ارزش انسان به افکار و باورهای اوست
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » بهداشت و ارتقاء سلامت » وسواس قشنگی شما با جراحی قشنگی ساکت نمی شود اگر…

وسواس قشنگی شما با جراحی قشنگی ساکت نمی شود اگر…

سال گذشته جهت دومین بار بینی‌‌اش را به دست جراح سپرد. از نتیجه چندان راضی نیست و تصمیم گرفته این بار به پزشکی تازه مراجعه کند. این یعنی

وسواس قشنگی شما با جراحی قشنگی ساکت نمی شود اگر...

سال گذشته جهت دومین بار بینی‌‌اش را به دست جراح سپرد. از نتیجه چندان راضی نیست و تصمیم گرفته این بار به پزشکی تازه مراجعه کند. این یعنی نگاه وسواس گونه به مقوله زیبایی، یعنی شما نیاز به یک مشاور دارید و…

چرا بعضی بی‌امان زیر تیغ جراحی قشنگی می‌روند؟

موهایش را هرماه به رنگی تازه درمی‌آورد. رنگ تتوی ابروانش باید با موهایش همخوانی داشته باشد. چانه‌‌اش را با شانه‌‌اش همتراز می‌کند و جهت داشتن اندام ایده‌آل درکنار ورزش در باشگاه، هر از گاهی به دکتر مراجعه می‌کند.

عبارات مهم : اعتماد به نفس – عمل جراحی
اوایل در حد معقول به ظاهرش توجه داشت، ولی بتدریج جنبه افراطی گرفت. حال ۹۰ درصد زندگی‌‌اش را در توجه به ظاهر می‌بیند و موفقیت شغلی و عاطفی را در گرو قشنگی کمالگرایانه می‌پندارد. به راستی علت این گونه عملکرد او و امثال او چیست؟

وسواس قشنگی شما با جراحی قشنگی ساکت نمی شود اگر…

اعتمادبه نفس ندارم!

فائزه همراه خانواده‌‌اش به جشن عروسی یکی از اقوام دعوت بود. همه خانواده به فکر تهیه لباس بودند، ولی فائزه مشغول وقت گرفتن از مطب‌ها و سالن‌های قشنگی جهت تزریق ژل گونه، بالاکشیدن پلک، پروتز لب، استفاده از دستگاه سولاریوم، تتوی بدن و چندکار دیگر بود. خانواده اعتراض داشتند آیا که هزینه این همه کار سر به آسمان می‌زد؛ ولی فائزه می‌گفت اگر من تمام این کارها را انجام ندهم اعتماد به‌ نفس کافی جهت حضور در مراسم خوش حالی را ندارم.

به گفته ساناز مهدوی‌تبار، مشاور، بسیاری از افرادی که به طور وسواس گونه به مقوله قشنگی می‌پردازند از نداشتن اعتماد به‌ نفس زحمت می‌برند و از ظاهرگرایی به عنوان ابزار تایید دیگران استفاده می‌کنند.

مد زودگذر است و خیلی سریع عامل تایید از بین می‌رود، به همین علت آنها باید به طور دائمی در فکر عوامل قشنگی بخش جدید باشند. این کار از بیخ و بن اشتباه هست. فردی که خود را از اعتماد به نفس دور می‌بیند باید به کمک مشاور، نشست و برخاست با افراد مناسب و مطالعه کتب انگیزشی، شخصیت حقیقی خود را پیداکند و اعتمادبه نفس خود را بیابد. توجه وسواس گونه به اعمال قشنگی نتیجه تصویر در بر خواهد داشت.

هرچه جمع بگوید!

در دهه‌های قبلی، پوست سرخ و سفید طرفدار داشت. افرادی که چنین پوستی داشتند به خود می‌بالیدند و دیگران تلاش می‌کردند به کمک کرم پودر، صورت خود را روشن کنند. حال سال‌هاست پوست تیره مد شده و هرسال یک درجه به تیرگی آن اضافه می‌شود. بسیاری خود را به دستگاه سولاریوم می‌سپارند و کرم‌های تیره می‌زنند تا ظاهری مطابق مد پیداکنند.

به گفته سرور بدیعیان، روانشناس، برای فردی که هنوز استقلال فکری خود را پیدا نکرده، قدرت جمع بسیار زیاد است. هنگامی که راجع به چیزی تبلیغات شود و طرح و مدل و عملکرد خاصی هرچند غیرجذاب مد شود، تمام افرادی که به استقلال فکری دست نیافته‌اند، مجذوب آن می‌شوند. جمع مانند رودخانه آنها را با خود می‌برد. رنگ، طرح و مدل خاصی مد می‌شود و بسیاری از آنها استقبال می‌کنند چون با پیروی از این کار تایید و مُدیست modest (کسی که مطابق مد لباس می پوشد) آشنا می‌شوند. راه حل رویارویی با این مساله،‌ شناخت هویت واقعی و یافتن استقلال فکری است.

سال گذشته جهت دومین بار بینی‌‌اش را به دست جراح سپرد. از نتیجه چندان راضی نیست و تصمیم گرفته این بار به پزشکی تازه مراجعه کند. این یعنی

هزینه عمل‌های جراحی زیبایی

مثل همه چیز، هزینه عمل‌های جراحی قشنگی در مناطق متفاوت کشور و بسته به متخصص متفاوت هست. ولی آمارهای کلی چنین می‌گوید:

عمل بینی: بین ۴ تا ۱۶ میلیون تومان

پروتز لب: بین ۱ تا ۳ میلیون تومان

پروتز گونه: بین ۳ تا ۹ میلیون تومان

تتوی بدن: از ۱۰۰ هزار تومان تا ۱۰ میلیون تومان

زیبایی پلک: بین ۲ تا ۴میلیون تومان

وسواس قشنگی شما با جراحی قشنگی ساکت نمی شود اگر…

اگر بحث یک عمل در میان باشد، مساله‌ای نیست. هرچند همان یک عمل، مراحل ترمیمی در پی دارد و مطمئنا هزینه به همان یک بار محدود نمی‌شود، ولی هنگامی که فرد به طور وسواس گونه در پی انجام انواع اعمال قشنگی باشد و اصرار داشته باشد اعضای صورت، پوست، مو و اندامش را همراه با مد به شکلی تازه دربیاورد، هزینه امور قشنگی جهت او به معضلی جدی تبدیل می‌شود و فرد از هر دو لحاظ مادی و معنوی به مسئله برمی‌خورد.

افسردگی بعد از عمل

بسیاری از افرادی که به فاصله کم به چند عمل قشنگی متفاوت تن می‌سپارند خیلی سریع به افسردگی بعد از عمل دچار می‌شوند. آنها افق بسیار دلنشینی جهت خود متصورند ولی به گفته مهدوی‌تبار، مشاور خیلی وقت‌ها نتیجه آنی نیست که تصور می‌کردند و افسردگی به همراه دارد.

آنها پیش از تن سپردن به عمل جراحی یا دیگر امور قشنگی باید دقیقا شرایط را بسنجند تا متوجه شوند آیا مسئله در عوض کردن ظاهری است و اگر این عمل انجام شود دقیقا چه نتیجه‌ای حاصل خواهدشد. آنها باید در صورتی به عمل رضایت دهند که صد در صد از نتیجه کار آگاهی یافته باشند و اطمینان حاصل کنند که از آن رضایت خواهند داشت. در غیر این صورت افسردگی بعد از عمل، یکی از احتمالات نیرومند است.

سال گذشته جهت دومین بار بینی‌‌اش را به دست جراح سپرد. از نتیجه چندان راضی نیست و تصمیم گرفته این بار به پزشکی تازه مراجعه کند. این یعنی

این تجمل‌گرایی بیمارگونه تا کجا می‌خواهد پیش برود؟

پیشتر، افرادی که در بند تجمل پرستی بودند اصرار داشتند منزل بزرگ، ماشین لوکس و لوازم گرانقیمت منزلشان را به رخ دیگران بکشند، ولی مدتی است دایره ابزار تجملاتی به مراتب از این فراتر رفته و کارش به صورت و اندام افراد هم رسیده است.

این نظر فرد تجمل‌گراست. مهم نیست عمل جراحی به واقع او را قشنگ می‌کند یا نه، آن چه اهمیت دارد این که او با قدم گذاشتن در محافل متفاوت به همه نشان می‌دهد چه رقم سنگینی را جهت خود خرج کرده است.

به راستی این تجمل‌گرایی بیمارگونه تا کجا می‌خواهد پیش برود؟

تا جایی که هزینه‌ای به مراتب سنگین‌تر از پول، یعنی خدشه وارد کردن به سلامت جسم و روح درپی داشته باشد؟

وسواس قشنگی شما با جراحی قشنگی ساکت نمی شود اگر…

گردآوری:گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:jamejamonline.ir


واژه های کلیدی: اعتماد به نفس | عمل جراحی | خانواده | افسردگی | استقلال | خانواده | پروتز | جراحی | میلیون | اعتماد

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو