اسایش و راحتی امروز حاصل رنج و زحمت دیروز است.(کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶
A
خانه » کامپیوتر و اینترنت » گوشی‌های هوشمند چگونه آلوده به ویروس می‌شوند؟

گوشی‌های هوشمند چگونه آلوده به ویروس می‌شوند؟

داغ شدن بیش از حد، خالی شدن سریع باتری و ریسب شدن ناگهانی wifi می‌تواند از نشانه‌های آلوده شدن گوشی هوشمند شما باشد.

گوشی‌های هوشمند چگونه آلوده به ویروس می‌شوند؟

به گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه اینترنت گروه تحریریه سایت جوان؛امروزه گوشی های هوشمند به دلایل متفاوت ممکن است به ویروس آلوده شوند. آگاهی از ویروسی شدن گوشی می تواند به مقابله با ویروس ها کمک کند.

عبارات مهم : گوشی های اندرویدی – ویروسی شدن گوشی
ویروسی شدن گوشی ممکن است به علت استفاده از اینترنت یا دانلود یک اپلیکیشن و راه اندازی آن برروی گوشی باعث آلوده شدن آن شده است باشد. بازدیدکنندگان در چنین مواقعی باید سریعا جهت مقابله با آنها اقدام کنند، به همین علت همواره به بازدیدکنندگان توصیه می شود که از یک آنتی ویروس جهت مقابله با ویروس استفاده کنند، ولی پیش از آن باید بدانند که چه علائمی نشان می دهد که دستگاه هشان به ویروس آلوده شده است است.

با توجه به اینکه اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … معمولا از تبلیغات استفاده نمی کنند، این عنوان راهی جهت آگاهی از ویروسی شدن گوشی هست. سایت های متنوعی در اینترنت وجود دارد که استفاده از آنها باعث ویروسی شدن گوشی ها خواهد شد. اگر می خواهید مطمئن شوید که گوشی شما ویروسی شده است یا خیر، می توانید سایت های شبکه هایی مانند توییتر را باز کنید، اگر در پروفایلتان تبلیغاتی را مشاهده کردید باید تقریبا به ویروسی شدن گوشی خود پی ببرید، لیکن این سایت ها عموما تبلیغات غیرضروری نداشته اند.

خالی شدن سریع باتری یکی دیگر از نشانه های ویروسی شدن گوشی هست. اگر گوشی به یکباره شارژ خالی می کند باید حدس بزنید که گوشی ویروسی شده است هست، لیکن وجود ویروس ها موجب می شود که حجم پشتیبانی باتری گوشی کم شود و هنگامی که نرم افزار مخربی وارد گوشی شما می شود، حافظه گوشی شما به صورت متداوم در حال کار است که در نهایت باعث می شود باتری گوشیتان سریعتر از گذشته خالی شود.

داغ شدن گوشی نیز از دیگر نشانه های گوشی های ویروسی هست. امروزه داغ شدن گوشی در وقت های طولانی امری طبیعی به نظر می رسد، ولی باید توجه داشته باشید که اگر در اوضاع عادی و زمانی که زیاد با گوشی کار نمی کنید، متوجه داغ شدن بیش از حد گوشی شدید، احتمال ویروسی شدن گوشی شما وجود داشته هست، لیکن بعضی از ویروس ها باعث می شوند که بیش از اندازه طبیعی از CUP گوشی استفاده شود، درنهایت با داغ شدن غیرطبیعی گوشی روبه رو می شوید.

روزانه برنامه های مخرب زیادی وجود دارند که هرچه در گوشی به دنبال آنها بگردیم، نمی توانیم به آنها دسترسی پیدا کنیم. اگر جهت از بین بردن آنها با مسئله روبه رو شدید، حتما گوشی خود را در اوضاع Safe mode قرار بدهید و بعد از آن گوشیتان را یک بار خاموش و روشن کنید و دکمه کم و زیاد کردن گوشی را فشار دهید تا لوگو جهت شما نشان داده شود و در نهایت شما در حالت Safe mode قادر هستید برنامه مخرب را پیدا و سپس آن را از بین بردن کنید.

غیرفعال سازی بخش جست وجوی گوشی و منوی دسترسی سریع می تواند به علت ویروسی بودن گوشی باشد. البته به صورت قطعی نمی توان در مورد این عنوان نظر داده و گفت در چنین وضعیتی حتما گوشی به ویروس آلوده شده است هست، ولی این امکان وجود دارد که آلوده شدن گوشی به ویروس باعث ایجاد چنین مشکلاتی شود.

ریست شدن ناگهانی وای فای می تواند علت دیگری مبنی بر ویروسی شدن گوشی باشد. در گوشی های اندرویدی ممکن است به یکباره با روشن شدن ناخواسته جی پی اس روبه رو شویم ولی نمی توانیم این مورد را علت ویروسی شدن گوشی خود بدانیم. در صورتی که اگر به شکل ناگهانی متوجه شدید که وای فای گوشی از کار افتاده می توانید به ویروسی شدن شک کنید و جهت این که از شر این عنوان رها شوید باید گوشی را ریست کنید.

طولانی شدن وقت بوت اندروید نیز ممکن است به علت ویروسی شدن گوشی باشد. این امکان وجود دارد که بعد از مدتی استفاده از گوشی متوجه شوید سرعت آن کم شده است است یا به عنوان نمونه جهت بوت شدن گوشی اندرویدی وقت زیادی صرف شود. در این صورت می توانید به ویروسی شدن گوشی خود شک کنید البته پیش از آن حتما از میزان حافظه و مموری خود اطلاع پیدا کنید.

بر اساس اطلاعات سایت پلیس فتا، وجود برنامه های ناشناس می تواند زنگ هشداری جهت ویروسی شدن گوشی باشد. اگر در حال کار با گوشی هستید و متوجه شدید بدون این که برنامه را دانلود کنید در قسمت منوی شما وجود دارد سریعا آن را پاک کنید، لیکن ممکن است این برنامه نشانی از ویروسی شدن گوشی شما داشته باشد.

همچنین هنگ کردن مداوم گوشی از معمول ترین نشانه های ویروسی شدن گوشی هست. بنابراین در صورتی که گوشی مداوم هنگ می کند و سرعت اش به شدت پایین آمده و شما از این اوضاع کلافه شده است اید باید به ویروسی شدن گوشی شک کنید، لیکن ویروس ها باعث می شوند که میزان سرعت گوشی پایین بیاید.
منبع: ایسنا
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: گوشی های اندرویدی | ویروسی شدن گوشی | گوشی اندرویدی | آنتی ویروس | اینترنت | استفاده | برنامه | ویروس | حافظه | باتری | مقابله

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو