بهتر است روی پای خود بمیری تا روی زانو‌هایت زندگی کنی.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار جامعه و عمومی » آزار و شکنجه شدید ۶ کودک به دست پدر و مادر بی رحم

آزار و شکنجه شدید ۶ کودک به دست پدر و مادر بی رحم

بهزیستی با کمک اعضای خانواده، شش فرزند زوج معتادی که فرزندشان را مورد آزار و اذیت قرار می‌دادند، نجات داد.

آزار و شکنجه شدید 6 کودک به دست پدر و مادر بی رحم

بهزیستی با کمک اعضای خانواده، شش فرزند زوج معتادی که فرزندشان را مورد آزار و اذیت قرار می‌دادند، نجات داد.

شش فرزند زوج معتاد از آزار و اذیت نجات یافتند

این زوج که معتاد به مواد مخدر هستند، در وقت خماری به شدت فرزندانشان را کتک می‌زدند. از شش فرزند این زوج بزرگ‌ترین آنها که دختری ١٩ساله‌ است ازدواج کرده و بعد از رفتن او از منزل پدری اوضاع خواهران و برادرانش بدتر شده‌ هست. گزارش این کودک‌آزاری‌ها به وسیله همسایه‌ها به اورژانس اجتماعی مشهد داده ‌شد و مددکاران اورژانس بعد از حضور در منزل متوجه اوضاع وخیم بچه‌ها شدند.

عبارات مهم : اورژانس اجتماعی – خواهر و برادر
استخوان‌های شش فرزند این زوج زیر باد کتک‌های پدر و مادر نرم شده است و کار تا جایی پیش رفته که پدربزرگ جهت کمک به نوه‌هایش وارد عمل شده است است.

این زوج ساکن مشهد و هر دو معتاد هستند. آنها سال‌هاست که مواد مخدر مصرف می‌کنند و یکی از تفریحاتشان، نشستن در کنار هم با نشانه مصرف مواد مخدر هست. به گفته‌ همسایه‌ها این زوج زمانی که مواد مصرف می‌کنند، حالشان خوب هست، ولی فقط کافی است که پولی جهت خرید مواد مخدر نداشته باشند. آن وقت است که تفریحشان آزار و اذیت بچه‌ها می‌شود. به علت ضرب‌وجرح شدید فرزندان از سوی پدر و مادر، دختر بزرگ خانواده سریع ازدواج کرده و راهی شهرستان بروجرد شده است هست. او که ۱۹ سال دارد تلاش کرده یکی از خواهران خود را نیز از خانه‌ای که پر از تنش هست، خارج کند. دختر دوم نیز درحال‌حاضر با خواهر خود زندگی می‌كند و قرار است به‌زودی ازدواج کند.

به گفته همسایه‌ها بعد از ازدواج خواهر بزرگ‌تر، فرزندان کوچک خانواده بی‌پناه شده‌اند. این بی‌پناهی را می‌توان از صورت این کودکان و آثار ضرب‌وشتم روی بدن آنها به خوبی مشاهده کرد.

زمانی که مددکاران اورژانس اجتماعی به منزل زوج معتاد رفتند مهسا، ۱۰ساله و خواهر و برادر کوچک‌تر او که چهار و پنج‌ساله هستند با یک نوزاد دیگر در منزل بودند.به علت اوضاع بسیار نامناسب کودکان، پدربزرگ با گزارشی که به بهزیستی داده، باعث شده است دو کودک چهار و پنج‌ساله به بهزیستی واگذار شوند و مهسا ۱۰ساله نیز اکنون نزد پدربزرگ خود زندگی می‌کند. زن و مرد معتاد، یک فرزند نوزاد نیز دارند. نوزادی که بعد از آزار و اذیت زیاد پدر و مادر، همین چند روز پیش از سوی اورژانس اجتماعی به شرکت بهزیستی کشور واگذار شد تا از این بعد در شیرخوارگاه نگهداری شود.

سمیه امیرخانی، مددکار اجتماعی مؤسسه خیریه مهرآفرین که اوضاع این بچه‌ها را پیگیری کرده‌ هست، گفت: از آنجا که مادر و پدر سابقه کودک‌آزاری و ضرب و شتم کودکان خود را داشته‌اند، نگرانی زیادی بابت شرایط عضو تازه خانواده داشتیم.

این مددکار اجتماعی افزود: پدر و مادر هر دو مصرف‌کننده مواد مخدر هستند و شغلی نیز ندارند که بخواهند از طریق آن کسب درآمد کنند به همین خاطر ممکن بود هر لحظه اقدام به فروش نوزاد خود كنند و آینده بدی را جهت نوزاد رقم بزنند. به‌همین‌دلیل عنوان را به اورژانس اجتماعی اطلاع دادیم و خوشبختانه وظیفه آخرین بازمانده فرزندان این خانواده نیز مشخص شد.

امیرخانی با اشاره به اوضاع پدربزرگ این خانواده گفت: پدربزرگ قادر به نگهداری از نوه‌هایش نبوده به‌همین‌دلیل است که خواستار حضور سه نفر از نوه‌هایش در بهزیستی شده است و یکی از آنها را نیز خود نگه می‌دارد.

آزار و شکنجه شدید ۶ کودک به دست پدر و مادر بی رحم

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

واژه های کلیدی: اورژانس اجتماعی | خواهر و برادر | مرد معتاد | خانواده | کودکان | ازدواج | پدربزرگ | فرزندان | خانواده | اورژانس | نوزاد

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو