هرچه اکنون هستیم محصول افکاری است که سابقاً داشته ایم و حالا داریم.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار جامعه و عمومی » جشنواره نوآوری و کارآفرینی محصولات و خدمات هوشمند

جشنواره نوآوری و کارآفرینی محصولات و خدمات هوشمند

برگزاری نمایشگاه بین المللی محصولات و خدمات هوشمند کشور عزیزمان ایران (Iran Smart Expo 2017 – ISE 2017)، امکان ارتباط نزدیکتر با صنعت و آشنایی با کسب و کارهای فعال در زمینه هوشمندسازی و نیازهای صنعت

جشنواره نوآوری و کارآفرینی محصولات و خدمات هوشمند

برگزاری نمایشگاه بین المللی محصولات و خدمات هوشمند کشور عزیزمان ایران (Iran Smart Expo 2017 – ISE 2017)، امکان ارتباط نزدیکتر با صنعت و آشنایی با کسب و کارهای فعال در زمینه هوشمندسازی و نیازهای صنعت

آشنایی با کسب و کارهای فعال در زمینه هوشمندسازی

جشنواره نوآوری و کارآفرینی محصولات و خدمات هوشمند (Iran Smart Cup 2017 – ISC 2017)، به اهتمام مرکز توسعه فناوری شبکه هوشمند آب، برق و انرژی پژوهشگاه نیرو و در جهت جریان سازی و ایجاد بستری جهت پرورش و ارائه ایده ها و دستاوردهای فنی و پژوهشی دانشجویان، اساتید، دانش‏ آموختگان دانشگاه ‏ها، کارآفرینان و صاحبان ایده‏ های کسب و کار در زمینه شبکه هوشمند، محصولات و خدمات هوشمند، شهر و ساختمان هوشمند راه اندازی شده است است.

از طرفی به علت تقارن با برگزاری نمایشگاه بین المللی محصولات و خدمات هوشمند کشور عزیزمان ایران (Iran Smart Expo 2017 – ISE 2017)، امکان ارتباط نزدیکتر با صنعت و آشنایی با کسب و کارهای فعال در زمینه هوشمندسازی و نیازهای صنعت نیز فراهم خواهد بود. در این جشنواره، شرکت کنندگان با مفاهیم و اصول کسب و کار آشنا می‏ شوند و در محیطی رقابتی نسبت به آماده سازی و ارائه طرح خود اقدام خواهند نمود. طرح‌های برتر علاوه بر تقدیر و کسب جوایز نقدی، از اولویت جهت بررسی امکان جذب در مراکز رشد و شروع کسب و کار نوپا، ارائه خدمات پشتیبانی و تجاری سازی محصول، مشاوره و آماده ‏سازی جذب سرمایه‏ گذاران و… برخوردار خواهند شد.

این جشنواره مشمول بر دو مناسبت مهم می باشد. چنانچه شما به حوزه هوشمندسازی علاقه دارید، یا در این حوزه ایده دارید، می توانید در مناسبت اسمارتاپ پراپ (پیشران استارتاپ هوشمند)Smartup Prop شرکت کنید، و در صورتی که در حوزه هوشمندسازی ثبت اختراع دارید، یا محصول اولیه ارائه داده اید، میتوانید در مسابقه طرح های کسب و کار در حوزه محصولات و خدمات هوشمند Smart BP شرکت کنید. در ادامه به معرفی این دو مناسبت می پردازیم.

پیشران کسب و کار نوپا در حوزه محصولات و خدمات هوشمند (پیشران استارتاپ هوشمند Smart Startup Propulsion) موسوم به اسمارتاپ پراپ (Smartup Prop)، رویدادی ا‌ست یک هفته ای که با نشانه تسهیل پرورش ایده های خلاق مخاطبان در زمینه‌های هوشمندسازی صنعت آب، برق، انرژی، شهر هوشمند، و ساختمان هوشمند، آموزش‌های مهم را جهت تبدیل ایده به یک طرح کسب و کار نوپا (استارتاپ) فراهم می‌کند. در طول مناسبت امکان تیم سازی و یا عضویت در تیم‌های موجود نیز فراهم خواهد شد.

اولین مناسبت اسمارتاپ پراپ به عنوان بخشی از جشنواره محصولات و خدمات هوشمند (Iran Smart Cup)، تیر ۱۳۹۶ و همزمان با نمایشگاه محصولات و خدمات هوشمند (Iran Smart Expo – ISE 2017) برگزار می شود. این همزمانی با نشانه گسترش ارتباط با صنعت و آشنایی زیاد مخاطبان با کسب و کارهای فعال در زمینه محصولات و خدمات هوشمند صورت می گیرد.

تاریخ های مهم این مناسبت به شرح زیر هست. شروع ثبت ‌نام از تاریخ ۹ خرداد ۱۳۹۶ شروع شده است و تا تاریخ ۵ تیر ادامه دارد. شروع مناسبت در تاریخ ۱۷ تیر ۱۳۹۶ و مراسم اختتامیه، ارائه ها و داوری ها در ۲۳ تیر انجام می شود.

جشنواره نوآوری و کارآفرینی محصولات و خدمات هوشمند

فرآیند کلی مناسبت مشمول بر موارد زیر می شود:
شرکت در کارگاه های توانمندسازی مشمول بر کارگاه مدل کسب و کار، کارگاه هوشمندسازی مصرف آب، برق و انرژی، فناوری‌ها و خدمات شهر و ساختمان هوشمند، تحقیقات بازار و نمونه سازی اولیه، و کارگاه ارائه ایده مؤثر در طی ۵ روز از تاریخ ۱۷ الی ۲۱ تیر ۱۳۹۶ انجام می گیرد. بعد از اتمام هر کارگاه‌ُ توانمندسازی در روز، گرهمایی کوتاهی شکل می گیرد که در آن هر فرد به مدت ۹۰ ثانیه وقت دارد که به معرفی خود (توانایی‌ها و ایده‌ها) بپردازد. این امر در جهت آشنایی زیاد شرکت کنندگان با هم و تسهیل فرآیند تشکیل تیم صورت می گیرد.

معرفی تیم و شروع کار تیمی در تاریخ ۲۲ تیر ۱۳۹۶ شروع شده است و تا ۲۳ تیر ادامه می یابد. در طی فرآیند کار تیمی، ایده پردازی جهت حل پرسشها اساسی صنعت در زمینه هوشمندسازی آب، برق، انرژی، شهر و ساختمان هوشمند، تثبیت ایده، بررسی بخش فنی و تحقیقات بازار، تهیه مدل کسب و کار، تهیه برنامه مالی و زمانی و آماده سازی فایل ارائه انجام می گیرد. بعد از تحویل فایل ارائه به بخش پذیرش، ارایه و داوری ها در ۲۳ تیر ۱۳۹۶ انجام می شود. در ادامه نیز قرعه کشی وقت ارائه ها، داوری ارائه ها، جمع بندی نتیجه های داوری ها و اعلام نتیجه های و اهدای یادبود برگزار می گردد.

در دو روز آخر رویداد، منتور (راهنما) هایی جهت ارائه مشاوره در کنار تیم ها حضور خواهند داشت. همچنین جوایز در نظر گرفته شده است جهت تیم های برتر به ترتیب مبلغ ۳۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال جهت تیم اول، ۲۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال جهت تیم دوم، و ۱۵,۰۰۰,۰۰۰ ریال جهت تیم سوم می باشد.

شایان ذکر است که در صورت تایید داوران، به تیم‌ های برگزیده وقت دو ماهه ای جهت تکمیل ایده و طرح کسب و کار خود داده می شود. بعد از آن طرح آنها با اولویت جهت جذب در مراکز رشد و شروع کسب و کار نوپا مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

و ولی مسابقه طرح‌های کسب و کار در حوزه محصولات و خدمات هوشمند (Smart Business Plan) موسوم به Smart BP، به وسیله مرکز توسعه فناوری شبکه هوشمند آب، برق و انرژی پژوهشگاه نیرو و به عنوان بخشی از جشنواره محصولات و خدمات هوشمند (Iran Smart Cup – ISC 2017)، خرداد تا مرداد ۱۳۹۶ برگزار می شود. افتتاحیه مسابقه، همزمان با نمایشگاه محصولات و خدمات هوشمند (Iran Smart Expo – ISE 2017) خواهد بود.

مخاطبان این مناسبت کلیه علاقه مندان و فعالان در زمینه محورهای جشنواره و همچنین افرادی که ایده‌های آنها تبدیل به محصول اولیه شده است ولی هنوز تجاری نشده (شامل اختراعات)، می باشند. جوایز این مسابقه به ترتیب مبالغ ۵۰ میلیون ریال، ۳۰ میلیون ریال، و ۲۰ میلیون ریال جهت تیم های اول تا سوم می باشد.
مهلت ارسال معرفی اولیه طرح (مرحله اول) تاریخ ۲۰ تیر ۹۶، اعلام برگزیدگان مرحله اول ۵ مرداد، مصاحبه حضوری با راه‌یافتگان به مرحله نیمه نهایی و دریافت مدارک تکمیلی ۹ الی ۱۵ مرداد، اعلام راه یافتگان به مرحله نهایی ۱۷ مرداد و برگزاری کارگاه‌های آموزشی و ارائه مشاوره به راه یافتگان مرحله نهایی در روزهای ۲۱ الی ۲۴ مرداد انجام می گیرد. همچنین ارسال طرح‌های نهایی کسب و کار ۲۸ مرداد، اختتامیه و اعلام برندگان نهایی در تاریخ ۳۱ مرداد انجام می شود.

مزایای دیگر برگزیدگان مسابقه عبارت است از اولویت جهت بررسی امکان جذب در مراکز رشد و شروع کسب و کار نوپا، ارائه خدمات پشتیبانی و تجاری سازی محصول، مشاوره و آماده ‏سازی جذب سرمایه‏ گذاران خطرپذیر و…

برای اطلاع از شرح زیاد و نحوه عضویت در رویدادهای مذکور می توانید به وبسایت جشنواره به نشانی www.iransmartcup.ir مراجعه فرمائید.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: iransmartcup.ir

برگزاری نمایشگاه بین المللی محصولات و خدمات هوشمند کشور عزیزمان ایران (Iran Smart Expo 2017 – ISE 2017)، امکان ارتباط نزدیکتر با صنعت و آشنایی با کسب و کارهای فعال در زمینه هوشمندسازی و نیازهای صنعت

واژه های کلیدی: ارائه طرح | جشنواره | مسابقه | محصولات | جشنواره | تاریخ | انرژی | هوشمند | مسابقه | آشنایی

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو