در این جهان، همواره برای كسانی كه از خطری بهراسند، خطری وجود خواهد داشت.
خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶
A
خانه » کامپیوتر و اینترنت » عکس + جالب ترین پدیده اینترنت در اینستاگرام ضرغامی

عکس + جالب ترین پدیده اینترنت در اینستاگرام ضرغامی

عزت الله ضرغامی بروزترین پست اینستاگرام خود را به استیکر اختصاص داده هست.

عکس + جالب ترین پدیده اینترنت در اینستاگرام ضرغامی

به گزارش خبرنگار حوزه سیاسیونگروه اینترنت گروه تحریریه سایت جوان؛ عزت الله ضرغامی عضو شورای عالی اینترنت پست اینستاگرام خود را به نحوه استفاده صحیح از استیکرها و ایموجی ها در ارتباطات مجازی این روزهای مردم اختصاص داد و نوشت: استیکر! از پدیده های جالب اینترنت و دنیای ارتباطی امروز «استیکر» و «ایموجی» هست. همانگونه که آدم های خوش ذوق با استفاده صحیح و بجا از یک «ضرب المثل» و «شعر» و یا یک عبارت موزون حکیمانه حجم بالایی از مفاهیم را با مختصرترین روش به مخاطب انتقال یافته می کنند. استیکرها نیز چنین جایگاهی پیدا کرده و روز به روز با زیاد کردن تنوع و قشنگی شناختی آن ابعاد گسترده تر می یابند. به نظر من اصل این پدیده، خوب و گامی در جهت زیاد کردن قشنگی های ارتباطاتی هست. در استفاده از استیکر چند توصیه قابل توجه است:
۱- آشنایی متقابل فرستنده و گیرنده با مفهوم واقعی استیکر.
۲- رعایت اختصار، مگر در حالاتی که چند مفهوم باید با هم انتقال یافته شود.
۳- مواظبت از ایجاد سوء تفاهم و برداشت های ناصواب.
بارها دیده شده است که مثلاً تبادل استیکر و ایموجی قلب بین دختر و پسر جوان موجب بروز سوء برداشت و اختلالات خاصی شده است است.
۴- استیکرهای غیراخلاقی هم به نوبه خود ناپسندند و در صورت بی اعتنایی و مسامحه در استفاده از آن، به تدریج باعث ضایعات فرهنگی به خاص در حوزه کودک خواهد شد.
۵- استیکرها در آینده جای گفتگوها را خواهند گرفت و آینده نگری اینکه آدم ها فقط از علائم جهت ارتباطات استفاده کنند زیاد است.
اشکال بزرگ این اتفاق آن است که استیکرها هرگز نمی توانند جامعیت و مانعیت یک گفتگوی مفهومی و اقناع کننده را پر کنند و ای بسا باعث دلخوری و احساس بی اعتنایی طرف برابر و از همه مهمتر برداشت نادرست و انحرافی از آن شوند.
در استفاده از پدیده های مدرن، مراقب سنت ها، قشنگی های فرهنگ بومی و ارزش های اجتماعی خود باشیم و هر امکان جدیدی را همراه آسیب شناسی دقیق و استفاده صحیح و متعادل آن در اختیار بگیریم. .

عبارات مهم : عزت الله ضرغامی – پست اینستاگرام

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: عزت الله ضرغامی | پست اینستاگرام | سوء برداشت | اینترنت | استفاده | انتقال | استیکر | عزت الله ضرغامی

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو