تنها راه تغییر یافتن یک تصمیم واقعی است.
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » دلایل شوره ابرو و ریش

دلایل شوره ابرو و ریش

شوره ابروها و ریش ها در مردان به علت ایجاد قارچ های پوستی ایجاد می شود و موجب خارش ها و التهاب در

دلایل شوره ابرو و ریش

شوره ابروها و ریش ها در مردان به علت ایجاد قارچ های پوستی ایجاد می شود و موجب خارش ها و التهاب در نواحی صورت می شود ، گاهی این عارضه بر اثر حساسیت پوستی رخ می دهد و بعضی اوقات دلایل دیگری باعث به وجود آمدن شوره ریش و ابروها می شود.

علل و دلایل شوره ابرو:

شوره ابرو علت جدیدی ندارد، این مسئله در ابتدا مثل شوره پوست سر به علت پوست خشک ایجاد می شود. در صورتی که پوست بسیار خشکی دارید، به خارش می افتد، خشک می شود و سلول های مرده ورقه ورقه ایجاد می کند. به این پرسشها “شوره ابرو” گفته می شود. از سوی دیگر، بیماری ای که درماتیت سبورئیک نام دار نیز باعث شوره ابرو می شود. در این مورد، پوست زیر ابروهای شما چرب می شوند و شوره های زرد ورقه ورقه در این قسمت ایجاد می شود و همچنین پوست قرمز و خارش دار می شود. در صورتی که در ناحیه ابرو دچار خارش شدید یا ورقه های شوره زرد دور ابرو مشاهده کنید، مطمئنا دچار شوره ابرو شده است اید. قبل از اینکه هر نوع درمان پزشکی را امتحان کنید، می توانید بعضی از شیوه های درمانی خانگی طبیعی را جهت درمان شوره ابرو مورد استفاده قرار دهید. در صورتی که شوره ابروی شما در مرحله آغازین است یا تنها با تولید سبوم یا خشکی بیش از حد پوست ایجاد شده است هست، به آسانی می توان با درمان خانگی آن را برطرف کرد. در شرایط حاد، با متخصص امراض پوستی مشورت کنید.

دلایل شوره ابرو و ریش

شوره ابروها و ریش ها در مردان به علت ایجاد قارچ های پوستی ایجاد می شود و موجب خارش ها و التهاب در

روش های درمان شوره ابرو:

ابروهای خود را در یک اساس روزانه با شامپوی درمانی ملایم بشوئید.این شامپوها بسته به نوع شوره  ای که از آن زحمت می برید، به وسیله متخصص امراض پوستی تجویز می شود.

_ استفاده  از کرم کورتیزون، لوسیون هیدرو کورتیزون ( ۱ درصد) یا کورت اید جهت دو تا چهار هفته

_ کرم کورتیزون را حداقل روزی سه بار مورد استفاده قرار دهید که به کم کردن التهاب کمک می کند

درصورتی که شوره ابرو خیلی حاد  شود و بر کل صورت شما تاثیر بگذارد، از یک شامپوی دارویی مثل کتوکنازول ( نیزورال) استفاده کنید.

سعی کنید از محصولات غذایی پرچرب پرهیز کنید، لیکن اوضاع را بدتر می کنند. مسئله شوره سر را نمی توان خیلی سریع برطرف کرد، بعد باید صبور باشید. شما به یک برنامه مراقب از پوست و موی بلند مدت نیاز دارید که به شما کمک می کند تا به صورت دائمی این مسئله را برطرف کنید.

دلایل شوره ابرو و ریش

درباره  شوره ریش آقایان:

تراشیدن صورت یا موهای زائد سایر نواحی بدن, از عنوان هایی است که پرسش های فراوانی در مورد آن مطرح می شود در این نوشته به چند توصیه که در زمینه تراشیدن موی صورت اهمیت خاصی دارد, می پردازم.

شوره ابروها و ریش ها در مردان به علت ایجاد قارچ های پوستی ایجاد می شود و موجب خارش ها و التهاب در

تراشیدن صورت یا موهای زائد سایر نواحی بدن، از عنوان هایی است که پرسش های فراوانی در مورد آن مطرح می شود. در این نوشته به چند توصیه که در زمینه تراشیدن موی صورت اهمیت خاصی دارد، می پردازم.

۱ -اگر محل ریشتان شوره می زند

برخی از مردها شکایت دارند که محل ریش آنها بعد از اصلاح شوره می زند. مسئله این افراد مبتلا شدن به اگزمای سبوره است و اصلاح صورت جهت این مردها بافایده است ولی ناراحتی آنها با اصلاح برطرف نمی شود. کسانی که زمینه یا استعداد درماتیت سبوره دارند، تا حدامکان باید موی صورت خود را کوتاه نگه دارند. هنگامی که چربی ای که به صورت طبیعی در سطح پوست وجود دارد، درست شسته نمی شود، باعث عود درماتیت سبوره می شود. بعد این افراد نباید موی ریش و سبیل خود را بلند کنند ولی اصلاح به تنهایی کافی نیست و باید درمان ها را شروع کرد و ادامه داد.

دلایل شوره ابرو و ریش

۲ -اگر دچار موی زیر پوستی می شوید

برخی افراد به علت انحنای زیاد مو به دنبال کلوزشیوینگ یا تراشیدن موها از ته، دچار فولیکولیت کاذب یا جوش و موهای زیر پوستی می شوند. در ضمن شیوکردن مو علی رغم جهت رشد مو نیز می تواند عامل بروز این مساله باشد. بعضی مردها جهت آنکه بتوانند موها را هر چه زیاد از ته بزنند، پوست را هنگام اصلاح می کشند. گرچه این کار باعث بهتر شیوشدن مو می شود، ولی احتمال آنکه مو هنگام رشد مجدد داخل پوست گیر کند و فولیکولیت کاذب ایجاد شود، بسیار بالاست.

کاشت ریش:

کاشت ریش و روش درمان ریزش ریش ترمیم موهای ریش و سبیل می تواند بر روی همه افرادی که دارای مسئله خاص در این حوزه هستند انجام شود. این روش درمانی با کاشتن ریشه های موی برداشته شده است از ناحیه پشت گوش (ناحیه بالای گردن که دارای موهای نازک است) یا نواحی بالای گوش انجام می شود.

این روش درمانی با خارج کردن پیازهای مو از نواحی اهدا کننده شروع می شود و جهت این کار می توان از روش های FUE یا FUT استفاده کرد. روش FUE با خارج کردن پیازهای مو از قسمت های اهدا کننده در سر بیمار شروع می شود و جهت این کار از شکاف های بسیار کوچک استفاده می شود که از طریق این شکاف ها امکان خارج کردن پیازهای مو بطور مستقیم از سر بیمار ایجاد می شود. در ادامه این پیازهای مو به ناحیه ریش و سبیل بیمار پیوند زده می شود.

روش FUT یک تکنولوژی درمانی تازه است که در آن پیازهای مو از ناحیه اهدا کننده گرفته می شود و سپس از میکروسکوپ جهت ایجاد صدها پیوند سالم بسیار کوچک و دارای ظاهر طبیعی جهت کاشت در نواحی مورد نیاز استفاده می شود. در هر دوی روش های FUE و FUT زخم های ایجاد شده است در ناحیه اهدا کننده در سطح حداقل است و به این ترتیب امکان رشد مو از بافت دارای جراحت وجود دارد و می توان مطمئن شد نواحی اهدا کننده با مسئله از دست دادن مو روبرو نخواهند شد.

تدوین و گرد آوری آرش توکلی

هرگونه استفاده با درج نام مجله پزشکی دکتر سلام (لینک دهی مستقیم) مجاز می باشد.

مطالب مرتبط :

چگونه می توانیم جلوی ریزش ابروها را بگیریم

موثرترین راهکارها جهت جلوگیری از ریزش ابرو

درمان کم پشتی ریش

چگونه یک ریش جالب داشته باشیم

واژه های کلیدی: درمان خانگی | موهای زائد | تراشیدن مو | استفاده | طبیعی | درمانی | چرا ابرو شوره می زند | چرا ریش شوره می زند

دلایل شوره ابرو و ریش

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو