کامیابی تنها در این است که بتوانی زندگی را به شیوه خودسپری کنی.
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » کاهش مصرف جهانی زغال سنگ

کاهش مصرف جهانی زغال سنگ

در سال ۲۰۱۶ میلادی در مقایسه با سال قبل از آن ۱.۷ درصد کم کردن یافت؛ این در حالی است که مصرف جهانی زغال سنگ بین سال های

کاهش مصرف جهانی زغال سنگ

به گزارش گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، تولید سوخت فسیلی در سال ۲۰۱۶ میلادی با کم کردن قابل توجهی روبرو و به یک رکورد تبدیل شد. در همین حال چین بعنوان بزرگترین مصرف کننده انرژی جهان، کمترین میزان زغال سنگ در حداقل ۶ سال اخیر را در سال ۲۰۱۶ میلادی تجربه کرد؛ ضمن اینکه استفاده از زغال سنگ در آمریکا هم در سال گذشته میلادی، به کمترین رقم از دهه سال ۱۹۷۰ میلادی به بعد رسید.

عبارات مهم : استفاده – میلادی
زغال سنگ که آلوده ترین سوخت محسوب می شود، در روزگاری نه چندان دور سریع ترین رشد در میان سایر منابع انرژی را به خود اختصاص داده بود، ولی اکنون با روی آوردن شرکت های بزرگ و کشورهای صنعتی به استفاده از گاز طبیعی، در مسیر افول قرار گرفته است.

در کشوری مثل چین، پیشرفت اقتصادی بر روی بخش خدمات نشانه گذاری شده است تا اینکه بر روی تولیدات سنگین تمرکز داشته باشند و این عنوان موجب شده است تا استفاده از انرژی های تجدید پذیر مانند انرژی بادی و خورشیدی ارزانتر باشد.

بر همین اساس تقاضای آمریکا جهت زغال سنگ در سال ۲۰۱۶ میلادی، معادل ۳۳.۴ میلیون تن نفت، کم کردن نشان داد و به رقم ۳۵۸.۴ میلیون تن رسید که بیشترین کم کردن در زمینه استفاده از زغال سنگ را به خود اختصاص داد.

همچنین مصرف جهانی زغال سنگ هم در سال ۲۰۱۶ میلادی در مقایسه با سال قبل از آن ۱.۷ درصد کم کردن یافت؛ این در حالی است که مصرف جهانی زغال سنگ بین سال های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۵ میلادی بطور میانگین هر سال ۱.۹ درصد رشد نشان می دهد.

البته چین هم که در حدود نیمی از زغال سنگ دنیا را مصرف می کند، در سال ۲۰۱۶ میلادی با کم کردن ۱.۶ درصدی در مصرف این سوخت فسیلی روبرو شد؛ در حالیکه در ۱۱ سال قبل از آن هر سال به طور میانگین رشد ۳.۷ درصدی را تجربه کرده بود.

بر پایه این گزارش، مصرف زغال سنگ در تمامی قاره ها در سال گذشته میلادی بجز آفریقا روند نزولی داشت و در اروپا هم، آلمان بزرگ ترین مصرف کننده زغال سنگ، ۴.۳ درصد کم کردن در این بخش داشت و تقاضای بریتانیا هم ۵۲.۵ درصد روند نزولی به خود گرفت که بیشترین درصد را در میان کشورهای بزرگ اقتصادی به خود اختصاص داد.

در آسیا، هند و اندونزی بعنوان بزرگ ترین مصرف کنندگان زغال سنگ در سال ۲۰۱۶ میلادی آشنا شدند.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: استفاده | میلادی | آمریکا | اقتصادی | انرژی | مصرف جهانی زغال سنگ | اقتصاد بین الملل | اخبار اقتصادی

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو