خداوندا مرا از کسانی قرار دِه که دنیاشان را برای دینشان میفروشند نه دینشان را برای دنیاشان. (دکتر علی شریعتی)
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » خرید تضمینی گندم به مرز ۴ میلیون تن رسید

خرید تضمینی گندم به مرز ۴ میلیون تن رسید

معاون داخلی بازرگانی دولتی گفت: تا به امروز سه میلیون و ۹۲۱ هزار و ۹۷۰ تن گندم با ارزش بالغ بر ۵ هزار میلیارد تومان از گندمکاران ۲۵ استان خریداری شده است هست.

خرید تضمینی گندم به مرز 4 میلیون تن رسید

حسن عباسی معروفان معاون داخلی بازرگانی دولتی در گفتگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، با اشاره به آخرین اوضاع خرید تضمینی گندم اظهار داشت: تا به امروز سه میلیون و ۹۲۱ هزار و ۹۷۰ تن گندم با ارزش بالغ بر ۵ هزار میلیارد تومان از گندمکاران ۲۵ استان خریداری شده است است.
وی با اشاره به پرداخت ۶۲ درصدی مطالبات گندمکاران افزود: مابقی بهای خرید گندم بعد از ورود به سامانه و تأمین منابع نیز به مرور پرداخت خواهد شد.
به گفته عباسی معروفان استان خوزستان با یک میلیون و ۳۴۲ هزار و ۳۴۶ تن بالاترین میزان خرید را به خود اختصاص داده است.
معاون داخلی بازرگانی دولتی در خصوص مقایسه اوضاع خرید نسبت به سال گذشته بیان کرد: تا کنون در خرید تضمینی گندم نسبت به مدت مشابه سال گذشته به باعث شرایط اقلیمی ۷ درصد عقب هستیم که این امر به معنای کم کردن تولید نیست.
کشاورزان از آتش زدن بقایای گندم در مزارع خودداری نمایند
اسماعیل اسفندیار پور مجری طرح گندم در گفتگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گفت: با توجه به شرایط اقلیمی ضریب خرید گندم نسبت به مدت مشابه سال گذشته دارای نوساناتی هست، ولی میزان آن چندان چشمگیر نیست.
به گفته وی تا کنون ۴ میلیون تن گندم با ارزش بالغ بر ۵۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال از کشاورزان ۲۶ استان خریداری شده است است .
اسفندیار پور ادامه داد : کشاورزان از آتش زدن بقایای گندم در مزاع خودداری نمایند، چراکه دوری از این امر تأثیر بسزایی درحاصلخیزی خاک دارد.
به گفته مجری طرح گندم کشاورزان نسبت به کار با کمباین حساسیت به خرج دهند تا ضایعات و ریزش حاصل از آن به حداقل برسد.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: خبرنگار | تضمینی | میلیون | اقتصادی | گندم | خرید تضمینی | حاصلخیزی خاک | کشاورزان

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو