آدمیانی مانند گل های لاله ، زندگی کوتاه در هستی و نقشی ماندگار در اندیشه ما دارند .
خوش آمدید - امروز : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » گران فروشی در بورس کالا نیست ، عرضه ۲۰ درصدی جوجه یک‌روزه در بورس کالا

گران فروشی در بورس کالا نیست ، عرضه ۲۰ درصدی جوجه یک‌روزه در بورس کالا

بسیاری از دست اندرکاران امر معتقدند که عرضه جوجه یک‌روزه در بورس کالا براق سازی بازار محصول، از بین بردن واسطه‌ها و متعادل شدن قیمت را به همراه دارد.

گران فروشی در بورس کالا نیست ، عرضه ۲۰ درصدی جوجه یک‌روزه در بورس کالا

به گزارش خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، طی چند ماه اخیر به دنبال زیاد کردن تقاضا از سوی مرغداران قیمت جوجه یکروزه بدون حساب و کتاب زیاد کردن یافت.
البته بسیاری از دست اندرکاران امر معتقدند که عرضه جوجه یک روزه در بورس کالا براق سازی بازار محصول، از بین بردن واسطه ها و متعادل شدن قیمت را به همراه دارد.

عبارات مهم : کشاورزی – خبرنگار

براین اساس از دهم تیر ماه قرار است که ۲۰ درصد جوجه یک روزه در جهت تنظیم بازار در بورس کالا عرضه شود.
حال به سراغ مسئولان مربوطه می رویم تا از آخرین اوضاع مرحله نخست عرضه جوجه یکروزه در بورس کالا با خبر شویم:
سعید اصغری فرد مدیر انجمن جوجه یک روزه در گفتگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گفت: با وجود آنکه مکانیزم کشف قیمت در بورس کالا هست، از این رو قرار است در مرحله نخست ۲۰ درصد جوجه یکروزه از دهم تیرماه از طریق بورس کالا در اختیار مرغداران گوشتی قرار گیرد.
وی افزود: عرضه جوجه یکروزه در بورس کالا جهت مزارع مرغ مادر یک مزیت تلقی می شودو زمانیکه جوجه وارد تابلو بورس شود، از شمول قیمت گذاری خارج می شود.
به گفته اصغری فرد از بین بردن واسطه ها و دلالان از بازار از جمله مزایای اولیه عرضه جوجه در بورس کالا به شمار می رود.
رئیس انجمن جوجه یکروزه قیمت هر قطعه جوجه یکروزه بسته به نژاد و برند را هزار و ۹۰۰ تا ۲ هزار و ۱۰۰ تومان اعلام کرد و افزود: انجمن پیگیر عرضه جوجه یکروزه در بورس کالا است آیا که این امر در بلند مدت می تواند تأثیر بسزایی در کم شدن قیمت جوجه یکروزه داشته باشد.
کنترل قیمت در بورس کالا با ولی و اگرهایی همراه است
عظیم حجت عضو اتحادیه مرغداران گوشتی در گفتگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی افزود: اگر قرار باشد سقف قیمت رعایت نشود، بورس نمی تواند اهرمی جهت کنترل قیمت باشد.
وی با اشاره به شفافیت قیمت جوجه یک روزه در بورس کالا گفت: عرضه در بورس کالا موجب شده است که مرغداربه جای خرید از واسطه، جوجه مورد نیاز خود را به صورت مستقیم از واحد های مرغ مادر خریداری نماید که این امر تأثیر بسزایی در شفافیت قیمت دارد.
حجت ادامه داد: اگر بخشنامه وزارت جهاد کشاورزی و انجمن جوجه یک روزه با هماهنگی اتحادیه سراسری صادر شود، در بلند مدت عرضه جوجه در بورس کالا منجر به رعایت سقف قیمت خواهد شد.
به گفته وی عرضه جوجه در بورس کالا به باعث شفافیت قیمت می تواند، کم کردن حضور واسطه ها در بازار را به همراه داشته باشد.
در بورس کالا خبری از گران فروشی نیست
محمد یوسفی مدیر انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی در گفتگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی بیان کرد: با توجه به آنکه قیمت پایه ای جهت جوجه یک روزه روی تابلوی بورس گذاشته می شود و همواره نسبت به شرایط بازار قیمت عوض کردن می نماید، از این رو مزیتی جهت مرغداران گوشتی در بر ندارد.
به گفته یوسفی اگر قیمت هر قطعه جوجه یکروزه روی تابلو بورس ۱۵۰۰ تومان گذاشته شود، این امر استقبال واحد های مرغ گوشتی را به همراه دارد.
رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی ادامه داد: عرضه جوجه در بورس کالا به باعث شفافیت قیمت موجب می شود که پرورش دهندگان مرغ گوشتی نسبت به قیمت و شرایط بازار آگاهی کسب نمایند.
وی با بیان اینکه در شرایط کنونی میانگین قیمت هر قطعه جوجه هزار و ۷۰۰ تومان هست، عنوان کرد: این درحالی است که جهت هر قطعه جوجه رقمی معادل ۲ هزار و ۱۰۰ تومان مرغداران می پردازند.
به گفته وی با عرضه جوجه در بورس کالا به باعث شفافیت قیمت، خبری از گران فروشی نیست.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: کشاورزی | خبرنگار | همراه | تجارت | تابلو | بازار | انجمن | اقتصادی

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو