کامیابی تنها در این است که بتوانی زندگی را به شیوه خودسپری کنی.
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » کامپیوتر و اینترنت » کشف یک حفره امنیتی ، واتس آپ هم ناامن شد

کشف یک حفره امنیتی ، واتس آپ هم ناامن شد

کشف یک حفره امنیتی موجب شد خبر رسان واتس آپ هم به جمع خبر رسان های نام امن بپیوندد.

کشف یک حفره امنیتی ، واتس آپ هم ناامن شد

به گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه اینترنت گروه تحریریه سایت جوان؛ دیلی میل گفته است یک برنامه نویس لهستانی یک حفره امنیتی را حین کار کردن با واتس آپ کشف کرده است و تحقیقات نشان می دهد توانایی خبر های رمزگذاری شده است واتس آپ آنطور که گفته می شود ایمن نیست.

آدام ولک یک برنامه نویس اهل کشور لهستان است که در هنگام کار با واتس آپ متوجه شده است اگر کاربری هنگام استفاده از خدمات رمز گذاری شده است لینکی را از طریق واتس آپ جهت فردی دیگر ارسال کند قطعا IP آدرس و دیگر اطلاعات وی فاش خواهد شد.

افشای مکان فرد ارسال کننده لینک و ایجاد این حفره امنیتی در واتس آپ نشان می دهد که افرادی که از این شاخصه استفاده می کنند چندان هم نمی توانند به امنیت این خبر رسان اعتماد کنند و می تواند گفت اطلاعات آن قابل ردیابی است.

کشف یک حفره امنیتی ، واتس آپ هم ناامن شد

گفته می شود این مسئله به هنگام استفاده از خدمات رمزگذاری شده است جهت تمامی لینک های URL به به صورت دستی تایپ می شود، خواهد بود، البته تحقیقات نشان داده از لینکی را COPY و بعد PASTE کنید این نا امنی وجود نخواهد داشت.

بررسی شرح اطلاعات کاربرانی که لینک را به صورت دستی در واتس آپ تایپ کرده اند و جهت آدام ولک فرستادند ادعای وی را اثبات می کند.

بررسی های حاکی از آن است که محتوای خبر همچنان در واتس آپ مخفی می ماند ولی ممکن است فردی با وقت طلبی از این حفره امنیتی IP آدرس های افراد را ردیابی و از اطلاعات سوء استفاده کند.

انتهای پیام/

کشف یک حفره امنیتی موجب شد خبر رسان واتس آپ هم به جمع خبر رسان های نام امن بپیوندد.

واژه های کلیدی: حفره امنیتی | اطلاعات | استفاده | برنامه | تحقیقات | ارسال | واتس آپ | حفره امنیتی

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو