در این جهان، همواره برای كسانی كه از خطری بهراسند، خطری وجود خواهد داشت.
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » دولت باید اورژانسی به نجات فرش دستباف بشتابد ، تبدیل بازار فرش عباس آباد به مرکز فروش البسه چینی

دولت باید اورژانسی به نجات فرش دستباف بشتابد ، تبدیل بازار فرش عباس آباد به مرکز فروش البسه چینی

رییس اتحادیه فروشندگان فرش دستباف گفت:رکود در حوزه فرش موجب بیکاری تعداد زیادی از کارگران شده است است و متاسفانه هیچ نهادی به این عنوان بصورت جدی توجه نمی کند.

دولت باید اورژانسی به نجات فرش دستباف بشتابد ، تبدیل بازار فرش عباس آباد به مرکز فروش البسه چینی

مجتبی عراقچی رییس اتحادیه فروشندگان فرش دستباف در گفتگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان،گفت: صادرکنندگان و تولید کنندگان در حوزه فرش دستباف از پرداخت مالیات معاف هستند ولی فروشندگان در این صنف موظف به پرداخت مالیات شده است اند و این امر موجب شده است تا شاهد ورشکستگی بسیاری از فروشگاهها و مغازه های فرش فروشی در سطح کشور باشیم.

عبارات مهم : ایرانی – فرهنگ
وی در ادامه افزود: مالیات فرش نسبت به سه سال پیش ده برابر شده است است و این عنوان فشار زیادی را به فروشندگان وارد آورده و تقاضای معافیت اتحادیه هم راه به جایی نبرده است.

عراقچی با اشاره به وضع قوانین کلی جهت همه اصناف کشور، تصریح کرد: باید قوانین خاص ای جهت حوزه فرش دستباف که توانسته شرایط اشتغالزایی ۲ میلیون بافنده زحمتکش را فراهم نموده و موجب ارتزاق ۱۰ میلیون نفر از این حرفه شده است است ، تصویب شود.

وی همچنین اضافه کرد: رکود در حوزه فرش موجب بیکاری تعداد زیادی از کارگران شده است است و متاسفانه هیچ نهادی به این عنوان بصورت جدی توجه نمی کند.

رییس اتحادیه فروشندگان فرش دستباف اذعان داشت: فرش صنعتی باعث ایجاد ۳۵ شغل متفاوت شده است است و صادرات فرش موجب رونق این هنر و صنعت ملی شده است هست، که این امر باعث شده است تا بتوانیم فرهنگ ، تاریخ و تمدن کشور عزیزمان ایران را به نمایش بگذاریم.

وی با تاکید بر ضرورت تشویق مصرف کننده ها جهت خرید فرش دستباف، اظهار داشت: بازار عباس آباد پایتخت کشور عزیزمان ایران که در گذشته مرکز فروش قالی های ایرانی بود ،به مرکز فروش لباس های چینی تبدیل شده است و دولت باید بصورت اورژانسی به مقوله نجات فرش دستباف ایرانی توجه نشان دهد.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: ایرانی | فرهنگ | تبدیل | بازار | ایران | میلیون | مالیات | قوانین | عراقچی | بیکاری

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو