خداوندا مرا از کسانی قرار دِه که دنیاشان را برای دینشان میفروشند نه دینشان را برای دنیاشان. (دکتر علی شریعتی)
خوش آمدید - امروز : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » بیکاران ۶ میلیونی شدند

بیکاران ۶ میلیونی شدند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت:‌ طبق آمار رسمی، در سال گذشته نزدیک به یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر به تعداد بیکاران کشور افزوده شد.

بیکاران ۶ میلیونی شدند

به گزارش گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، سلمان خدادادی با تاکید بر کارها تحقیقاتی و عملیاتی دولت جهت کم کردن فقر و بیکاری در کشور، از زیاد کردن یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفری بیکاران نسبت به سال ۹۵ سخن گفت و افزود: آمار بیکاران در امسال نسبت به سال قبل، ۱٫۲ درصد زیاد کردن پیدا کرد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس راجع به تاکیدات رییس جمهور در جلسه شورای اجتماعی کشور مبنی بر توجه خاص به آسیب های اجتماعی، به منزل ملت گفت: در جهت فرمایشات مقام معظم رهبری مبارزه با فقر و بیکاری دو مولفه مهم در کم کردن آسیب های اجتماعی هست، البته در گام اول انجام فعالیت های تحقیقاتی و پژوهشی از سوی دانشگاه ها و مراکز علمی رویکرد قابل قبولی هست؛ ولی در زمینه تحقیقات در خصوص فقر و بیکاری تاکنون کارها بسیاری انجام شده است و مطالعات در بخش های مختلفی صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی دیگر نمی‌توان تنها به انجام تحقیقات و فعالیت‌های پژوهشی اکتفا کرد، افزود: فعالیت‌های میدانی به اندازه کافی انجام شده؛ بنابراین در حال حاضر باید در جهت حل پرسشها گام برداشت؛ لیکن ابعاد متفاوت آسیب های اجتماعی جهت مردم شناسایی شده است و اطلاعات مورد نیاز جهت حل آسیب های اجتماعی وجود دارد؛ بنابراین در حال حاضر تنها باید کارها عملی انجام داد.

بیکاران ۶ میلیونی شدند

خدادادی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۶ میلیون نفر بدون کار در کشور زندگی می کنند، تصریح کرد: این آمار گاهی ۱۰ میلیون نفر هم گزارش می شود، از اینرو با توجه به این آمارها و در شرایط فعلی باید راهکارهای عملیاتی را انجام داد، جهت برطرف بیکاری باید کارهای علمیاتی و میدانی صورت داد که یک مورد مهم در انجام این عنوان برداشت ۱٫۵ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی جهت اشتغالزایی در مناطق محروم هست؛ البته جهت این عنوان باید برنامه ریزی کرد و پیوست های قانونی تهیه کرد، بنابراین جهت برطرف بیکاری و فقر باید بازار کسب و کار فعال شده است و سرمایه گذاری ها زیاد کردن پیدا کند.

این نماینده مجلس تصریح کرد: بر اساس آمار رسمی نزدیک به یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر به آمار بیکاران کشور در سال ۹۵ افزوده شده است هست؛ بنابراین کارها عملیاتی باید جهت کم کردن درصد بیکاری انجام شود.

انتهای پیام/

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت:‌ طبق آمار رسمی، در سال گذشته نزدیک به یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر به تعداد بیکاران کشور افزوده شد.

واژه های کلیدی: آسیب های اجتماعی | فقر و بیکاری | تحقیقات | میلیون | فعالیت | بیکاری | اقتصادی | مرکز آمار

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو