هیچ می دانی فرصتی که از آن بهره نمی گیری ،آرزوی دیگران است.(جک لندن)
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » محاسبه الکترونیکی مالیات، رضایت مودیان را به همراه خواهد داشت ، درخواست تمدید مهلت ارائه اظهار نامه های مالیاتی

محاسبه الکترونیکی مالیات، رضایت مودیان را به همراه خواهد داشت ، درخواست تمدید مهلت ارائه اظهار نامه های مالیاتی

معاون شرکت امور مالیاتی گفت : در صورتی که مالیات ها بصورت الکترونیکی محاسبه و دریافت شود دیگر اعتراضی از سوی مودیان به وجود نخواهد آمد.

محاسبه الکترونیکی مالیات، رضایت مودیان را به همراه خواهد داشت ، درخواست تمدید مهلت ارائه اظهار نامه های مالیاتی

به گزارش خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت نادر جنتی معاون شرکت امور مالیاتی در گفتگوی ۱۸:۳۰ شبکه خبر با بیان اینکه آخر خرداد ماه آخرین مهلت ارائه اظهار نامه های مالیاتی هست، گفت: صاحبان مشاغل و اصناف می توانند در وقت باقی مانده بصورت الکترونیکی اظهار نامه های خود را ارائه دهند.

وی با اشاره به اینکه امسال تکمیل اظهارنامه مالیاتی صرفا بصورت الکترونیکی صورت می پذیرد افزود: در جهت ارائه خدمات مناسب و تسهیل در پرداخت مالیات، امکان پرداخت الکترونیکی مالیات نیز فراهم شده است است.

عبارات مهم : الکترونیکی – کد رهگیری

این مقام مسئول افزود: مودیان می توانند با ارائه اظهارنامه مالیاتی از طریق سامانه و بعد از اخذ کد رهگیری، مالیات مربوطه را نیز بصورت الکترونیکی پرداخت نمایند و با اجرای این خدمت نیازی به حضور مودیان به ادارات مالیاتی نیست و با اخذ کد رهگیری از سامانه مذکور، نیازی به ارسال نسخه کاغذی اظهارنامه مالیاتی نیست و اخذ کد رهگیری به منزله تسلیم اظهارنامه مالیاتی است.
معاون شرکت امور مالیاتی تصریح کرد: کسانیکه تا آخر تاریخ مقرر اقدام به ارائه اظهار نامه نکنند مشمول جریمه می شوند که ۳۰ درصد از این جریمه غیر قابل بخشش است.
جنتی با بیان اینکه با مجهز شدن شرکت امور مالیاتی به سیستم های الکترونیکی نیاز به حضور فیزیکی صاحبان مشاغل و اصناف در ادارت مالیات نیست گفت: کسانیکه در سال ۹۴ کمتر از یک میلیارد تومان فروش داشته اند نیاز به اظهار نامه ندارند و جزه گروه سوم قرار می گیرند.
جنتی افزود: این افراد مالیات خود را از طریق سیستم پرداخت می کنند و با زیاد کردن ۸ درصدی مالیات سال بعد آنها یعنی سال ۹۵ نیز محاسبه می شود.
معاون شرکت امور مالیاتی با تاکید بر ایجاد منابع تازه مالیاتی ادامه داد: با توجه به اصلاح قانون مالیاتی در سال ۹۴، همه دستگاه هاموظف شدندبا شرکت امور مالیاتی همکاری کنند.
وی بر شفافیت اظهار نامه ها و ارائه مدارک تاکید کرد و افزود: چنانچه آیین نامه تازه در مجلس تصویب شود ( ماده ۱۶۹ ) و ما از طریق بانک دسترسی به حساب ها اصناف داشته باشیم، مالیات ها بصورت الکترونیکی محاسبه و دریافت می شوند.
وی گفت:در اینصورت تراکنش های بانکی از طریق بانک گرفته می شود و براق سازی واقعی حاصل می شود لذا هیچگونه اعتراضی از سوی مودیان در خصوص میزان مالیات محاسبه شده است به وجود نخواهد آمد .
بر اساس این گزارش ابراهیم درستی نایب مدیر اتاق اصناف در خصوص اوضاع فعالان اقتصادی بازار و پرسشها پیش روی آنها جهت پرداخت مالیات گفت: به علت رکودی که در سال های اخیر داشتیم اصناف درآمد خاص و چشمگیری نداشتند و خیلی از آنها از سرمایه می خورند .
وی ادامه داد:براساس اطمینان دو طرف باید بر اساس همین اظهار نامه ها اقدام شود و نیاز به گرفتن مدارک نیست.
این مقام مسئول افزود :برخی ممیزها بدون اسناد و مدارک ، برگه تشخیص با ارقام بالا جهت اصناف پر می کنند و با اینگونه موارد نیز باید برخورد شود.
درستی تاکید کرد: ما مخالف این نیستیم که از اصنافی که کار کرده اند و درآمد داشته اند ، مالیات گرفته شود ولی باید بیشتربه دنبال دانه درشت هایی باشیم که مالیات نمی دهند و نباید به افرادی که به علت رکود، کم کردن درآمد داشته اند فشار بیاوریم.
وی ادامه داد: بعضی افراد اصلا پرونده مالیاتی ندارد چه برسد به اینکه اظهار نامه ارائه کنند.
نایب مدیر اتاق اصناف در آخر گفت: امیدواریم آخر مهلت اعلام شده است از آخر خرداد ماه به یک هفته بعد موکول شود تا مودیان وقت کافی جهت پر کردن اظهارنامه مالیاتی خود داشته باشند.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: الکترونیکی | کد رهگیری | مالیات | مودی مالیاتی | اتاق اصناف | برگه تشخیص مالیات | پرونده مالیاتی |

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو