افراد موفق کارهای متفاوت انجام نمی دهند، بلکه کارها را بگونه ای متفاوت انجام می دهند. (کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » آرایش و زیبایی » آرایش صورت » گران ترین هواپیماهای شخصی در دنیا را بشناسید

گران ترین هواپیماهای شخصی در دنیا را بشناسید

هواپیماهای غول پیکر | آژانس هواپیمایی | شرکت هواپیمایی | هواپیمای بوئینگ | هواپیمای ایرباس | هواپیمای شخصی | نیروی هوایی | ریاست جمهوری | رییس جمهور |

گران ترین هواپیماهای شخصی در دنیا را بشناسید

گران ترین هواپیماهای شخصی در دنیا را بشناسید 

بعضی اوقات ثروت و پول میتواند کاری کند که افراد لاکچری ترین چیزهای دنیا راکه حتی در تصور نمی گنجد بخرند مثل خرید هواپیمای شخصی. شاید جای تعجب نداشته باشد که تعداد زیادی از رهبران، پادشاهان و افراد ثروتمند دنیا با بهره گیری از جت ها و هواپیماهای غول پیکر شخصی سفر کنند ولی توصیه ي دیدنی این است که ناوگان هوایی شخصی بعضی از این افراد بیش از ۱ میلیارد پوند قیمت دارد.

شرکت «Air Charter Service» که در اساس ي کرایه کردن جت هاي چارتری جهت سران و افراد بانفوذ و ثروتمند فعالیت دارد گزارشی با جزییات فراوان را از هواپیماهای شخصی ۱۳ صورت ي مشهور بین المللی تهیه کرده هست. در این گزارش اطلاعاتی در مورد این هواپیماها، ارزش و واقعیاتی در مورد فضای داخلی و امکانات امنیتی آنها ارائه شده

گران ترین هواپیماهای شخصی در دنیا را بشناسید

که با شنیدن انها دهانتان از تعجب باز خواهد ماند. مورد نیاز به ذکر است که قیمت هاي ارائه شده است تنها قیمت هواپیمای مهم مورد بهره گیری ي شخص بوده و قیمت هر پوند ۴٫۸۲۵ تومان محاسبه شده است هست.در ادامه ي این مقاله می توانید اطلاعات جالبی را در مورد این عنوان بدست آورید بعد با ادامه ي متن همراه باشید.

۱۳- هواپیمای ملکه الیزابت دوم- ارزش: ۷۸٫۶ میلیون پوند «۳۷۹٫۲۴۵٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان»

هواپیماهای غول پیکر | آژانس هواپیمایی | شرکت هواپیمایی | هواپیمای بوئینگ | هواپیمای ایرباس | هواپیمای شخصی | نیروی هوایی | ریاست جمهوری | رییس جمهور |

ملکه الیزابت، خانواده ي سلطنتی و اعضای دولت کشور بریتانیا جهت سفرهای طولانی خود از اسکادران شماره ي ۳۲ نیروی هوایی این کشور بهره گیری میکنند. این اسکادران مشمول بر دو هلی کوپتر AW109 جهت سفرهای کمتر از ۱٫۰۰۰ کیلومتر، ۶ هواپیمای BAE-125 جهت مسافت هاي تا ۳٫۰۰۰ کیلومتر و ۴ هواپیمای سایز میانگین BAE-146 خواهد بود.

ملکه الیزابت همین طور یک هلی کوپتر شخصی سیکورسکی مدل Sikorsky S-76 Spirit بعنوان بخشی از مایملک خانواده ي سلطنتی نیز در اختیار دارد. قیمت تجهیزات اسکادران شماره ي ۳۲ نیروی هوایی سلطنتی بریتانیا ۱۰۰ میلیون دلار برآورد شده است هست.

تا چند سال پیش خانواده ي سلطنتی از هواپیماهای اجاره اي بوئینگ ۷۴۷ یا بوئینگ ۷۷۷ متعلق به شرکت هواپیمایی سلطنتی یا ویرجین آتلانتیک ایرویز جهت سفرهای طولانی بهره گیری می کردند ولی امروزه سفرهای مهم خود را با هواپیماها و هلی کوپترهای نیروی هوایی سلطنتی انجام می دهند.

گران ترین هواپیماهای شخصی در دنیا را بشناسید

۱۲- هواپیمای حسن البلقیه سلطان برونئی- ارزش: ۱۷۰ میلیون پوند «۸۲۰٫۲۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان»

حسن البلقیه، سلطان برونئی یک جت شخصی ایرباس A340-212 با لقب «قصر پرنده » «Flying Palace» دارد که جهت خرید آن ۸۰ میلیون پوند هزینه شده است و ۹۵ میلیون پوند دیگر نیز صرف مدرنیزه کردن آن گردیده هست. این هزینه مشمول بر اضافه کردن قطعات فلزی و چوبی با ارزش و جواهرات قیمتی به کابین پادشاه و جاگذاری یک باک اضافی بوده که قدرت پرواز هواپیمای سلطان را تا ۱۵٫۰۰۰ کیلومتر زیاد کردن میدهد.

هواپیماهای غول پیکر | آژانس هواپیمایی | شرکت هواپیمایی | هواپیمای بوئینگ | هواپیمای ایرباس | هواپیمای شخصی | نیروی هوایی | ریاست جمهوری | رییس جمهور |

تاکنون تنها ۳ هواپیمای ایرباس A340-212 در این اندازه ساخت شده است هست. سلطان برونئی و خانواده اش همین طور صاحب یک بوئینگ ۷۴۷-۴۳۰ مدرن شده، یک بوئینگ ۷۶۷-۲۷۰ و دو هلی کوپتر سیکورسکی مدل Sikorsky S-70 میباشند.

۱۱- هواپیمای شی جین پینگ رییس جمهور چین- ارزش: ۱۹۵ میلیون پوند «۹۴۰٫۸۷۵٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان»

گران ترین هواپیماهای شخصی در دنیا را بشناسید

دبیر کل حزب کمونیست چین و رییس جمهور این کشور ناوگان هوایی شخصی ندارد و جهت سفرهای خود از دو هواپیمای بوئینگ ۷۴۷-۴۰۰ متعلق به شرکت هواپیمایی ملی چین بهره گیری می کند که هزینه ي ساخت هر کدام از این هواپیماها ۱۹۵ میلیون پوند برآورد شده است هست. از آن جایی که هر دو هواپیما جهت پرواز مسافران عادی نیز مورد بهره گیری قرار میگیرند،

بعد از اجاره شدن جهت سفرهای رییس جمهور به دقت به وسیله تیم امنیتی وی مورد بررسی قرار می گیرند که ممکن است هفته ها به طول بیانجامد. سپس یک کابین بزرگ همراه با یک اتاق خواب، دفتر کار در آن تعبیه شده است و بعد از آخر سفر رییس جمهور به شکل نخست بازگشته و به شرکت هواپیمایی مالک بازگردانده می شود.

۱۰- هواپیمای حمد بن عیسی آل خلیفه شاه بحرین- ارزش: ۱۹۵ میلیون پوند «۹۴۰٫۸۷۵٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان»

شاه بحرین بعنوان یکی از ثروتمندترین مردان دنیا آشنا میشود. هواپیمای رسمی مورد بهره گیری ي او از سرکت هواپیمایی سلطنتی بحرین بوده و در کل وی از ۶ هواپیما جهت سفرهای خود بهره گیری می کند: یک جت بوئینگ مدل تجاری BBJ2، دو بوئینگ ۷۴۷-۴۰۰، یک بوئینگ ۷۶۷-۴۰۰ER، یک جت گلف استریم G-IV و یک هلی کوپتر Bell 430.

هر کدام از این هواپیماها منحصراً جهت مسافرت هاي خانواده ي سلطنتی و افراد بی نظیر رتبه ي کشور مورد بهره گیری قرار میگیرند.اخیراً نیز یک بوئینگ ۷۶۷-۴۰۰ER و یک جت بوئینگ تجاری Jet BBJ2 به این ناوگان هوایی افزوده شده است هست. در مورد فضای داخلی این هواپیماها اطلاعات زیادی در دست نیست ولی اعلام شده

که در هواپیمای بوئینگ ۷۶۷-۴۰۰ER دو مکان مجزا وجود دارد که بخشی از آن یک اتاق نشیمن بی نظیر مجهز و دیگر اتاقی شخصی جهت گفتگو هست. در کابین خلبان ها نیز اتاق خواب و مکان استراحت مجزایی در نظر گرفته شده است که از کابین خلبانی جدا خواهد بود.

۹-هواپیمای نور سلطان نظربایف رییس جمهور قزاقستان- ارزش: ۱۹۵ میلیون پوند «۹۴۰٫۸۷۵٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان»

نورسلطان نظربایف در سال ۲۰۱۶ از ۱۵ کشور به طور رسمی مشاهده کرده است که ۱۴۰ ساعت پروازی و مسافتی بیش از ۹۹٫۰۰۰ کیلومتر را مشمول بر می شود. ناوگان هوایی رییس جمهور قزاقستان مشمول بر ۱۰ هواپیما و هلی کوپتر در انواع گوناگون است که گرچه همۀ ي آنها تنها به وسیله رییس جمهور مورد بهره گیری قرار نمیگیرند.

نطربایف از یکی از هلی کوپترهای پیشرفته ي Mil Mi-8 جهت سفر به نقاط صعب العبور یا سفرهای کوتاه و جهت سفرهای اکثر از ۲٫۵۰۰ کیلومتری نیز از هواپیماهای Bombardier СRJ-200 و Embraer-135 شرکت ملی هواپیمایی این کشور بهره گیری می کند.

در بین این ناوگان هوایی، نظربایف از هواپیماهای Airbus A320-214 «CJ» Prestige، Airbus A321-211 «CJ» و Airbus A330-243 Prestige جهت سفرهای بسیار مهم و مهمانی هاي حکومتی بهره گیری می کند.

۸- هواپیمای ترزا می نخست وزیر بریتانیا- ارزش: ۱۹۵ میلیون پوند «۹۴۰٫۸۷۵٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان»

اسکادران شماره ي ۳۲ نیروی هوایی سلطنتی بریتانیا اخیراً یک هواپیمای ایرباس A330 را به قیمت تقریبی ۱۹۵ میلیون پوند و جهت مسافرت هاي ترزا می و دیگر نخست وزیران آینده ي این کشور خریداری کرده هست. این هواپیما با گنجایش ۱۶۰ مسافر از تمامی هواپیماهای موجود در این لیست بزرگ تر بوده ولی در مقایسه با هواپیماهای دیگر سران دنیا معمولی به نظر می رسد.

هزینه ي تعمیرات و آماده سازی آن ۱۵ میلیون پوند برآورد شده است و دولت این کشور ادعا نموده که با خرید این هواپیما صرفه جویی زیادی در هزینه هاي پروازهای چارتری سران این کشور انجام داده هست.این هواپیمای ایرباس بخش وی آی پی بسیار کوچکی دارد که تنها دو صندلی راحتی در آن واقع شده است است و پرده هایي نیز در آن تعبیه شده است هست. همین طور این هواپیما ۵۸ صندلی کلاس اقتصادی جهت وزرا و معاونان نخست وزیر و ۱۰۰ صندلی نیز جهت خبرنگاران دارد.

۷- هواپیمای فرانسوا اولاند رییس جمهور سابق فرانسه- ارزش: ۲۱۰ میلیون پوند «۱٫۰۱۳٫۲۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان»

هواپیمای بسیار لوکس و مجهز Airbus A330-200 مورد بهره گیری ي فرانسوا اولاند رییس جمهور سابق فرانسه حدود ۲۱۰ میلیون پوند قیمت داشت. این هواپیما یک مرکز مدیریت اضطراری داشت که فرماندهی سران دولت و ارتش در مواقع اضطراری را ممکن می ساخت. همین طور در این هواپیمای غول پیکر یک اتاق خواب بزرگ با حمام، یک اتاق تعویض لباس،

یک دفتر کار، یک اتاق گفتگو و مذاکره ي با دیواره هاي عایق صوتی با گنجایش ۱۲ نفر و یک اتاق فرماندهی کوچک تعبیه شده است بود. همین طور فضایی جهت وزرا و نمایندگان مجلس نیز در این هواپیما وجود داشت. اضافه بر این وی در دوران ریاست جمهوری از دو هلی کوپتر Dassault Falcons 7Xs جهت سفرهای کوتاه بهره گیری می کرد.

۶- هواپیمای آنگلا مرکل صدراعظم کشور آلمان- ارزش: ۲۳۵ میلیون پوند «۱٫۱۳۳٫۸۷۵٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان»

مهم ترین هواپیمای مورد بهره گیری ي آنگلا مرکل یک ایرباس A340-313X VI به نام کنراد آدنور «نخستین صدراعظم کشور آلمان بعد از جنگ جهانی دوم» هست. گرچه وی هواپیماها و هلی کوپترهای دیگری نیز در اختیار دارد که متعلق به نیروهای نظامی این کشور میباشند از جمله یک هلی کوپتر مدل Eurocopter AS532 که جهت سفرهای داخلی و سفر به کشورهای همسایه بهره گیری می شود.

همین طور مرکل از ۴ هواپیمای بزرگ دیگر جهت سفرهای دوردست خود بهره گیری میکند از جمله یک هواپیمای Bombardier Global 5000 به ارزش تقریبی ۵۵ میلیون پوند و دو هواپیمای ایرباس A319-133X CJ که هر کدام ارزشی معادل ۱۱۵ میلیون پوند دارند.

هر دو هواپیمای ایرباس A340-313X گنجایش حدود ۱۵۰ مسافر را داشته و در داخل آنها اتاقک هایي جهت استراحت، حمام، اتاق خواب، اتاق کار و یک سالن کنفرانس و گرچه یک اتاق با دیوارهای عایق صوتی جهت مذاکرات سیاسی تعبیه شده است هست. هواپیماهای صدراعظم کشور آلمان با سیستم هاي دفاع ضد موشکی و باک هاي اضافی بنزین مجهز شده است اند

که امکان پرواز بدون توقف تا ۱۳٫۵۰۰ کیلومتر را فراهم می سازند و می توان با بهره گیری از انها فاصله ي شهر برلین تا شهرهای واشنگتن، پکن و ریودوژانیرو را بدون توقف پیمود.

۵- هواپیمای رومن آبراموویچ سرمایه دار روس- ارزش: ۲۳۵ میلیون پوند «۱٫۱۱۳٫۸۷۵٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان»

این میلیاردر روسی هواپیماهای متعددی در اختیار دارد از جمله یک هواپیمای بوئینگ ۷۶۷-۳۳AER بسیار مجهز و گرانقیمت. درون این هواپیما به خوبی مجهز شده است و یک سالن غذاخوری با گنجایش ۳۰ نفر، یک آشپزخانه، یک دفتر کار و یک اتاق خواب دو نفره نیز در آن تعبیه گردیده هست.

در دکوراسیون داخلی این هواپیما از فلزات و چوب هاي قیمتی بهره گیری شده است و سیستم دفاع ضد موشکی مخصوص با هزینه اي بالغ بر ۲ میلیون دلار نیز روی آن راه اندازی گردیده که آن را به یک هواپیمای مطمئن تبدیل می کند.

۴- هواپیمای آلیشر عثمانف میلیاردر روس- ارزش: ۲۷۰ میلیون پوند «۱٫۳۰۲٫۷۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان»

آلیشر عثمانف یکی از ثروتمندترین مردان روسیه یک جت ایرباس A340-300 مدل تجاری دارد که بزرگترین جت تجاری موجود در کنفدراسیون روسیه به شمار می آید. ارزش هواپیمای شخصی این سرمایه دار روس ۲۳۸ میلیون دلار بوده که با هزینه هاي ترمیم ها و تغییرات به ۲۵۰ میلیون دلار نیز رسیده هست. این هواپیمای ۴ موتوره مقدار زیادی سوخت مصرف میکند و در کل جهت عثمانف بیش از ۳۵۰ میلیون دلار هزینه در بر داشته هست.

۳- هواپیمای ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه- ارزش: ۳۶۰ میلیون پوند «۱٫۷۳۷٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان»

هواپیمای مورد بهره گیری ي ولادیمیر پوتین یک هواپیمای روسی مدل IL-96-300PU است که به علت پرسشها امنیتی در کل ۴ فروند از این هواپیما در اختیار ریاست جمهوری روسیه قرار دارد. هنگامی که که خبر سفر او به کشوری مخابره می شود هر چهار هواپیما آماده ي پرواز میشوند که بعد از پرواز هواپیمای مهم حامل پوتین، سه هواپیمای دیگر نیز به دنبال آن راه می افتند و جز مقامات رسمی کسی نمی داند که وی در کدام هواپیما حضور دارد.

در هر کدام از این هواپیماها سیستم هاي ارتباطی ایمنی تعبیه شده است که امکان بهره گیری از این هواپیماها بعنوان یک مرکز فرماندهی جهت مواقع مهم را امکان پذیر می سازد. پوتین با داشتن ناوگانی بزرگ متشکل از ۶۸ هواپیما و ۶۴ هلی کوپتر بزرگترین ناوگان هوایی دنیا را در اختیار دارد.

طول هواپیمای IL-96-300PU سفید رنگ و بال هاي آن هر کدام ۶۵ متر بوده و سرعت آن به ۹۰۰ کیلومتر در ساعت نیز خواهد رسید و توانایی طی مسافت هاي طولانی بدون توقف را نیز دارد. در کابین این هواپیما از پرده اي گرانقیمت و رگه هاي طلا بهره گیری شده است و دکوراسیون داخلی آن نیز نئوکلاسیک و بسیار مجلل هست.

در هر کدام از این هواپیماها یک دفتر کار بزرگ، یک اتاق خواب و یک کلوب ورزشی کاملاً مجهز تعبیه شده است و همین طور روکش خارجی مخصوص هواپیما آن را تقریباً نامرئی کرده و یک سیستم اختلال در رادارها و یک سیستم دفاع ضد موشکی بسیار پیشرفته نیز روی هواپیما راه اندازی گردیده است که آن را از هر خطر حمله ي هوایی مصون نگه می دارد.

بر اساس برآوردها با تعدیلاتی که در هر یک از این هواپیماها اعم از عوض کردن و تجهیز کابین حضور رییس جمهور، تسلیحات امنیتی و ارتباطی و دیگر تجهیزات نظامی در آن انجام گرفته است قیمت آن به ۳۶۰ میلیون پوند خواهد رسید.

۲- هواپیمای دونالد ترامپ رییس جمهور ایالات متحده- ارزش: ۷۸۶ میلیون پوند «۳٫۷۹۲٫۴۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان»

هر هواپیمایی که رییس جمهور ایالات متحده از آن بهره گیری کند «Air Force One» نامیده میشود. معمولاً دونالد ترامپ از دو هواپیمای بوئینگ ۷۴۷-۲۰۰B بهره گیری میکند که هر کدام از انها به مدت ۲۵ سال مورد بهره گیری رییس جمهورهای کشور بوده اند که بدین معنی است که دونالد ترامپ قدیمی ترین ناوگان هوایی دنیا را در این لیست دارد.

بوئینگ ۷۴۷ نخستین هواپیمای دوطبقه، دور برد و پرظرفیت در دنیا بود. این هواپیمای غول پیکر ۷۰ متر طول داشته و طول هر بال آن نیز ۶۵ متر است و سرعت آن نیز به ۱٫۰۰۰ کیلومتر در ساعت میرسد. هواپیمای رییس جمهور ایالات متحده توانایی سوختگیری در هوا را دارد و میتوان از آن بعنوان یک مرکز مدیریت بحران مجهز در مواقع اضطراری بهره گیری کرد و همین طور خطوط ارتباطی ماهواره اي اختصاصی بسیار ایمنی نیز در آن وجود دارد.

این هواپیما در وقت ساخت بیش از ۱۰۰ میلیون دلار قیمت داشت که با دقت به تعدیلات و تغییرات انجام گرفته در آن ارزش هواپیمای رییس جمهور ایالات متحده اکنون به ۱ میلیارد دلار می رسد.طراحی داخلی این هواپیما به وسیله نانسی ریگان همسر رییس جمهور رونالد ریگان گزینش شده است هست. کابین این هواپیما ۳۷۰ مترمربع فضا داشته و یک اتاق خواب، یک حمام، یک کلوب ورزشی کوچک و یک دفتر کار نیز در آن تعبیه شده است هست.

 به گزارش پارس ناز اضافه بر این هواپیمای رییس جمهور فضای کافی جهت ۷۰ مسافر و ۲۶ خدمه و همین طور همراهان وی و خبرنگاران را نیز دارد. دیدنی اینکه یک مرکز بیمارستانی کوچک و مجهز نیز در این هواپیما تعبیه شده است که می توان از آن بعنوان اتاق عمل نیز بهره گیری نمود.

۱- هواپیمای تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر- ارزش: ۱٫۲ میلیارد پوند «۵٫۷۹۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان»

تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر و یکی از ثروتمندترین مردان دنیا به شمار می آید. ناوگان هوایی شخصی او و خانواده اش ۱٫۲ میلیارد پوند قیمت دارد. وی در هر سفر مهم بیش از ۱٫۰۰۰ نفر از جمله خانواده، اعضای دولت و خدمتکاران را به همراه خواهد داشت. حتی لیموزین هاي مورد علاقه اش نیز در این سفرها او را همراهی خواهند کرد.

معمولاً سفرهای او با هواپیماهای متعددی انجام میگیرد به طوری که یک بار در سفر به ژاپن ناوگان هواپیمایی حامل وی و همراهانش به ۱۰ فروند هواپیمای بزرگ میرسید.در سفرهای کوتاه و شخصی، امیر قطر، خانواده اش و اعضای دولت معمولاً از یک آژانس هواپیمایی شخصی به نام «Qatar Amiri Flight» بهره گیری می کنند

که تا آخر آگوست سال ۲۰۱۶ دارای ۱۴ فروند هواپیما بود. امیر قطر همین طور یک هواپیمای ایرباس A319-100 «CJ»، سه ایرباس A320-200، دو ایرباس A330-200، دو بوئینگ ۷۴۷-۸ BBJ، یک ایرباس А۳۱۰-۳۰۰، یک ایرباس А۳۴۰-۲۰۰، یک ایرباس А۳۴۰-۳۰۰ و یک ایرباس А۳۴۰-۵۰۰ نیز در اختیار دارد.

همین طور او در بعضی از موارد از یک جت تجاری Bombardier Global Express BD-700-1A10 و یک هواپیمای C-17 Globemaster III کلاس نظامی جهت سفرهای شخصی بهره گیری میکند.

واژه های کلیدی: هواپیماهای غول پیکر | آژانس هواپیمایی | شرکت هواپیمایی | هواپیمای بوئینگ | هواپیمای ایرباس | هواپیمای شخصی | نیروی هوایی | ریاست جمهوری | رییس جمهور | هلی کوپتر | بسیار لوکس

گران ترین هواپیماهای شخصی در دنیا را بشناسید

گران ترین هواپیماهای شخصی در دنیا را بشناسید

گران ترین هواپیماهای شخصی در دنیا را بشناسید

گران ترین هواپیماهای شخصی در دنیا را بشناسید

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو