تنها راه تغییر یافتن یک تصمیم واقعی است.
خوش آمدید - امروز : پنج شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار جامعه و عمومی » مگر می‌شود در حلیم پنبه باشد و مردم نفهمند!

مگر می‌شود در حلیم پنبه باشد و مردم نفهمند!

رییس اتحادیه کبابی، حلیم و آشپزندگان مشابه ضمن رد عنوان “وجود پنبه در بعضی حلیم‌ها” گفت: مگر می‌شود در یک غذا ماده‌ای مانند پنبه وجود داشته باشد و مردم متوجه نشوند.

مگر می‌شود در حلیم پنبه باشد و مردم نفهمند!

رییس اتحادیه کبابی، حلیم و آشپزندگان مشابه ضمن رد عنوان “وجود پنبه در بعضی حلیم‌ها” گفت: مگر می‌شود در یک غذا ماده‌ای مانند پنبه وجود داشته باشد و مردم متوجه نشوند.

وجود پنبه در حلیم واقعا شایعه بود؟

حسین محمدی با انتقاد شدید از شایعاتی که طی هفته‌های گذشته در اینترنت انتشار یافته هست، اظهار کرد: اگر یک تار مو داخل غذایی باشد فرد متوجه می‌شود، حال چگونه ممکن است عده‌ای بگویند که در حلیمی که به دست صدها نفر می‌رسد پنبه وجود داشته و هیچکس متوجه آن نشود.

عبارات مهم : استفاده – بهداشت
وی همچنین عنوان کرد: واحدهای صنفی ما تحت نظارت قرار دارند و به طور دائم به بهداشت‌ آنها پیگیری می‌شود، حال چه طور ممکن است چنین اتفاقی در این واحدها رخ داده باشد.

رییس اتحادیه کبابی، حلیم و آشپزندگان مشابه در پاسخ به این پرسش که طی این مدت مصاحبه‌هایی از سوی وزارت بهداشت انجام شده است و در قالب آنها عنوان شد که در بعضی موارد در حلیم‌ها پشم گوسفند یا پنبه و الیاف وجود داشته هست، اظهار کرد: پیگیری به اوضاع بهداشتی واحدهای صنفی ما بر عهده بهداشت محیط است و وزارت بهداشت پیگیری به اوضاع بهداشتی مواد صنعتی مانند پفک و غیره را برعهده دارند، حال نمی‌دانم چنین مصاحبه‌هایی چگونه صورت گرفته، ولی طی این مدت ما نمونه‌های متفاوت حلیم را جهت بررسی کیفیت و ارائه‌ پاسخ قطعی به مردم به آزمایشگاه فرستاده‌ایم تا ثابت شود که چنین موردی وجود ندارد.

محمدی ادامه داد: این دروغ بزرگ را به شدت رد می‌کنم و اعتقاد دارم غذاهایی مانند حلیم یا سایر غذاهای سنتی جزو میراث گذشتگان ما هستند که باید در حفظ آنها تلاش کنیم.

وی اظهار کرد: ما اکنون روی واحدهای خود نظارت دقیق داریم و با توجه به آنکه در ماه مبارک رمضان عرضه و تقاضای حلیم بیش از سایر ماه‌های سال هست، بازرسی‌های ما زیاد از تمام سال بوده و با دقت بیشتری اوضاع واحدها مورد توجه قرار می‌گیرند.

رییس اتحادیه کبابی، حلیم و آشپزندگان مشابه در ادامه با یادآوری این که طی این ماه واحدهای صنفی مختلفی اقدام به فروش غیرقانونی و غیرمجاز انواع آش و حلیم می‌کنند، گفت: حتی در بعضی موارد بعید می‌دانم که افراد بخواهند از مواردی مانند پنبه یا الیاف در داخل حلیم استفاده کنند، آیا که به هر حال اگر چنین موادی در داخل یک غذا وجود داشته باشد به خوبی مشخص خواهد شد و قطعا مردم آن را حس می‌کنند.

محمدی ادامه داد: با این وجود بحث و بررسی در خصوص واحدهای ارائه کننده غیرمجاز حلیم هم ادامه دارد و طی روزهای گذشته حدود ۱۵۰ واحد غیرمجازی که به ارائه‌ حلیم می‌پرداختند پلمب شده‌اند. توصیه ما به مردم آن است که با توجه به وجود ۳۰۰۰ واحد مجاز در پایتخت کشور عزیزمان ایران که همه آنها ملزم به راه اندازی بنرهای مربوطه شده است و مشخص شده‌اند که جزو واحدهای صنفی مجاز به شمار می‌روند، مردم دیگر استفاده از حلیم واحدهای غیرمجاز را دنبال نکنند تا اطمینان بیشتری به سلامت مواد غذایی خود داشته باشند.

وی در آخر یادآور شد: در نهایت حتی اگر واحدهای غیرمجاز هم بخواهند حلیمی نامرغوب تهیه کنند ممکن است حجم گوشت آن را کم کرده یا به جای گندم از آرد استفاده کرده یا از روغنی‌های صنعتی استفاده کنند و در محیطی غیرسالم طبخ خود را انجام دهند، ولی در هر صورت مواردی مانند این که افراد بخواهند پشم یا پنبه داخل حلیم بریزند به هیچ عنوان منطقی به نظر نمی‌رسد.

مگر می‌شود در حلیم پنبه باشد و مردم نفهمند!

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

واژه های کلیدی: استفاده | بهداشت | غیرمجاز | بهداشتی | بهداشت | خبر | اجتماعی |

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو