کامیابی تنها در این است که بتوانی زندگی را به شیوه خودسپری کنی.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » انتقال بیماری از تیغ هاشور

انتقال بیماری از تیغ هاشور

هاشور ابرو، راهی متداول نزد بانوان جهت تزریق رنگدانه به زیر پوست و اصلاح فرم و شکل ابرو هاست. هاشور ابرو، معمولا به

انتقال بیماری از تیغ هاشور

هاشور ابرو، راهی متداول نزد بانوان جهت تزریق رنگدانه به زیر پوست و اصلاح فرم و شکل ابرو هاست. هاشور ابرو، معمولا به وسیله دستگاه های استاندارد، سوزن های یک بار مصرف و بهداشتی و رنگ دانه های طبیعی انجام می شود. با این وجود، یکی از بزرگترین خطراتی که این عمل در بردارد، انتقال بیماری هست. با دکتر سلام همراه باشید تا انتقال بیماری به وسیله تیغ هاشور درمراکز آرایشی را بررسی کنیم.

انتقال بیماری از تیغ هاشور

بیماری های قابل انتقال با تیغ هاشور

بسیاری از بیماری های عفونی و ترساندن کننده حیات، از طریق انتقال خونی در آرایشگاه ها انتقال یافته می شوند. بدین معنا که در صورت آلوده بودن ابزار های آرایشی نظیر تیغ هاشور، و بریده شدن پوست به وسیله آن، به سادگی وارد جریان خون شده است و باعث بیماری می شوند. از همین جهت، مهم است که چنین وسایلی بصورت یک بار مصرف باشند و بعد از استفاده سریعا دور انداخته شوند.

از جمله خطراتی که استفاده از تیغ هاشور غیر بهداشتی در آرایشگاه ها به همراه دارد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

انتقال بیماری ایدز از طریق تیغ هاشور

بیماری ایدز که به وسیله ویروس نقص ایمنی اکتسابی انسان (HIV) ایجاد می شود، نوعی بیماری عفونی کشنده و خطرناک است که حیات را ترساندن می کند. این بیماری درمانی ندارد و حیات فرد مبتلا به این بیماری، به شدت به وسیله دیگر عوامل بیماری زا ترساندن می شود. بااهمیت ترین راه انتقال این بیماری خون است که باعث می شود آرایشگاه ها یکی از مکان های انتقال عمومی بیماری ایدز باشند. لذا دفعه بعدی که جهت هاشور یا تتو ابرو به آرایشگاهی مراجعه کردید از بهداشتی بودن و نو بودن تیغ هاشور اطمینان حاصل کنید.

هاشور ابرو، راهی متداول نزد بانوان جهت تزریق رنگدانه به زیر پوست و اصلاح فرم و شکل ابرو هاست. هاشور ابرو، معمولا به

انتقال بیماری هپاتیت از طریق تیغ هاشور

بیماری هپاتیت، بیماری دیگری است که ممکن است در آراشگاه ها انتقال یافته شود. هپاتیت یا التهاب کبد، بیماری بعضا کشنده ای است که در اغلب موارد در اثر یکی از هفت عامل ویروسی خود (انواع A تا G) ایجاد می شود. در مواردی، بیماری هپاتیت در اثر مصرف الکل و بعضی دارو ها ایجاد می شود و به کبد آسیب می رساند. انواع مرسوم بیماری هپاتیت که از طریق خون انتقال یافته می شوند سه نوع A و B و C هستند که با هر یک آشنا می شویم.

بیماری هپاتیت نوع A

این نوع بیماری معمولا خیلی سخت و خطرناک نبوده و دوره بحرانی آن به طور میانگین بعد از ۲ الی ۶ هفته بعد از تماس با ویروس شروع می شود و معمولا بیش از ۲ ماه به طول نمی انجامد. ویروس آن از خانواده پیکورناویریده است و در صورت مواجهه با فرمالدئید و کلر، پرتو فرابفنش و قرار گیری به مدت یک دقیقه در دمای جوش غیرفعال می شود. به همین علت است که در صورتی که امکان تعویض قطعاتی که ممکن است باعث بریدگی شوند وجود ندارد، آنها را به وسیله حرارت ضد عفونی می کنند. انتقال هپاتیت نوع A بوسیله ی خون ممکن است هر چند احتمال آن نادر است.

بیماری هپاتیت نوع B

انتقال بیماری از تیغ هاشور

ویروس هپاتیت نوع B که نام اختصاری آن HBV است جزو خطرناک ترین انواع دیابت می باشد. این ویروس متعلق به خانواده هپادناویریده است که باعث دو شکل هپاتیت یعنی حاد و مزمن می شود. بسیاری از افرادی که مبتلا به هپاتیت B هستند، از بیماری خود مطلع نیستند ولی ممکن است انتقال دهنده بیماری باشند.

راه های متعددی جهت انتقال این بیماری وجود دارند که متداول ترین آن ها تماس با خون آلوده هست. لذا کارکنان مراکز بهداشتی و درمانی در معرض خطر این بیماری هستند.

گرچه این بیماری به راه های زیادی انتقال یافته می شود ولی این ویروس عملا به سادگی انتقال نمی یابد; بنابراین جای نگرانی وجود ندارد که تماس عادی با فرد بیمار، موجب انتقال بیماری شود.

بیماری هپاتیت نوع C

هاشور ابرو، راهی متداول نزد بانوان جهت تزریق رنگدانه به زیر پوست و اصلاح فرم و شکل ابرو هاست. هاشور ابرو، معمولا به

ویروس هپاتیت نوع C، عامل التهابی سریع ولی طولانی مدت است که عمدتا در اثر تماس با خون آلوده منتشر می شود. این بیماری هیچ گونه واکسن موثر و درمان ندارد و تنها راه جلوگیری از آن پیشگیری از تماس با مایعات بدن نظیر خون می باشد.

دیگر بیماری های قابل انتقال 

از جمله دیگر بیماری های قابل انتقال به وسیله تیغ هاشور می توان به زگیل، عفونتهای قارچی و باکتریایی اشاره کرد. همچنین ایجاد حساسیت پوستی به علت مواد استفاده شده است جهت مو، ناخن و یا صورت از دیگر بیماری های مرسوم در آرایشگاه ها است.

پیشگیری از انتقال بیماری به وسیله تیغ هاشور

از میان بیماری های ذکر شده، تنها هپاتیت A و B دارای درمان موثر می باشند. جهت بیماری ایدز و هپاتیت نوع C هیچ واکسن و درمانی موجود نیست. لذا مهم است جهت جلوگیری از انتقال این امراض به موارد زیر توجه کرد:

انتقال بیماری از تیغ هاشور

تیغ، سوزن هاشور، و هر ابزاری که احتمال بروز جراحت بر پوست را دارد را در صورت امکان بعد از استفاده تعویض نمایید و در غیر این صورت به وسیله حرارت یا رفش های ضد عفونی کردن، آنها را از آلودگی ها پاک کنید.

در تمامی اوقات، اصول بهداشت را رعایت کنید و از استفاده اشتراکی این ابزار ها پرهیز کنید.

در صورتی که به آرایشگاه مراجعه نمودید از بهداشتی بودن ابزار های آرایشی اطمینان حاصل کنید.

هرگونه استفاده با درج نام مجله پزشکی دکتر سلام (لینک دهی مستقیم) مجاز می باشد.

مطالب مرتبط :

هپاتیت! بیماری کشنده

بیماری ایدز و نکاتی که مورد نیاز است بدانید

ارتباط بین هپاتیت B و C و سرطان های کبدی

واژه های کلیدی: انتقال خون | آرایشگاه | استاندارد | استفاده | آرایشگاه | بیماری | بهداشتی | ویروس | ابزار | درمانی | انتقال

انتقال بیماری از تیغ هاشور

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو