برخي برده به دنيا مي آيند، ديگران برده مي شوند و باز عده اي به سوي برده داري جذب مي شوند.
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » وازلین چه کاربردی در آرایش و قشنگی پوست و مو دارد؟

وازلین چه کاربردی در آرایش و قشنگی پوست و مو دارد؟

  شاید هنگامی که از مواد آرایشی و قشنگی پوست صحبت شود، وازلین به ذهن کمتر کسی برسد ولی وازلین

وازلین چه کاربردی در آرایش و قشنگی پوست و مو دارد؟

شاید هنگامی که از مواد آرایشی و قشنگی پوست صحبت شود، وازلین به ذهن کمتر کسی برسد ولی وازلین یک ماده مناسب و کاربردی جهت قشنگی و مواظبت از پوست می باشد. کاربرد این ماده بسیار زیاد است که حتی ممکن است با زیاد آن ها هم آشنایی نداشته باشید چون با قدرت نرم کنندگی نیرومند و چربی بالایی که دارد می تواند جهت کارهای فراوانی مورد استفاده قرار گیرد. در این مقاله از دکتر سلام قصد داریم شما عزیزان را با  وازلین به عنوان یک ماده کاربردی و موثر در قشنگی پوست و مو و لب و چشم و… آشنا کنیم.

وازلین چه کاربردی در آرایش و قشنگی پوست و مو دارد؟

کاربردهای وازلین در قشنگی پوست

۱ . با وازلین پوست خود را نرم کنید: اگر پوست شما بیش از حد خشک است و حالت ترک و پوسته پوسته روی آن ایجاد می شود استفاده از وازلین می تواند مسئله شما را حل کند. این ماده با ایجاد یک لایه محافظ، رطوبت را روی پوست نگه می دارد و خشکی آن را از بین می برد. البته این ماده پوست را بیش از حد براق می کند و جهت مصرف روزانه مناسب نیست و بهتر است شب ها استفاده شود. بر خلاف تصور عموم وازلین روزنه های پوستی را نمی بندد ولی اگر پوست شما مستعد آکنه است بهتر است قبل از استفاده از وازلین با دکتر خود مشورت کنید. کاربردهای وازلین تنها محدود به صورت نیست و می تواند از آن جهت برطرف خشکی و ترک دست و پاشنه پا و … هم استفاده کنید.

۲ . با وازلین گونه ها را هایلایت کنید: اگر علاقه ای به آرایش زیاد و استفاده از هایلایت کننده های براق که در حال حاضر بسیار رواج یافته اند ندارید می توانید جهت براق تر کردن گونه ها و استخواه زیر ابرو، بدون آرایش از مقدار کمی وازلین استفاده کنید. وازلین را جهت این کار به مقدار بسیار کم استفاده کنید چون استفاده زیاد از آن پوست را چرب و کثیف نشان خواهد داد.

۳ . با وازلین اطراف صورت را از آلوده شدن به رنگ مو حفظ کنید: یکی از پرسشها مرسوم در رنگ کردن مو، آلوده شدن پوست اطراف سر و صورت به رنگ مو و لک شدن ان است که ممکن است تا چند روز هم از بین نرود. جهت پیشگیری از این مسئله اطراف صورت را که احتمال آغشته شدن آن به رنگ مو وجود دارد با وازلین بپوشانید. وازلین مانع از رسیدن رنگ به سطح پوست شده است و از لک شدن آن جلوگیری می کند. همچنین اگر از کرم های برنزه کننده استفاده می کنید مقداری وازلین روی مچ دست و پا و آرنج بزنید تا از رگ رگه شدن برنزه کننده روی آن جلوگیری شود.

  شاید هنگامی که از مواد آرایشی و قشنگی پوست صحبت شود، وازلین به ذهن کمتر کسی برسد ولی وازلین

کاربردهای وازلین در قشنگی و مواظبت از لب ها

 ۱ . لب ها را با وازلین لایه برداری کنید: اگر لب هایتان خشک و پوسته پوسته شده است وازلین می تواند یک اسکراب مناسب جهت از بین بردن سلول های مرده سطح لب باشد. کمی وازلین را با شکر مخلوط کنید و روی لب ها ماساژ دهید و سپس با دستمال پاک کنید. یا می توانید یک لایه وازلین روی لب ها بمالید و کمی صبر کنید سپس با یک مسواک تمیز به آرامی پوسته ها را جدا کنید.

۲ . با وازلین لب ها را مرطوب کنید: وازلین می تواند یک بالم لب نیرومند و موثر باشد و رطوبت را به لب های شما بازگرداند. با انگشت کمی وازلین بردارید و روی لب ها بمالید و چند دقیقه صبر کند تا جذب شود و لب ها را نرم و مرطوب کند. اگر می خواهید رژ لب بزنید وازلین را از روی لب پاک کنید در غیر این صورت دوام رژ لب شما کم خواهد شد.

۳ . با وازلین رژ لب دلخواه خود را بسازید: اگر رنگ رژ لب خاصی را نیاز دارید ولی در بازار آن را پیدا نمی کنید می توانید با وازلین آن را بسازید. مقدار کمی از رژ لب هایی را که دارید با چاقو ببرید و کمی وازلین به آن ها اضافه کرده و با هم مخلوط کنید تا به رنگ دلخواه خود برسید. همچنین می توانید سایه پودری یا رژگونه را با وازلین مخلوط کرده و رژ لب بسازید. اگر به رژگونه و سایه مایع نیاز دارید کافی است انواع پودری آن را با وازلین مخلوط کرده و استفاده کنید.

۴ . با وازلین رژ لب مات خود را براق کنید: اگر از رژ لب مات خود خسته شده است اید به کمک وازلین به سادگی می توانید رژ لب خود را عوض کردن دهید. رژ لب مات را مانند هر لحظه استفاده کنید و سپس با انگشت مقدار کمی وازلین روی لب ها بزنید تا براق شوند.

کاربردهای وازلین در قشنگی چشم

۱ . با وازلین به مژه های خود حالت دهید: اگر می خواهید مژه هایی بلند و پرپشت داشته باشید وازلین می تواند چاره کار شما باشد. قبل از خواب با یک برس تمیز کوچک یا انگشت مقددار کمی وازلین روی مژه ها بمالید و شاهد تاثیر آن باشید. حتی می توانید وازلین را به عنوان ریمل بی رنگ در طول روز هم استفاده کنید.

وازلین چه کاربردی در آرایش و قشنگی پوست و مو دارد؟

۲ . با وازلین ابروها را حالت دهید: اگر ژل ابروی شما تمام شده است است برس آن را بردارید و داخل وازلین فرو ببرید و به کمک آن به ابروهای خود حالت دهید.

۳ . با وازلین سایه مات خود را براق کنید: مقدار کمی وازلین را روی پلک و زیر ابرو بمالید و سپس مانند هر لحظه سایه بزنید، خواهید دید که سایه شما خوشرنگ و براق شده است و حالت خسته کننده قبلی را ندارد.

۴ . آرایش ضدآب را با وازلین پاک کنید: پاک کردن آرایش ضدآب به خصوص آرایش چشم و ریمل می تواند کار دشواری باشد ولی کافی است قبل از پاک کردن آرایش مقداری وازلین روی پنبه بزنید و روی چشم و صورت بمالید تا مواد آرایشی به خوبی در آن حل شود و به آسانی پاک گردد. همچنین چسب مژه نیز به آسانی در وازلین حل شده است و پاک می شود.

کاربردهای دیگر وازلین در زیبایی

۱ . وازلین باعث دوام زیاد بوی عطر می شود: اگر از کم دوام بودن عطر محبوبتان خسته شده است اید کافی است مقداری وازلین روی مچ دست و قسمت هایی که معمولا عطر می زنید بمالید و سپس عطر را مانند هر لحظه استفاده کنید. چربی وازلین باعث دوام زیاد عطر می شود البته باید از وازلین بدون بو استفاده کنید.

  شاید هنگامی که از مواد آرایشی و قشنگی پوست صحبت شود، وازلین به ذهن کمتر کسی برسد ولی وازلین

۲ . با وازلین می توان موها را حالت داد: اگر دچار موخوره و وز بودن موها هستید به سادگی می توانید این مسئله را با استفاده از وازلین حل کنید. مقدار کمی از آن را به نوک موها بزنید تا از وز شدن و ایجاد موخوره پیشگیری شود.

۳ . زدن وازلین به در بطری لاک از کیپ شدن آن جلوگیری می کند: یکی دیگر از کاربردهای وازلین در آرایش ناخن هست. اگر در بطری لاک یا چسب ناخن شما بعد از مدتی کیپ می شود می توانید کمی وازلین به لبه های آن بمالید تا به آسانی باز شود.

۴ . با وازلین می توان از آلوده شدن اطراف ناخن به لاک جلوگیری کرد: اگر هنگام لاک زدن اطراف ناخن های شما آلوده می شود کافی است کمی وازلین را با گوش پاک کن به اطراف ناخن بمالید و به آسانی لاک بزنید.

منبع: مجله قرمز

وازلین چه کاربردی در آرایش و قشنگی پوست و مو دارد؟

واژه های کلیدی: مخلوط کن | استفاده | کاربردی | جلوگیری | آرایش | وازلین | کاربرد های آرایشی وازلین | کاربردهای وازلین

وازلین چه کاربردی در آرایش و قشنگی پوست و مو دارد؟

وازلین چه کاربردی در آرایش و قشنگی پوست و مو دارد؟

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو