ارزش انسان به افکار و باورهای اوست
خوش آمدید - امروز : پنج شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » کامپیوتر و اینترنت » عامل هتک حیثیت و نشر اکاذیب در استان زنجان دستگیر شد

عامل هتک حیثیت و نشر اکاذیب در استان زنجان دستگیر شد

رئیس پليس فضای توليد و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان زنجان از شناسایی شخصی که به قصد انتقام جویی اقدام به هتک حیثیت و نشر اکاذیب شخص دیگری از طریق شبکه اجتماعی کرده بود خبرداد.

عامل هتک حیثیت و نشر اکاذیب در استان زنجان دستگیر شد

به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه اینترنت گروه تحریریه سایت جوان؛ سرهنگ دوم آدینه لو اظهار کرد: در پی شکایت احدی از شهروندان مبنی بر هتک حیثیت و نشر اکاذیب در اینترنت مراتب در دستور کارشناسان این پلیس قرار داده شد و برابر اظهار شاکیه، فردی ناشناس در یکی از شبکه های اقدام به نشر اکاذیب و هتک حیثیت وی نموده بود.

وی افزود: بعد از اخذ مستندات و بیانات با همکاری شاکیه و کارها فنی و شیوه شگرد های خاص پلیسی نسبت به شناسایی متهم اقدام گردید.همچنین با اخذ دستور قضایی مبنی بر جلب متهم با حضور در محل نسبت به جلب وی اقدام گردید و ادله جرم مشمول بر گوشی گوشی کشف و به این پلیس دلالت گردید .
سرهنگ آدینه لو در ادامه گفت: در بازجویی های اولیه متهم تلاش میکرد با بیانات ضد و نقیض، خود را بی گناه جلوه داده ومسیر تحقیقات مأموران را به انحراف بکشاند.ولی با حضور شاکی پرونده و مواجهه شدن با مستندات و مدارک جمع آوري شده است از سوي کارشناسان به بزه ارتکابی معترف شد .
این مقام انتظامی عنوان کرد: متهم در بیانات خود بیان داشت به علت اختلاف به وجود آمده درمحیط کاری به منظور تخریب شخصیت و جایگاه شغلی شاکیه مرتکب بزه و هتک حرمت مشارالیه را فراهم نموده است.
سرهنگ دوم آدینه لو ضمن تاکید بر توصیه به شهروندان در خصوص استفاده نکردن از اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … هشدارداد: اشخاصی که با ایجاد پروفایل مجرمانه موجبات ناراحتی افراد دیگر را فراهم آورند در سریع ترین وقت شناسایی، دستگیر و تحویل دستگاه عدالت خواهند شد.
وی خاطرنشان کرد : به افرادی كه در اینترنت و شبكه های اجتماعی اقدام به هتك حیثیت و نشر اكاذیب علیه همدیگر می کنند، هشدار داده می شود طبق ماده ۱۷ قانوم جرایم رایانه ای با اثبات عمل مجرمانه آنها باید پاسخگوی قانون و مسئول عمل مجرمانه خود باشند.

عبارات مهم : اینترنت – شناسایی

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: اینترنت | شناسایی | عامل هتک حیثیت | دستگیری | نشر اکاذیب | استان زنجان | رئیس پلیس | تبادل اطلاعات

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو