ضعیف‌الاراده کسی است که با هر شکستی بینش او نیز عوض شود.
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار ورزشی » گزارشی از رواج گسترده دوپینگ در بین دوچرخه سواران ایرانی

گزارشی از رواج گسترده دوپینگ در بین دوچرخه سواران ایرانی

بعد از آنکه آزمایش دوپینگ دو دوچرخه سوار کشورمان جهت دومین بار مثبت اعلام شد، این دو ورزشکار در آستانه محرومیت مادام العمر قرار گرفتند.

گزارشی از رواج گسترده دوپینگ در بین دوچرخه سواران ایرانی

وبسایت رسمی برنامه نود – پس از آنکه آزمایش دوپینگ دو دوچرخه سوار کشورمان جهت دومین بار مثبت اعلام شد، این دو ورزشکار در آستانه محرومیت مادام العمر قرار گرفتند.

به گزارش وب سایت نود، اواخر سال گذشته اتحادیه جهانی دوچرخه سواری اعلام کرد دوپینگ چند دوچرخه سوار کشورمان قطعی شده است است.

از سوی این اتحادیه، نام علیرضا حقی و رحیم امامی به عنوان دوچرخه سواران دوپینگی کشور عزیزمان ایران اعلام شد. مثبت شدن نمونه آزمایش این دو، آن هم جهت دومین بار، باعث شد تا آنها در آستانه محرومیت مادام العمر قرار گیرند. خسرو قمری مدیر فدراسیون دوچرخه سواری کشور عزیزمان ایران در خصوص این دو دوچرخه سوار گفت:

گزارشی از رواج گسترده دوپینگ در بین دوچرخه سواران ایرانی

قطعاً این دو نفر از دوچرخه سواری خارج خواهند شد.  

 کار به جایی رسیده بود که یکی از مسئولان کمیته ضددوپینگ آسیا مدعی شد که این دوپینگ ها نشان می دهد که در دوچرخه سواری کشور عزیزمان ایران دوپینگ به صورت سیستماتیک انجام می شود و باید فعالیت مقصران متوقف شود. ولی این آخر کار نبود و از سوی اتحادیه جهانی دوچرخه سواری اعلام شد که آزمون دوپینگ ابراهیم حاجی زاده دوچرخه سوار نیمه استقامتی کشورمان در رده جوانان هم مثبت اعلام شد. رئیس فدراسیون دوچرخه سواری در این خصوص توضیح داد:

در یک بازه زمانی پنج شش ماهه، نمونه آزمون دوپینگ چند ورزشکار ما، هم در بازی های برون مرزی و هم بازی های داخلی، مثبت اعلام شد. بعضی افراد هم هستند که در مسابقه های بین المللی که به وسیله باشگاهها اعزام شده است اند، آزمون دوپینگ آنها مثبت اعلام شده است بود.

بعد از آنکه آزمایش دوپینگ دو دوچرخه سوار کشورمان جهت دومین بار مثبت اعلام شد، این دو ورزشکار در آستانه محرومیت مادام العمر قرار گرفتند.

با این شرایط مسئولان فدراسیون دوچرخه سواری کشورمان جهت نظارت زیاد بر عملکرد ورزشکاران این رشته، نمونه گیری در بازدیدهای سرزده را در دستور کارشان قرار دادند که متأسفانه راجع به نمونه گیری اخیر در اردوی تیم ملی هم اخبار خوشایندی به گوش نمی رسد. قمری در خصوص نتیجه های این اقدام فدراسیون اظهار داشت:

طبق گزارش های دریافتی و شنیده های بنده عنوان خاصی وجود ندارد، و فقط یکی دو مورد مشکوک گزارش شده است که باید بر اساس بیانات خود ورزشکار یا نتیجه های آزمایشگاه داخلی و بیانات کارشناسان آزمایشگاه به نتیجه مشخصی برسیم و اگر مورد تخلفی وجود داشته باشد، قطعاً با این مسئله و تخلفات برخورد خواهیم کرد.

اما ظاهراً کنترل دوپینگ در این رشته به معضل بزرگی بدل شده است و کار به جایی رسید که فدراسیون جهت جلوگیری از رواج دوپینگ اقدام به دریافت تضمین های مالی از ورزشکاران کرد. اقدام جالب فدراسیون دوچرخه سواری در چند ماه گذشته دریافت چک گارانتی از ورزشکاران و دوچرخه سواران بود؛ مسئولان فدراسیون دوچرخه سواری جهت جلوگیری از شیوع دوپینگ در بین ملی پوشان این رشته، چک ضمانتی به مبلغ ۵۰ میلیون تومان از آنها گرفتند تا در صورتی که این ورزشکاران مرتکب تخلف دوپینگ شدند، مخارج و هزینه های این تخلف از مبلغ چک گارانتی کسر شود. متولیان مربوط به کلوب های فعال در رشته دوچرخه سواری هم هشدار دادند تا زیاد از گذشته بر عملکرد دوچرخه سواران نظارت داشته باشند تا باشگاهها با محرومیت بین المللی مواجه نشوند.

 

 

 

گزارشی از رواج گسترده دوپینگ در بین دوچرخه سواران ایرانی

۲۰۸۱

 

واژه های کلیدی: دوچرخه سواری | دوچرخه سوار | ورزشکاران | ورزشکار | دوچرخه | ایران | دوپینگ | داخلی

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو