یكدیگر را مسخره نكنید (اگر دین دارید)
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » تفکیک بدهکاران بانکی با زیاد کردن ثبات مالی

تفکیک بدهکاران بانکی با زیاد کردن ثبات مالی

مدیرکل نظارت بر بانک ها و موسسات اعتباری گفت: اگر ثبات مالی حاکم باشد، فضای آرام تری در اقتصاد کشور خواهیم داشت.

تفکیک بدهکاران بانکی با زیاد کردن ثبات مالی

به گزارش گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان به نقل از پژوهشکده پولی و مالی، عباس کمره‌ای در آستانه برگزاری بیست و هفتمین همایش سیاست های پولی و ارزی، با اشاره به اهمیت سلامت و ثبات مالی بانک‌ها، افزود: ارزیابی ثبات مالی و سلامت بانک‌ها ابزاری است که با نشانه پایش و نظارت بر این سیستم و ارتقا نقاط قوت و برطرف ضعف‌های احتمالی هر نهاد مالی خصوصا راجع به نکول تعهدات خود و اوضاع مالی این نهاد انجام می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه بخش زیادی از منابع بانک‌ها از طریق سپرده‌های مردمی تامین می‌شود، گفت: ارزیابی سلامت بانکی با توجه به بحث حقوق صاحبان سهام و سرمایه در آن ها به نسبت منابعی که از محل سپرده‌ها جذب می‌شود و خاصیت اهرمی که بانک‌ها دارند، بحث بسیار مهمی است.

مدیرکل نظارت بر بانک‌ها و موسسات اعتباری بانک مرکزی ادامه داد: ولی در خصوص بانک‌ها نگاه خاص ای وجود دارد لیکن در موسسات دیگر بخشی از دارایی آن ها سرمایه و بخشی تسهیلات است که دریافت کرده اند. ولی در سیستم بانکی بخش قابل ملاحظه ای از دارایی ها سپرده های مردمی است.

تفکیک بدهکاران بانکی با زیاد کردن ثبات مالی

کمره ای در تصویر العمل به اینکه لزوم توجه بانک مرکزی به سلامت بانک ها به چه علت هست، گفت: محصولی که به وسیله بانک‌ها خلق می‌شود، در قالب تسهیلاتی است که به مشتریان اعطا می‌شود و این شرایط نیازمند آن است که بانک‌ها ارزیابی و شناختی از مشتریان خود داشته باشند که این عنوان نیازمند سلامت بانکی و اهمیت بانک مرکزی به قانون گذاری است.

مدیرکل نظارت بر بانک ها و موسسات اعتباری بانک مرکزی راجع به اینکه ثبات مالی تا چه حد در توسعه فعالیت‌ها تاثیرگذار خواهد بود؟ اظهار داشت: اقتصاد کشور عزیزمان ایران بانک محور است و هرچقدر که ثبات مالی و اقتصادی زیاد باشد، بانک ها با پرسشها کمتری مواجه خواهند شد.

وی ادامه داد: امروزه بحث تفکیک بدهکاران سیستم بانکی موضوعی مهم و قابل توجه است لیکن بعضی از افراد به علت پرسشها اقتصاد کشور توان بازپرداخت بدهی های خود را ندارند. در صورتی که اگر ثبات مالی در اقتصاد کشور حاکم باشد، فضای آرام تری بر اقتصاد کشور حاکم خواهد بود.از طرفی بانک ها نیز می توانند با دریافت تسهیلات دریافتی خود و پرداخت آن به نفر بعدی در جهت ثبات و رونق تولید و اقتصاد کلان کشور گام بردارند.

یادآور می شود، بیست و هفتمین همایش سیاست های پولی و ارزی دهم و یازدهم تیر ماه با حضور مقامات ارشد کشوری و بانکی در مرکز بین المللی همایش های صدا و سیما برگزار می شود.

مدیرکل نظارت بر بانک ها و موسسات اعتباری گفت: اگر ثبات مالی حاکم باشد، فضای آرام تری در اقتصاد کشور خواهیم داشت.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: بدهکاران بانکی | دریافت | اقتصاد | دریافتی | تسهیلات | اقتصادی | همایش | مرکزی | سیستم | سلامت

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو