سعی کنید اشتباهات دیگران را ببخشید، حس انتقام انرژی منفی دارد.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶
A
خانه » سبک زندگی » ترفندهایی جهت اسباب کشی ساده

ترفندهایی جهت اسباب کشی ساده

اسباب بازی | وسایل جانبی | جواهرات | استفاده | مهارتهای زندگی

ترفندهایی جهت اسباب کشی ساده

ترفندهایی جهت اسباب کشی آسان

عبارات مهم : اسباب بازی – وسایل جانبی

بسته بندی کردن وسایل جهت جا به جایی لزوما نیاز به ماه ها وقت ندارد. ممکن است به نظرتان عجیب برسد، ولی بسیاری از افراد حتی در کمتر از یک ماه از بعد این کار برآمده اند، آیا که بستگی به تجربه و تمرین شما دارد؛ جهت مثال من در جا به جایی منزل تنها زمانی که به این کار اختصاص دادم روزهای آخر هفته بود.

بعد از آن هم بارها و بارها به افراد کمک کردم تا از این چالش، موفق و سربلند بیرون آیند. در این مطلب با ما همراه باشید تا با رازهایی آشنا شویم که به کمک آنها بتوانیم به بسته بندی سریع تر وسایل و مشکل کمتر در حین انجام آن برسیم.

ترفندهایی جهت اسباب کشی ساده

۱- نترسید!

اگر دلواپس باشید و بترسید قطعا به موفقیت دست نخواهید یافت، بعد نفس عمیقی بکشید و کار خود را شروع کنید. بعد از این کار به دنبال تهیه لیستی باشید که در طول بسته بندی وسایل خود به چه چیزهایی نیاز دارید؛ از جعبه گرفته تا چسب و… . قطعا وجود چنین لیستی در زیاد کردن سرعت شما در عملیات بسته بندی بسیار کارآمد خواهد بود. اینکه لیستی کامل و جامع ترتیب دهید به شما کمک می کند تا ذهن خود را مدیریت کرده و دقیقا بدانید که به دنبال چه چیزهایی هستید؛ بنابراین خیال راحت تری نیز خواهید داشت.

اسباب بازی | وسایل جانبی | جواهرات | استفاده | مهارتهای زندگی

۲- وسایل خود را پاکسازی کنید

بعد از تهیه کردن فهرست از لوازم و کارهایی که به آنها نیاز دارید، نوبت به پاکسازی وسایل و لوازم می رسد. از تمام وسایل اضافه، قبل از بسته بندی کردن آنها خلاص شوید! کیسه زباله ای به دست بگیرید و در تمام منزل بچرخید و از شر تمام وسایلی که به آنها احتیاجی ندارید راحت شوید. چراغ قوه های خراب، اسباب بازی های شکسته، پازل هایی که تکه هایشان گم شده است و هر آن چیزی که دیگر به دردتان نمی خورد. به این توصیه هم دقت کنید که باید حواستان باشد که بعد از انجام این کار، هیچ وسیله ای ناقص نماند.

۳- ظروف شکستنی را دسته بندی کنید

ظروف شکستنی در دکوراسیون آشپزخانه نیاز به توجه بیشتری دارند، تا حدی که توصیه می کنیم کار بسته بندی خود را از این قسمت شروع کنید. با این کار یک تیر و چند نشان زده اید، علاوه بر اینکه سامان و ترتیبی به کار خود می دهید و مانع شکستن ظروف می شوید از صرف هزینه های اضافی در این خصوص نیز جلوگیری نموده اید.

ترفندهایی جهت اسباب کشی ساده

برای جلوگیری از ضربه به جعبه های ظروف شکستنی خود، از حوله های بزرگ استفاده کرده و آنها را در کف و دیواره های جعبه قرار دهید. بعد از آن هم می توانید از یک لباس یا حوله دیگری بر روی ظروف در جعبه استفاده نمایید.

نکته: پیشنهاد بافایده دیگری که برایتان داریم این است که بر روی جعبه هایی که مربوط به ظروف شکستنی هستند یادداشتی بزنید که یادتان نرود. این کار به شما کمک می کند تا در زمانی که به منزل تازه خود رفتید و خواستید جعبه ها را باز کنید، بتوانید با سرعت بیشتری جعبه مورد نظر خود را باز نمایید.

اسباب بازی | وسایل جانبی | جواهرات | استفاده | مهارتهای زندگی

توصیه می کنیم کار بسته بندی خود را از ظروف شکستنی آشپزخانه شروع کنید

۴- کمد لباس های خود را خالی نکنید

ترفندهایی جهت اسباب کشی ساده

زمان خود را هدر ندهید و لباس ها را در کمد نگه دارید. شما می توانید کشوهای خود را از کمد جدا کرده و روی آنها را بپوشانید. با این کار هم از سنگین تر شدن کمد خود جلوگیری کرده اید و هم زمانی اضافی صرف خالی کردن کشوها نمی کنید.

زمان خود را هدر ندهید و لباس ها را در کمد نگه دارید

۵- کمد خود را پاکسازی نمایید

شما می توانید به آسانی لباس های خود را از کمد درآورده و آنها را درون جعبه قرار داده یا از میله ای بیاویزید. با این کار می توانید حمل و نقل و جا به جایی کمد لباس خود را ساده تر کنید.

اگر هم قفسه هایی از ژاکت، کت، کفش و لوازمی از این دست دارید نیز می توانید باز هم از جعبه هایی جهت تفکیک و طبقه بندی وسایل خود استفاده کنید. اطمینان خاطر حاصل کنید که روی تک تک این جعبه ها اسم بخورد و هیچ چیزی از لیست شما از قلم نیوفتد.

نکته: این مرحله از کار شما با استفاده از یک جعبه خالی جهت قرار دادن وسایل ریزی مانند دکمه های لباس، گیره و… که در کمد لباس هایتان قرار داشت، به آسانی به آخر خواهد رسید.

تمام لباس های خود را تفکیک و بسته بندی کنید

۶- مراقب اشیاء با ارزش خود باشید

بسته بندی جواهرات و لوازم با ارزش از دیگر نکات مهمی است که حتما باید به آن توجه کنید و از آن غافل نشوید! آیا که این وسایل شکننده و حساس هستند. شما می توانید از کیسه های میان وعده و یا طبقه های کوچکی جهت نگه داشتن امن طلا و جواهرات خود استفاده کنید.

نکته: این وسایل را به دست کامیون نسپارید، بلکه آنها را همراه خود داشته باشید و با وسیله نقلیه خودتان، آنها را به منزل تازه خود ببرید.

بسته بندی جواهرات و لوازم با ارزش از دیگر نکات مهمی است که حتما باید به آن توجه کنید

۷- اسباب بازی ها را دسته بندی نمایید

اکثر اسباب بازی ها از جنسی هستند که معمولا به آسانی شکسته نمی شوند. یا این حال شما می توانید آنها را دسته بندی کرده و در جعبه هایی قرار دهید و آنها را درون یک کمد بگذارید. به شما قول می دهیم که دسته بندی کردن وسایل کودکانتان به آنها این حس را می بخشد که در حال کمک کردن به پدر و مادرشان هستند.

این روش، خیال شما را از سالم ماندن اسباب بازی های فرزندانتان راحت نگه می دارد. علاوه بر تمام اینها، بیرون آوردن تک تک اسباب بازی ها از جعبه در منزل تازه قطعا جهت فرزندانتان کار هیجان انگیز و جذابی به نظر می رسد.

اسباب بازی ها را دسته بندی کرده و در جعبه هایی قرار دهید

۸- وسایل اتاق خواب خود را جعبه جعبه کنید

در این مرحله می توانید بر روی لوازم شخصی و وسایل جانبی خودتان تمرکز کنید. تلاش کنید اقلام مشابه را درون یک جعبه قرار دهید. یک جعبه مخصوص کفش ها، یک جعبه کتاب و به همین ترتیب تمامی وسایل را طبقه بندی نمایید.

نکته: اگر هرکدام از این وسایل شکننده هستند از لباس های خود جهت پوشش دادن و کم کردن احتمال ضربه بر آنها استفاده کنید.

وسایل اتاق خواب خود را درون جعبه های مخصوص و مجزا قرار دهید

۹- دیوار خود را خالی کنید

بهترین کار جهت جمع کردن تابلوهای هنری از روی دیوار، استفاده از حوله و یا مقواهایی محکم جهت بسته بندی و پوشش دهی آنهاست. بعد از این کار می توانید تمام آنها را درون یک جعبه قرار داده و از ایمنی آنها اطمینان خاطر حاصل نمایید.

اگر اندازه تابلوهای شما به اندازه نیست که بتوانید در جعبه ای قرار دهید، آنها را به دیواره های داخلی کامیون تکیه داده و مقوایی را در بینشان قرار دهید.

نکته: دکوری ها و لوازم هنری کوچک را هم می توانید با همان شکل وسایل آشپزخانه، بسته بندی نمایید.

از حوله و یا مقواهایی محکم جهت بسته بندی و پوشش دهی تابلوها استفاده کنید

۱۰- تا زمانی که به طور کامل جا به جا شوید، وسایل را در جعبه نگه دارید

اگر تمامی این مراحل را به خوبی انجام داده اید، بسیار خوب پیش رفته اید. فقط کافی است آن را به آخر برسانید. جهت به آخر بردن کار خود به خودتان روحیه و انرژی بدهید. به موسیقی گوش کنید و غذای خوبی میل کنید.

این را به خاطر داشته باشید که سخت ترین و بزرگ ترین مراحل به آخر رسیده اند. حالا فقط کافی است به هر اتاق رفته و وسایل مربوط به هرکدام را درون آنها قرار دهید.

تا وقت جابه جایی کامل، وسایل را در جعبه نگه دارید

۱۱- چک کردن نهایی را فراموش نکنید

بعد از تمام شدن کارتان، کمی استراحت کنید. بعد از آن گشت دیگری در منزل بزنید تا اطمینان خاطر پیدا کنید که چیزی جانمانده باشد. گاهی مرور و نگاهی دوباره، نکات مهمی را به یادتان خواهد آورد. اگر چیزی را پیدا کردید آن را درون یک جعبه قرار داده و با برچسب بر روی آن یادداشت نمایید.

اطمینان خاطر پیدا کنید که بر روی تمامی جعبه ها نوشته ای وجود داشته باشد. لیست خود را دوباره چک نمایید.

بعد از تمام شدن کارتان، گشت دیگری در منزل بزنید تا اطمینان پیدا کنید که چیزی جانمانده باشد

۱۲- اگر مورد نیاز شد نیروی کمکی استخدام کنید

ممکن است نتوانید وقت کافی جهت انجام این روند داشته باشید؛ بنابراین اگر واقعا در تنگنای زمانی هستید، می توانید از نیروی کار جهت جا به جایی خود استفاده نمایید.

منبع : chidaneh.com

واژه های کلیدی: اسباب بازی | وسایل جانبی | جواهرات | استفاده | مهارتهای زندگی

ترفندهایی جهت اسباب کشی ساده

ترفندهایی جهت اسباب کشی ساده

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو