آینده را قضا و قدر می سازد و امید و تلاش تو آن را می گذراند.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » اشتباهات آرایشی که باعث پیرتر نشان دادن شما می شوند

اشتباهات آرایشی که باعث پیرتر نشان دادن شما می شوند

آرایش را بخاطر زیاد کردن جذابیت چهره، تاکید روی قشنگی ها و پوشاندن عیوب صورت انجام می دهیم و مهم تر از همه

اشتباهات آرایشی که باعث پیرتر نشان دادن شما می شوند

آرایش را بخاطر زیاد کردن جذابیت چهره، تاکید روی قشنگی ها و پوشاندن عیوب صورت انجام می دهیم و مهم تر از همه اینکه با آرایش جوان تر به نظر برسیم. گاهی اوقات احتمال دارد یک اشتباه آرایشی موجب شود که نه تنها جوان تر به نظر نیایید بلکه باعث پیرتر شدن صورت شما می شود. شاید این غلط های آرایشی در ظاهر اهمیتی نداشته باشد ولی بسیاری از شما بدون اینکه متوجه شوید چه اشتباهی مرتکب شده است اید از مزیت های آرایش بی نصیب مانده اید. ولی اگر اشتباهات آرایشی را که بسیار مرسوم هم هستند را بشناسید می توانید از آن جلوگیری کرده و آرایشی قشنگ و بدون مشکلی را داشته باشید.

نازک کردن ابروها

ممکن است شما هزینه های زیادی را صرف خرید کرم های جوان کننده و یا جراحی و تزریق های قشنگی کنید تا جوان تر به نظر برسید ولی همزمان با یک اشتباه آرایشی راحت همه زحمات خود را به هدر بدهید. این اشتباه نازک کردن بیش از حد ابروها هست. تجربه ثابت کرده است زن هایی که ابروهای پر و کلفتی دارند بسیار جوان تر از افرادی به نظر می رسند که ابروهای نازکی دارند. بعد اگر ابروهای شما پتانسیل این را دارد که ضخیم و پرپشت شود این وقت را به آن بدهید تا مجددا رشد کند ولی اگر به طور طبیعی ابروهای کم و نازکی دارید می توانید با ترفندهای آرایش ابرو، آن ها را پر و ضخیم نشان دهید.

اشتباهات آرایشی که باعث پیرتر نشان دادن شما می شوند

استفاده نکردن از پرایمر آرایشی

اگر بعد از زدن فونداسیون و کرم های آرایشی خطوط نازکی روی پوست شما مشخص می شود به این علت است که از پرایمر آرایشی جهت آماده کردن پوست قبل از آرایش کمک نمی گیرید. این خطوط ریز باعث می شودن پوست شما چروک به نظر برس و پیرتر دیده شوید. زیاد پرایمرها حاوی اسیدهای بافایده و سیلیکون هستند که سطح پوست را صاف کرده و چروک های ریز را می پوشانند و فضای مناسبی جهت استفاده از فونداسیون فراهم می کنند. همچنین به خاطر داشته باشید که استفاده زیاد از کانسیلر و فونداسیون باعث می شود آرایش روی پوست شما خمیری شود و پیرتر به نظر برسید. اگر لک های پررنگی روی پوست خود دارید جهت پیشگیری از این اشتباه آرایشی فونداسیون یا کانسیلر را در چند لایه استفاده کنید تا ظاهر آرایش طبیعی تر شود.

موهای کدر و بی حالت و تک رنگ

موها نقش مهمی در جوان و شاداب به نظر رسیدن شما دارند و نباید این نقش را دست کم بگیرید. اگر موهای خود را رنگ می کنید و ریشه موها رشد کرده است و یا موهای شما صاف و بی حالت شده است است و یا بر اثر مواظبت نادرست موهایتان کدر و مرده به نظر می رسد در واقع دارید خود را پیرتر از آن چه که هستید نشان می دهید. جهت این که این غلط های آرایشی مربوط به موها را مرتکب نشوید مورد نیاز است به مواظبت موها زیاد توجه کنید و با تغذیه مناسب و همچنین استفاده از مواد محافظت کننده مو آن ها را دوباره براق و شاداب کنید. جهت حجم دادن به موها می توانید آن ها را فر کنید و یا از مدل های تازه رنگ مو مثل طیف دورنگ و بالیاژ استفاده کنید.

آرایش را بخاطر زیاد کردن جذابیت چهره، تاکید روی قشنگی ها و پوشاندن عیوب صورت انجام می دهیم و مهم تر از همه

استفاده از فونداسیون با رنگ نامناسب

دو اشتباه آرایش مرسوم در ارتباط با فونداسیون ها که باعث می شود مسن تر به نظر برسید این است که اولا از رنگ فونداسیون مناسب جهت پوست خود استفاده نمی کنید و ثانیا فونداسیون را به روش صحیح و با ابزار مناسب روی پوست خود استفاده نمی کنید. جهت این که مطمئن شوید فونداسیونی که می خرید رنگ مناسبی دارد آن را در ناحیه بین فک و گردن خود آزمون کنید سپس از فروشگاه خارج شوید و رنگ آن را در زیر نور طبیعی مشاهده کنید و به نورهای مصنوعی محیط اعتماد نکنید. اگر رنگ فونداسیون روی پوستتان پیدا نبود این رنگ مناسب شماست. جهت استفاده از فونداسیون اسفنج یا برس باکیفیت تهیه کنید و آن را با حرکات ضربه ای و نه مالشی روی پوست بزنید تا ظاهر پوست طبیعی تر دیده شود.

اشتباه در استفاده از خط چشم

کارشناسن آرایش و قشنگی معتقدند هیچ چیزی مانند یک خط چشم ضخیم نمی تواند شما را مسن تر و پیرتر نشان دهد به خصوص اگر روی پلک پایین هم کشیده شود. این اشتباه آرایشی را بسیاری از زن ها مرتکب می شوند و ناخواسته با هدر دادن وقت و انرژی زیاد خود را پیرتر نشان می دهند! در حالی که تنها یک خط نازک از مداد چشم باکیفیت و نرم می تواند به سادگی چشمان شما را درشت و جالب نشان دهد و به قشنگی ان اضافه کند.

فراموش کردن رژگونه یک اشتباه آرایشی رایج

اگر از فونداسیون کامل استفاده کنید، آرایش چشم و لب را تکمیل کنید ولی رژگونه استفاده نکنید در واقع یک اشتباه بزرگ را مرتکب شده است اید. اگر قصد رژگونه زدن ندارید بعد بهتر است به طور کلی آرایش صورت را نیز کنار بگذارید. استفاده از رژگونه باعث می شود صورت شما عمق پیدا کرده و جوان و شاداب شود. ولی استفاده زیاد از این ماده آرایشی هم یک اشتباه آرایشی است که شما را پیرتر نشان خواهد داد، بعد رژگونه را به مقدار خیلی کم و در رنگ مناسب استفاده کنید.

مدل موی یکدست

متخصصان می گویند مدل موی یکدست باعث می شود موهای شما سنگین تر شود و به سمت پایین حالت بگیرد در نتیجه صورت و موهای شما افتاده تر و مسن تر به نظر خواهد رسید. جهت این که صورت شما جوان تر به نظر برسد مورد نیاز بهتر است از مدل موی چند لایه که حجم بیشتری دارند و موها را سبک تر می کنند استفاده کنید.

منبع: مجله قرمز

اشتباهات آرایشی که باعث پیرتر نشان دادن شما می شوند

واژه های کلیدی: تغذیه مناسب | اشتباه بزرگ | استفاده | طبیعی | آرایش | رژگونه | آشنایی با غلط های آرایشی | چگونه آرایشی بی نقص داشته باشیم؟

اشتباهات آرایشی که باعث پیرتر نشان دادن شما می شوند

اشتباهات آرایشی که باعث پیرتر نشان دادن شما می شوند

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو