گنج هائی که در قلب هستند ، قابل سرقت نیستند.
خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶
A
خانه » کامپیوتر و اینترنت » تصویر + مسجد کوفه در گذر وقت

تصویر + مسجد کوفه در گذر وقت

مسجد کوفه محل حکومت علی ابن ابیطالب (ع) مانند هر سازه دیگر در گذر وقت دچار تغییراتی شده است که دیدنی هست.

تصویر + مسجد کوفه در گذر وقت

به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه اینترنت گروه تحریریه سایت جوان؛ مسجد کوفه بعد از مسجد الحرام، مسجدالنبی و مسجدالاقصی چهارمین مسجد بزرگ دنیا اسلام و از مکان های زیارتی کوفه نزد شیعیان هست، بنا بر روایات حضرت آدم (ع) نخستین شخصی بود که این مسجد را در وسعت بسیار بنا نهاد و حضرت نوح (ع) بعد از آن طوفان معروف اقدام به تجدید بنای آن کرد.

حضور امیرالمومنین علی ابن ابیطالب (ع) در مسجد کوفه موجب اهمیت و توجه به این مکان شد، ایشان بارها در مسجد کوفه خطبه ها خوانده و نماز بر پا کرده اند، همچنین بعضی از قضاوت ها و کشورداری های امیرالمومنین در این مسجد انجام شده است است و آخر ایشان در محراب همین مسجد به شهادت می رسند.

مسجد کوفه همانند حرم علی ابن الحسین (ع)، مسجدالنبی و مسجد الحرام حکمی یکسان در ادای نماز مسافران دارد و آنها می توانند نماز خود را شکسته و یا به صورت کامل بخوانند، در روایات آمده است مسجد کوفه یکی از باغ های بهشتی به شمار می رود و آمرزیده می شود هر کسی که داخل آن شود.

پس از ظهور امام عصر (عج) نیز شهر کوفه محل حکومت ایشان و مسجد کوفه محل فرماندهی امام وقت (عج) خواهد بود.

تصویر + مسجد کوفه در گذر وقت

بنای مسجد کوفه در طول دوران همانند دیگر سازه ها دچار تغییراتی شده است است که در ادامه می توانید یک تصویر قدیمی از این مسجد و تصاویری از اوضاع کنونی آن را ببینید.

عبارات مهم : مسجد الحرام – مسافران

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: مسجد الحرام | مسافران | قضاوت | تصویر | مسجد کوفه | مساجد بزرگ دنیا اسلام | محل قضاوت امیرالمومنین | کوفه

تصویر + مسجد کوفه در گذر وقت

تصویر + مسجد کوفه در گذر وقت

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو