سعی کنید اشتباهات دیگران را ببخشید، حس انتقام انرژی منفی دارد.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » خطاهای آرایشی چطور باعث خستگی صورت می‌شود

خطاهای آرایشی چطور باعث خستگی صورت می‌شود

امروز چه قیافه ی خسته ای داری! این جمله ای است که شاید شما هم بارها و بارها شنیده اید و چندان برایتان دلنشین نبوده

خطاهای آرایشی چطور باعث خستگی صورت می‌شود

امروز چه قیافه ی خسته ای داری! این جمله ای است که شاید شما هم بارها و بارها شنیده اید و چندان برایتان دلنشین نبوده هست.  قطعا انسان با وقت گذاشتن چند ساعت جهت قشنگ به نظر رسیدن، دوست ندارد، حس کسلی و بی انرژی بودن به دیگران القا کند. با دکتر سلام همراه باشید.

خطاهای آرایشی چطور باعث خستگی صورت می‌شود

گاهی اتفاق می افتد که ما در آرایش کردن قدم های اشتباهی برمی داریم و در آخر به نتیجه ای می رسیم که خلاف خواسته ما بوده. این رفتارهای ناشیانه را در عادت های آرایشی روزانه تان پیدا کرده و آن ها را برطرف کنید تا نتیجه نهایی، ارزش زمانی را که برایش صرف کرده اید، داشته باشد.

  1. شاید مرطوب کننده نمی زنید

داشتن پوست خشک هیچ لطفی به هوشیاربودن صورت به خصوص اول صبح نمی کند. اگر قبل از مصرف کرم پودر و پنکیک، از مرطوب کننده استفاده نکنید، علیه قشنگی خود اقدام کرده اید! اگر از ضدآفتاب استفاده نمی کنید حداقل کرم مرطوب کننده ای را گزینش کنید که حاوی SPF باشد. این کرم نه تنها رطوبت موردنیاز را به پوست برمی گرداند، که آن را از آسیب نور خورشید حفظ می کند. به علاوه می توانید در کنار کرم مرطوب کننده روزانه از سرم هم جهت آب رسانی به پوست کمک بگیرید. درنهایت، به قسمت هایی که سریعتر از جاهای دیگر صورت خشک می شوند، مانند اطراف لب ها یا سوراخ های بینی، توجهی خاص داشته باشید.

  1. شاید از زیرساز اشتباه استفاده می کنید

در زدن زیرساز از استفاده بیش ازاندازه یا خساست دوری کنید. چرا؟ اگر از زیرساز استفاده نکنید، درحالی که قصد دارید از لوازم آرایشی مانند ریمل استفاده کنید، پوست خود راکاملا بی رنگ و روح نشان خواهد داد. همین طور مصرف زیاد کرم پودر باعث می شود بی رمق به نظر برسید. به علاوه، زیادبودن کرم زیرساز روی پوست، چین وچروک ها را واضح تر نشان می دهد. جهت نابود کردن تاثیر مصرف زیاد یا حتی کم زیرساز، از پد استفاده کنید نه انگشت هایتان. کرم را با پد به آرامی به تمام صورت خود بزنید تا زیرسازی صاف و یک دست جهت ادامه آرایش فراهم کنید.

امروز چه قیافه ی خسته ای داری! این جمله ای است که شاید شما هم بارها و بارها شنیده اید و چندان برایتان دلنشین نبوده

  1. احتمالا کرم دور چشم تان بد رنگ است

چشمان براق کلید مهم هوشیاربودن هست. اگر از پوشاننده و کرم دور چشم خیلی تیره یا خیلی روشن استفاده می کنید، مطمئن باشید گزینش تان اشتباه هست. معمولا پیش از خروج از منزل آرایش می کنیم و این درحالی است که نور طبیعی و کافی در اطراف مان نداریم. حواس تان باشد این کار را در اتاقی کاملا روشن انجام دهید تا تاریکی اتاق باعث خطای شما در مصرف این پوشاننده ها نشود. یک توصیه مهم: می توانید کمی سایه چشم سفید یا کمی کرم روشن کننده به گوشه داخلی چشم بزنید تا فروغ را به چشم ها برگرداند.

  1. ممکن است رژگونه را فراموش کرده باشید

کمی رنگ در صورت مساوی است با صورت ای سرد و بی روح. یادتان باشد هر روشی که جهت آرایش گزینش می کنید، حتما این موارد را در آن در نظر داشته باشید:

  • استفاده از مرطوب کننده
  • زیرساز و پوشاننده مناسب
  • کمی ریمل و رژگونه

رژگونه را از سیب روی گونه (برآمدگی گونه) شروع کرده و آن را به سمت خط رویش موها بکشید. با همین کار صورت ای هوشیار خواهید داشت.

  1. شاید در کشیدن خط چشم افراط کرده اید

اگر خط چشم ضخیم و سنگینی بکشید، چشمان تان کوچک تر و بی حال تر به نظر می رسد. به علاوه، اگر واقعا دچار کم خوابی شده است باشید، خط چشم های ضخیم مشکی می توانند چشمان تان را به نحوه اغراق آمیزی سرخ نشان دهند. بهتر است خط مژه و خط آب پایینی را با مدادهای رنگ روشن آرایش کنید. البته منظور رنگ هایی است که یک درجه از رنگ پوست تیره تر باشد. این کار چشم ها را باز می کند. حتی سایه سفید هم می تواند به هوشیارتر دیده شدن چشم ها کمک کند. البته به شرطی که بیش ازاندازه نباشد.

  1. ممکن است خط لب نامناسب گزینش کنید

قانون شماره یک در استفاده از خط لب این است که مطمئن باشید مداد خط لب تیره تر از رنگ لب ها نیست. اگر تیره تر باشد، زمخت و زشت دیده می شود و همچنین نقاط روشن تر دهان را برجسته نشان می دهد. درنتیجه، صورت و لب هایی رنگ پریده و بی روح خواهید داشت. خط لب تیره یکی از سریع ترین راه ها جهت داشتن صورت ای خسته و بی جان است! بعد مطمئن شوید که رنگ خط لب با رژ هماهنگی دارد.

خطاهای آرایشی چطور باعث خستگی صورت می‌شود

  1. احتمالا آرایش تان را در طول روز تمدید نمی کنید

خط چشم پاک شده، چشمان سیاه یا رژلب ناجور؟ حتی اگر در ابتدای روز آرایش را به نحو احسن انجام داده باشید، به انتهای روز که نزدیک می شوید کم کم این رنگ ها شروع به محو یا پخش شدن می کنند و هیچ چیز به اندازه یک صورت نامرتب و ژولیده گویای این مسئله نیست که شما به کمی استراحت نیاز دارید! جهت پاک کردن خط چشم پخش شده است فقط ۳۰ ثانیه وقت مورد نیاز دارید. به هم ریختگی ها را پاک کنید. سپس کمی کرم پوشاننده روی جاهایی که به تمدید نیاز دارند بزنید و ابروها را با فرچه مخصوص شانه بزنید. همچنین خوب است هر لحظه یک اسپری آب رسان همراه داشته باشید و هرازچندگاهی کمی از آن را روی آرایش تان اسپری کنید تا طراوت و شادابی به صورت تان بازگردد.

منبع: ایده آل

واژه های کلیدی: لوازم آرایشی | مرطوب کننده | لوازم آرایش | استفاده | مطمئن | آرایش | رژگونه | آرایش کردن صحیح

خطاهای آرایشی چطور باعث خستگی صورت می‌شود

خطاهای آرایشی چطور باعث خستگی صورت می‌شود

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو