باورها و ارزش‌ها، بهترين راهنما و مشاور زندگي شما هستند.(آنتوني رابينز)
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » چطور موهای ریز و نازک را تقویت کنید؟

چطور موهای ریز و نازک را تقویت کنید؟

لاغری و باریکی جهت سایز شلوار جین، پیتزای ایتالیایی و ماکارونی شاید یک حسن به حساب بیاید، ولی جهت موها قطعا نه. لحظه‌ای را تصور

چطور موهای ریز و نازک را تقویت کنید؟

لاغری و باریکی جهت سایز شلوار جین، پیتزای ایتالیایی و ماکارونی شاید یک حسن به حساب بیاید، ولی جهت موها قطعا نه. لحظه ای را تصور کنید که ضخامت موهای رودابه (شخصیت افسانه ای که زال، پدر رستم با کمک موهای مشکی و بلندش توانست از قصر بالا برود) کم و نازک بود! آن وقت هیچ گاه نجات نمی یافت. متاسفانه در عالم واقعیت بنا به دلایل متفاوت از وراثت گرفته تا استفاده بیش از حد اتوی مو و آسیب های ناشی از رنگ کردن مداوم، موها یا نازک هستند یا نازک می شوند. اگر می خواهید موهای مقاوم و ضخیمی همچون رودابه داشته باشید نکات مراقبتی زیر را جدی بگیرید!

چطور موهای ریز و نازک را تقویت کنید؟

توصیه هایی جهت این که موهایی مقاوم و ضخیم داشته باشید

۱) محصولات حجم دهنده مو، داخل حمام

– شامپو ها، نرم کننده ها و ماسک های موی حجم دهنده جهت زن هایی که موهای نازک و کم حجمی دارند، گزینش مناسبی هست. استفاده از محصولات مرتبط با مو بدون اینکه آسیبی از خود بر جای بگذارند، باعث لطافت موها شده است و آن ها را پرحجم تر نشان می دهند.

۲) محصولات حجم دهنده مو بعد از حمام

– اگر موهای نازکی دارید و این باعث شده است تا صورت تان ظاهری لاغر پیدا کند، تلاش کنید شکل موها را عوض کردن دهید. جهت این کار می توانید از موشواره های حالت دهنده استفاده کنید. بعد از استحمام در حالی که کمی موهایتان مرطوب هست، مقدار کافی از موشواره را روی کف دست ریخته و موها را با ملایمت چنگ بزنید تا کمی مجعد و فر شود.

لاغری و باریکی جهت سایز شلوار جین، پیتزای ایتالیایی و ماکارونی شاید یک حسن به حساب بیاید، ولی جهت موها قطعا نه. لحظه‌ای را تصور

در این باره زیاد بخوانید: ۱۱ عمل اشتباه که باعث نازک تر شدن مو ها و ریزش آنها می شود

۹ کلید طلایی جهت اینکه مو هایی پرپشت داشته باشید

۳) سرم مو

– در صورتی که موهای تان درخشندگی و قشنگی خود را از دست داده هست، بعد از استحمام از سرم مو استفاده کنید. فرقی نمی کند موها خشک شده است یا هنوز رطوبت دارد. مقداری از سرم را روی کف دست خود ریخته و ساقه های مو را به آن آغشته کنید. یک سرم موی خوب، ژولیدگی و زبری مو را از بین می برد و باعث تقویت و ضخیم شدن مو می شود.

۴) ماسک مو

– اگر شما هم مانند بسیاری دیگر، روزانه با حرارت دادن به مو و رنگ کردن آن در حال شکنجه موهای تان هستید استفاده از ماسک مو مهم هست، ولی باید ابتدا موی خود را بشناسید و بدانید جهت این جنس مو چه ماسکی مناسب است و کی، چطور و چه مدتی باید از آن استفاده کنید. هیچ ماسک مویی یکسان طراحی و ساخته نشده هست. جهت مثال بعضی از آن ها جهت استفاده روزانه و بعضی دیگر به علت داشتن ترکیبات سنگین تر حداکثر باید هفته ای یک بار استفاده شوند. بعضی از ماسک ها تنها ۲ تا ۳ دقیقه و بعضی دیگر حداقل ۱۵ دقیقه باید روی سر بمانند.

چطور موهای ریز و نازک را تقویت کنید؟

محصولات نرم کننده را از وسط ساقه به مو بزنید و از زدن آن به پوست سر خود اجتناب کنید. تماس این محصول با ریشه مو و پوست سر باعث چرب شدن سریع مو و ریزش آن می شود.

مطلب مرتبط: مصرف این مواد خوراکی باعث جلوگیری از ریزش و تقویت مو ها

منبع: دکتر سلام

واژه های کلیدی: استفاده | تقویت مو | روزانه | محصولات | استحمام | شکنجه | حرارت | تقویت مو

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو