كسي كه هرگز تحت فشار نزيسته باشد، آزادي را لمس نمي كند.
خوش آمدید - امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار جامعه و عمومی » سبزی دل را به سبزه بهاری گره بزنیم، شکرگزاری به درگاه خداوند در روز طبیعت

سبزی دل را به سبزه بهاری گره بزنیم، شکرگزاری به درگاه خداوند در روز طبیعت

سیزدهمین روز از شروع فصل بهار را ایرانی ها هر سال با سبزی و طراوت گره می زنند و با بدرقه نوروز، آماده می شوند تا در مسیر

سبزی دل را به سبزه بهاری گره بزنیم، شکرگزاری به درگاه خداوند در روز طبیعت

سیزدهمین روز از شروع فصل بهار را ایرانی ها هر سال با سبزی و طراوت گره می زنند و با بدرقه نوروز، آماده می شوند تا در مسیر زندگی با الهام از دگرگونی طبیعت، راهی جهت نو شدن دل باز کنند.

فرقی ندارد در کجا زندگی کنی، در شهر یا روستا، مهم این است که روز سیزدهم را متفاوت با روزهای گذشته سپری کنی، روزی که به عقیده گذشتگان باید غم و اندوه را از منزل و کاشانه بیرون کرد و خوش حالی ها را در دل محیط زیست با سبزه های تازه روییده گره زد.
رویش دوباره محیط زیست و زنده شدن درختان و سبزه ها روح انسان را نو می کند، و گویی محیط زیست دفتر قشنگی های خود را به روی چشم انسان می گشاید تا هر کس بنا بر میزان احساسات و درک خود، خطی از پیچیده های آفرینش را به جان دل نوش کند.

عبارات مهم : جان دوباره – سرزندگی
تجربه حسی متفاوت در روزی به نام محیط زیست و از جنس طراوات و تازگی، قدمی به سمت آشنایی هست، آشنایی هر آنچه خداوند قشنگی ها، جهت بهره انسان از نعمت ها خلق کرده است تا گام به گام و همراه با محیط زیست به سمت نور و روشنایی نزدیک شود.
نغمه پرندگان سرخوش از این همه قشنگی و پاکی به همراه رقص شاخه های تازه شکوفه زده درختان در روسری حریری از جنس نسیم بهاری، نمایشی بی نظیر از هستی را به تصویر می کشد که روح سرگشته انسان را جلا می دهد.
لحظه لحظه این روز را باید قدر دانست و سبزه دل را به سبزی بهار در هم آمیخت تا در لابلای هیاهوی محیط زیست جهت نو شدن، ما نیز در وجود خود طرحی نو در اندازیم و از نشانه های الهی که همانا گل و سبزه و درخت هست، ریسمانی بسازیم جهت نزدیک شدن به ذات لایزال آفریدگاری که به حق زیباست و هر آنچه می آفریند چشم نواز و بی نظیر هست.
طبیعت این روزها جشنی به پا کرده، من و شما نیز به این دورهمی باشکوه دعوتیم، جشنی که میزبانش پروردگار هستی است و در این رستاخیز محیط زیست همه چیز از گل و سبزه گرفته تا زمزمه چشمه ساران و نسیمی با طعم بهار را جهت پذیرایی مهیا کرده هست.
بیایید در این روز سراسر قشنگی که نم نم باران، درختان نوشکفته و سبزه های تازه رسته را نوازش می کند، به خالق هستی که به روح محیط زیست جان دوباره ای بخشیده دست مریزاد بگوییم و سر تعظیم فرود‌ آوریم به آفریدگاری که بار دیگر توفیق لذت بردن از این همه قشنگی را مشمول بر حالمان کرد تا اندکی از دریای بیکران برکاتش را ببینیم، لمس کنیم، لذت ببریم و بفهمیم.
در روز محیط زیست شایسته آن است که ما نیز دست نوازشی بر سر محیط زیست بکشیم، و ضمن لذت بردن از طراوت و تازگی فصل بهار، این فضای سبز و دنیای رنگارنگ که ترکیبی از رنگ های متفاوت است و با دست هنرمندانه آفریگار عالم نقاشی شده است را از سیاهی و آلودگی دور نگه داریم تا این سبزی و سرزندگی جهت روزهای آینده نیز صفای دل و روحمان باشد.

منبع: ایرنا

سبزی دل را به سبزه بهاری گره بزنیم، شکرگزاری به درگاه خداوند در روز طبیعت

واژه های کلیدی: جان دوباره | سرزندگی | همراه | طبیعت | زندگی | درختان | خداوند | آشنایی

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو