کیش خوب همانند فوتبال خوب است، حرف نمی زند ، عمل می کند.
خوش آمدید - امروز : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » استان پایتخت کشور عزیزمان ایران رکورد تولید کلزا را شکست

استان پایتخت کشور عزیزمان ایران رکورد تولید کلزا را شکست

رئیس جهاد کشاورزی استان پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: بنابر گفته معاونت زارعت وزارت جهاد، رکورد تولید کلزا را استان پایتخت کشور عزیزمان ایران شکسته شد.

استان پایتخت کشور عزیزمان ایران رکورد تولید کلزا را شکست

علی اشرف منصوری مدیر جهاد کشاورزی استان پایتخت کشور عزیزمان ایران در گفتگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، با اشاره به آخرین اوضاع تولید گندم اظهار داشت: در امسال مجموع سطح زیر کشت گندم ۴۰ هزار هکتار است که این رقم نسبت به سال گذشته هزار هکتار کم کردن یافته است.
وی با اشاره به آینده نگری تولید ۲۲۰ هزار تن گندم در امسال افزود: علی رغم کم کردن سطح زیر کشت، به باعث اقداماتی نظیر زیاد کردن بهره وری در واحد سطح، آبیاری به موقع و مبارزه با آفات توانستیم عملکرد در واحد سطح را زیاد کردن دهیم.

عبارات مهم : کشاورزی – ایران

منصوری ادامه داد: تاکنون ۱۰ هزار تن گندم با ارزش بالغ بر ۱۳ میلیارد تومان از گندمکاران خریداری شده است که مطالبات آن ها بعد از ثبت در سامانه به مرور پرداخت خواهد شد.
رئیس جهاد کشاورزی استان پایتخت کشور عزیزمان ایران از زیاد کردن ۵ برابری سطح زیر کشت کلزا در امسال خبر داد و گفت: این درحالی است که در پی سرمای ناگهانی پاییز به بخشی از مزارع کلزا آسیب جدی وارد شد که از این رو آینده نگری می شود تولید کلزا با زیاد کردن ۵ برابری نسبت به سال گذشته به ۲ هزار تن برسد.
وی در ادامه افزود: در بعضی از مزارع توانستیم به تولید ۲۰۰. ۵ کیلو و ۷ کیلو در هکتار دست یابیم که بنا بر گفته معاونت زارعت وزارت جهاد رکود تولید کلزا را استان پایتخت کشور عزیزمان ایران شکسته شد.
به گفته منصوری تاکنون ۷۰۰ الی ۸۰۰ تن کلزا با قیمت هر کیلو ۲ هزار و ۷۰۰ تومان از کشاورزان خریداری شده است که وجه آن بلافاصله بعد از ثبت در سامانه پرداخت شده است است.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: کشاورزی | ایران | اقتصادی | گندم | کلزا | خرید تضمینی | مزارع | رکورد تولید

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو