که با پلیس همکاری مورد نیاز انجام دهند.

محدودیت های ترافیکی خاص چهاردهم و پانزدهم خرداد

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

واژه های کلیدی: محدودیت ترافیکی | راهنمایی | پارکینگ | رانندگی | بزرگراه | اتوبوس | ممنوعیت | محدودیت | ممنوع | شماره | ایران

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو