ایستایی وجود ندارد ، هر چه هست جوشش و جاری بودن است.
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » هرگونه حمله آمریکا علیه ارتش سوریه به نفع داعش است / دمشق

هرگونه حمله آمریکا علیه ارتش سوریه به نفع داعش است / دمشق

یک منبع در وزارت خارجه سوریه با بیان اینکه کشورش تهدیدهای آمریکا علیه دمشق را محکوم می‌کند، گفت: هرگونه حمله از سوی آمریکا علیه ارتش و مردم سوریه به نفع تروریست‌های داعش است.

هرگونه حمله آمریکا علیه ارتش سوریه به نفع داعش است / دمشق

دمشق: هرگونه حمله آمریکا علیه ارتش سوریه به نفع داعش است

عبارات مهم : کشورهای دیگر – وزارت خارجه

یک منبع در وزارت خارجه سوریه با بیان اینکه کشورش تهدیدهای آمریکا علیه دمشق را محکوم می کند، گفت: هرگونه حمله از سوی آمریکا علیه ارتش و مردم سوریه به نفع تروریست های داعش است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، این منبع مسئول در وزارت خارجه سوریه گفت: حمله گمراه کننده ای که آمریکا طی روزهای گذشته با طرح ادعای تصمیم سوریه جهت انجام حمله شیمیایی صورت داد، صحت ندارد و به هیچ گونه اطلاعات موثقی استناد ندارد.

هرگونه حمله آمریکا علیه ارتش سوریه به نفع داعش است / دمشق

وی گفت: سوریه تاکید می کند که نشانه از این ادعاها، توجیه تجاوز تازه علیه سوریه با بهانه های پوچ هست. همانطور که در حمله آمریکا به فرودگاه الشعیرات صورت گرفت و نشانه از آن سرپوش گذاشتن بر تجاوزات ائتلاف بین المللی غیرقانونی به رهبری آمریکا بود که موجب کشته شدن هزاران تن از مردم بی گناه سوریه شد. این تهدیدها به دنبال دستاوردهای بزرگی صورت گرفت که ارتش سوریه و هم پیمانان آن در مناطق متفاوت این کشور علیه گروه های تروریستی مورد حمایت آمریکا در منطقه و خارج از آن محقق کردند. نشانه از این تهدیدها تقویت روحیه تروریست ها و طولانی کردن مدت بحران در سوریه است.

این منبع گفت: سوریه مجددا تکرار می کند که جهت هر لحظه از برنامه شیمیایی رهایی یافته است و شرکت های بین المللی مربوطه گواه این امر هستند. سوریه هیچ گونه سلاح شیمیایی ندارد و استفاده از آن را در هر مکانی با هر هدفی و تحت هر بهانه ای محکوم می کند. این کشور از وقت شروع بحران هرگز از هیچ گونه سلاح شیمیایی سمی استفاده نکرده هست. سوریه تاکید می کند طی دوره ای که به توافقنامه منع تسلیحات شیمیایی پیوسته با شرکت منع سلاح های شیمیایی به طور کامل همکاری کرده است.

یک منبع در وزارت خارجه سوریه با بیان اینکه کشورش تهدیدهای آمریکا علیه دمشق را محکوم می‌کند، گفت: هرگونه حمله از سوی آمریکا علیه ارتش و مردم سوریه به نفع تروریست‌های داعش است.

این منبع وزارت خارجه سوریه گفت: در شرایطی که دولت دونالد ترامپ، مدیر جمهوری آمریکا در اثبات استفاده دولت سوریه از سلاح های شیمیایی در منطقه خان شیخون شکست خورده است این تهدیدهای تازه هیچ توجیهی ندارد به خاص اینکه تحلیلگران و متخصصان ارشد آمریکا و اروپا و دیگر کشورها در آزمایش های خود ثابت کرده اند که سوریه در منطقه خان شیخون هیچ گونه سلاح شیمیایی استفاده نکرده است و مساله ای که دروغ بودن ادعاهای آمریکا و هم پیمانان آن را ثابت می کند مخالفت آنها با انجام هرگونه تحقیقات براق و واقع بینانه در مورد حمله خان شیخون و فرودگاه الشعیرات است.

وی تاکید کرد: سوریه، روسیه، کشور عزیزمان ایران و بعضی کشورهای دیگر خواهان انجام تحقیقات بلافاصله بعد از حمله آمریکا به فرودگاه الشعیرات شدند ولی دولت آمریکا و کشورهای وابسته به آن با انجام این تحقیقات مخالفت کردند. همچنین در سفر اخیر تیم حقیقت یاب وابسته به شرکت منع تسلیحات شیمیایی به دمشق، سوریه مجددا آمادگی کامل خود را جهت کمک به دسترسی این تیم به خان شیخون تکرار کرد ولی کمیته حقیقت یاب به علت عدم موافقت “گروه های مسلح” آن منطقه موفق به انجام آن نشد. همچنین آمریکا و کشورهای غربی از ارسال تیمی از این کمیته به فرودگاه الشعیرات مخالفت کردند.

این منبع تصریح کرد: سوریه تهدیدهای آمریکا را محکوم و تاکید می کند که هرگونه حمله آمریکا به ارتش و مردم آن در جهت خدمت به تشکیلات تروریستی بوده و با اصول و اهداف منشور شرکت ملل و قطعنامه های شورای امنیت درخصوص مبارزه با تروریسم و به خاص قطعنامه ۲۲۵۳ مغایرت دارد. سوریه بار دیگر از جامعه جهانی می خواهد حمله آمریکا به فرودگاه الشعیرات و کشته شدن غیرنظامیان بی گناه و همچنین تهدیدهای آمریکا مبنی بر حمله تازه را که هدفی جز مانع تراشی در مسیر پیروزی های ارتش سوریه علیه تروریسم ندارد محکوم کند.

هرگونه حمله آمریکا علیه ارتش سوریه به نفع داعش است / دمشق

واژه های کلیدی: کشورهای دیگر | وزارت خارجه | فرودگاه | شیمیایی | استفاده | آمریکا | تحقیقات | سوریه

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو