کامیابی تنها در این است که بتوانی زندگی را به شیوه خودسپری کنی.
خوش آمدید - امروز : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » توسعه همکاری های کشور عزیزمان ایران و آلمان در تجارت محصولات باغی و تامین بذرهای هیبرید

توسعه همکاری های کشور عزیزمان ایران و آلمان در تجارت محصولات باغی و تامین بذرهای هیبرید

ایران و آلمان همکاری های خود را در زمینه تجارت محصولات باغی،تامین بذرهای اصلاح شده است و هیبرید و دستیابی به بازارهای تازه گسترش می دهند.

توسعه همکاری های کشور عزیزمان ایران و آلمان در تجارت محصولات باغی و تامین بذرهای هیبرید

به گزارش گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی،در نشست معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی و تنی از چند مسئولان این وزارت با مدیران بخش شخصی آلمان که امروز در پایتخت کشور عزیزمان ایران برگزار شد،بر توسعه همکاری ها و ورود کشور عزیزمان ایران به بازارهای اروپایی و ارتقای فرآوری محصولات باغی به خاص گیاه های دارویی تاکید شد.
در این دیدار،محمدعلی طهماسبی گفت:ما مایلیم صادرات میوه،زعفران و خشکبار سالم و ارگانیک کشور عزیزمان ایران از طریق بخش شخصی آلمان به بازارهای اروپایی معرفی و صادر شود.

عبارات مهم : وزارت جهاد کشاورزی – اعلام آمادگی

وی در عین حال بر تولید و تامین بذر هیبرید سبزیجات،صیفی جات،گل و گیاه های زینتی و تولید نهال و ارقام تازه با همکاری بخش شخصی آلمان تاکید کرد و اظهار داشت:ما به بذر هیبرید سبزیجات نیاز داریم و علاقه مندیم فناوری تولید این بذور به کشور عزیزمان ایران انتقال یافته شود.
معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی تاکید کرد: دو کشور می توانند در زمینه فرآوری میوه و قارچ فعالیت های خود را گسترش دهند.
در این نشست، شاهرخ شجری مدیرکل دفتر توسعه صادرات وزارت جهاد کشاورزی نیز با مرور روابط تجاری کشور عزیزمان ایران و آلمان در بخش کشاورزی،متوسط صادرات محصولات کشاورزی به آلمان در پنج سال گذشته را ۲۳۰ میلیون دلار اعلام کرد و خواستار توسعه صادرات محصولات کشاورزی کشور عزیزمان ایران به آلمان متناسب با ظرفیت های کشورمان شد.
همچنین در این نشست،مجری طرح گیاه های دارویی وزارت جهاد کشاورزی نیز خواستار تولید و تامین بذر اصلاح شده است گیاه های دارویی و صادرات این محصولات به بازارهای جهانی از طریق آلمان شد.
پیمان یوسفی آذر در زمینه توسعه مکانیزاسیون در بخش گیاه های دارویی در زمینه های کاشت،داشت و برداشت و همچنین فرآوری و خشک کن ها با طرف آلمانی اعلام آمادگی کرد.
وی اذعانداشت:ایران دارای تنوع بالایی از گیاه های دارویی با کیفیت است و در تلاش هستیم صادرات این محصولات به طور سیستمی زیاد کردن یابد.
در این نشست،مدیران دو شرکت آلمانی نیز در زمینه توسعه همکاری ها در حوزه تجارت محصولات کشاورزی و تامین ماشین آلات محصولات باغی اعلام آمادگی کردند.
طرف های آلمانی با بیان این که کشور عزیزمان ایران توانمندی های زیادی در بخش کشاورزی دارد،بر لزوم گسترش همکاری ها با بخش کشاورزی کشور عزیزمان ایران تاکید کردند.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: وزارت جهاد کشاورزی | اعلام آمادگی | کشاورزی | باغبانی | صادرات | کشاورزی | محصولات | ایران | آلمان | همکاری | دارویی

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو