كسي كه هرگز تحت فشار نزيسته باشد، آزادي را لمس نمي كند.
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » بدون استفاده از فرمژه، مژه های خود را فر کنید

بدون استفاده از فرمژه، مژه های خود را فر کنید

همه ی زن ها دوست دارند که صورت ای جالب و جوان داشته باشند و یکی از راه های جالب به نظر رسیدن

بدون استفاده از فرمژه، مژه های خود را فر کنید

همه ی زن ها دوست دارند که صورت ای جالب و جوان داشته باشند و یکی از راه های جالب به نظر رسیدن فر کردن مژه ها می باشد. جهت فر کردن مژه ها باید از فرمژه استفاده کنید که اگر نحوه ی استفاده از آن را بلد نباشید احتمال آسیب رساندن به مژه ها وجود دارد. در این مقاله از دکتر سلام نحوه ی درست استفاده از فرمژه و چند راه راحت جهت فر کردن مژه ها را معرفی کرده ایم. با ما همراه شوید.

داشتن مژه های بلند و فر باعث می شود چشمان شما بازتر و زیباتر شود صورت ای جوان و جالب داشته باشد. فرکردن مژه ها یکی از روش های آرایش چشم است که جهت زن هایی که مژه های بلندی ندارند یا مژه های آنان صاف یا به سمت پایین است توصیه می شود. البته راه های مختلفی جهت فرکردن مژه ها وجود دارد و مهم ترین آن استفاده از فرمژه است که می تواند جهت بعضی ها ترسناک باشد البته اگر روش درست استفاده از آن را ندانید ممکن است به مژه های خود آسیب برسانید. در این مقاله علاوه بر روش صحیح به کار بردن فرمژه چند روش راحت دیگر نیز جهت فرکردن مژه ها بدون نیاز به فرمژه و با لوازم در دسترس در منزل به شما آموزش می دهیم.

بدون استفاده از فرمژه، مژه های خود را فر کنید

فرکردن مژه ها با استفاده از فرمژه

۱ – فرمژه را باز کرده و روی پایه مژه ها نگه دارید: اگر راست دست هستید فرمژه را در دست راست و اگر چپ دست هستید در دست چپ خود بگیرید و آن را باز کنید. آن را روی چشم خود طوری بگیرید که قسمت منحنی آن به سمت خارج بوده و پایه مژه های شما درست در لبه آن بین دو پد بالایی و پایینی قرار بگیرد. مطمئن شوید که همه مژه ها داخل فرمژه و به صورت منظم روی پد قرار گرفته باشند. توجه داشته باشید که در این حالت نباید ریمل داشته باشید چون این ریمل به فرمژه شما می چسبد و پد آن غیرقابل استفاده می شود. بعد حتما قبل از فرمژه زدن مژه ها را کاملا تمیز کنید.

۲ – فرمژه را ببندید و به آرامی فشار دهید: حال باید فرمژه را ببندید و به آرامی آن را فشار دهید، مطمئن شوید که پوست پلک زیر فرمژه قرار نگرفته باشد چون باعث زخم و یا کنده شدن مژه ها خواهد شد. فرمژه را پنج تا ده ثانیه به این حالت نگه دارید و به حالت نبضی فشار دهید.

۳ – فرمژه را باز کنید و تا نیمه مژه ها بالا بیاورید: بعد از آن که پایه مژه ها را فر کردید فرمژه را باز کرده و کمی به سمت بالا حرکت دهید تا به میانه های مژه برسد و دوباره آن را ببندید و به حالت نبضی حرکت دهید. پنج تا ده ثانیه این کار را ادامه دهید تا مطمئن شوید مژه ها حالت گرفته اند.

همه ی زن ها دوست دارند که صورت ای جالب و جوان داشته باشند و یکی از راه های جالب به نظر رسیدن

۴این بار روی نوک مژه ها این کار را انجام دهید: دوباره فرمژه را باز کنید و این بار آن را تا نزدیکی نوک مژه ها حرکت دهید و ببندید. باز هم به آرامی با حرکات نبضی مژه ها را فشار دهید تا نوک آن هم فر شود و مژه هایی فر با حالت طبیعی داشته باشید.

۵با ریمل کار خود را تمام کنید: بعد از آن که کار فرکردن مژه ها تمام شد یک ریمل بلندکننده بردارید و روی مژه ها بزنید. این کار مژه ها را مرتب و حجیم کرده و حالت آن را تثبیت خواهد کرد. در مورد استفاده از ژل های حالت دهنده ابرو احتیاط کنید چون اکثر این ژل ها حاوی آب هستند و حالت مژه ها را از بین می برند.

فرکردن مژه ها با قاشق

۱یک قاشق فلزی بردارید و آن را گرم کنید: یک لیوان یا کاسه را با آب گرم پر کنید و یک قاشق فلزی را به مدت سه تا پنج دقیقه داخل آن قرار دهید تا کاملا گرم شود. جهت این کار از قاشق خیلی بزرگ استفاده نکنید چون نگهداشتن آن جلوی چرم کار راحت ای نیست و فرهایی که با آن ایجاد می شود چندان قشنگ نخواهد بود. یک قاشق چای خوری در اندازه چشم شما جهت این کار مناسب است.

۲قاشق را بالای مژه ها قرار دهید: قاشق را از آب درآورده و با حوله خشک کنید.قاشقرا به صورت عمودی بالای چشم قرار دهید به طوری که لبه پایینی قاشق روی لبه خط مژه شما قرار بگیرد و قسمت محدب قاشق به سمت بیرون باشد. قبل از این کار دمای قاشق را آزمون کنید تا مطمئن شوید دست یا چشمتان را نمی سوزاند.

۳با دست خود مژه ها را به سمت قاشق فشار دهید: با یک انگشت خود مژه ها را به سمت قاشق فشار دهید و ده ثانیه نگه دارید تا در تماس با قسمت منحنی آن شکل بگیرند. این قاشق مثل یک فرکننده مو عمل می کند و مژه ها را حالت می دهد.

۴با ریمل حالت مژه ها را تثبیت کنید: بعد از آن که مژه ها حالت مورد نظر شما را گرفتند از یک ریمل بلندکننده استفاده کنید تا مطمئن شوید حالت مژه ها ثابت باقی خواهد ماند. اضافات ریمل را قبل از خشک شدن آن با یک برس مخصوص مژه بردارید.

بدون استفاده از فرمژه، مژه های خود را فر کنید

فرکردن مژه ها با مسواک

۱یک مسواک را در آب داغ گرم کرده و خشک کنید: شیر آب گرم را باز کنید تا به داغ ترین حد خود برسد. سپس یک مسواک کهنه ولی تمیز را که استفاده نشده است زیر آب بگیرید تا موهای برس آن گرم شود. مسواک را تکان دهید تا اضافات آب آن گرفته شود سپس روی یک حوله تمیز آن را فشار دهید تا خشک شود.

۲با این مسواک مژه ها را به سمت بالا شانه کنید: در حالی که مسواک هنوز گرم است با آن به آرامی مژه ها را شانه کنید و و قتی به نوک مژه ها رسیدید ده ثانیه آن را به سمت مژه ها فشار داده و نگه دارید تا مطمئن شوید مژه ها به خوبی حالت می گیرند. اگر نتیجه چندان راضی کننده نبود مسواک را مجددا گرم کنید و این کار را تکرار کنید.

۳ریمل بزنید: مانند آن چه که در روش های قبل گفته شد با ریمل زدن حالت مژه ها را تثبیت کنید.
فرکردن مژه ها با ریمل و انگشت

همه ی زن ها دوست دارند که صورت ای جالب و جوان داشته باشند و یکی از راه های جالب به نظر رسیدن

۴چند لایه ریمل بزنید: در این روش کار را با ریمل زدن شروع می کنید. ولی بهتر است از ریمل ضدآب استفاده کنید چون ریمل های ضدآب بهتر می توانند حالت مژه ها را حفظ کنند. ریمل را بردارید و دو تا سه لایه نازک از آن را روی مژه ها بزنید تا مژه های شما در بلندترین و پرپشت ترین حالت خود قرار بگیرند.

۵انگشتانتان را به هم بمالید تا گرم شوند: حال جهت فرکردن مژه ها باید آن ها را گرم کنید. انگشت شست و اشاره خود را چندین بار به هم بمالید تا گرم شوند.

۶با انگشت مژه ها را به سمت عقب حالت دهید: حال چشانتان را ببندید و با نوک انگشتانتان که گرم هستند مژه ها را به سمت پلک خود فشار دهید تا به ابروها برسند و آن را به مدت ۱۰ تا ۱۵ ثانیه نگه دارید. اگر نتیجه راضی کننده نبود مجددا انگشتان خود را گرم کنید و این مراحل را تکرار کنید تا به نتیجه دلخواه برسید.

منبع: مجله قرمز

بدون استفاده از فرمژه، مژه های خود را فر کنید

واژه های کلیدی: استفاده | مطمئن | مسواک | انگشت | چگونه مژه های خود را فر کنیم | فرکردن مژه‌ها با استفاده از فرمژه | فرکردن مژه‌ها با قاشق | فرکردن مژه‌ها با مسواک

بدون استفاده از فرمژه، مژه های خود را فر کنید

بدون استفاده از فرمژه، مژه های خود را فر کنید

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو