به عهد و پیمان خود وفا کنید (قران کریم)
خوش آمدید - امروز : پنج شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » تجهیز روستاهای سیستان و بلوچستان به شبکه آبرسانی

تجهیز روستاهای سیستان و بلوچستان به شبکه آبرسانی

معاون اداری و منابع انسانی کشتیرانی جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران گفت: با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیون تومان، ۱۵۰۰ نفر از اهالی روستای کشاری شهرستان سرباز در مدت دوماه به شبکه آبرسانی وتصفیه آب مجهز می‌شوند.

تجهیز روستاهای سیستان و بلوچستان به شبکه آبرسانی

به گزارش گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان،علیرضا تقوی در مراسم کلنگ زنی احداث شبکه آبرسانی به روستای محروم کشاری شهرستان سرباز اظهار کرد: در جهت ایفای مسئولیت های اجتماعی، کشتیرانی جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در همایش ارگان های دریایی سال گذشته متعهد شد به بعضی از روستاهای محروم جنوب سیستان وبلوچستان آبرسانی کند.

عبارات مهم : سیستان وبلوچستان – روستاهای محروم
وی افزود: با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیون تومان، ۱۵۰۰ نفر از اهالی روستای کشاری شهرستان سرباز در مدت دوماه به شبکه آبرسانی وتصفیه آب مجهز می شوند.

تقوی با اشاره به پایلوت بودن این طرح ابراز امیدواری کرد با این اقدام کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، سایر ارگان های دریایی نیز به مناطق محروم توجه خاص کنند.

پروین فرشچی معاون محیط زیست دریایی شرکت حفاظت محیط زیست نیز در این مراسم با اشاره به هماهنگی وهمدلی میان ۱۸ ارگان های دریایی کشور گفت: در همایش آینده، سایر ارگان ها نیز اقدام به خدمات رسانی به مناطق محروم ساحلی کشور کنند. مقرر شده است همه ناوگان دریایی کشتیرانی جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران مزین به نمادی از گونه های در حال انقراض دریایی شوند.

۹۲ درصد جمعیت ۱۷۰ هزار نفری شهرستان سرباز روستایی و تنها ۸ درصد در شهر زندگی می کنند. این شهرستان با ۶۳۵ دِه بعد از چابهار کمترین ضریب آبرسانی را در سیستان وبلوچستان داراست به طوری که تنها ۳۳ درصد از جمعیت این شهرستان مجهز به شبکه آبرسانی هستند و بقیه به صورت سقایی وبا سهمیه تنها ۱۵ لیتر در روز، به وسیله ناوگانی فرسوده آبرسانی می شود.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: سیستان وبلوچستان | روستاهای محروم | مناطق محروم | دریایی | همایش | سرباز | جمعیت | ایران | اسلامی

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو