عشق، فراموش كردن خود در وجود كسی است كه همیشه و در همه حال ما را به یاد دارد.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » جذب سرمایه گذاری، نیاز مهم اقتصاد کشور است

جذب سرمایه گذاری، نیاز مهم اقتصاد کشور است

شکرخدایی گفت: یکی از الزامات رشد اقتصادی کشور و زیاد کردن توان بخش شخصی جذب سرمایه گذاری خارجی است.

جذب سرمایه گذاری، نیاز مهم اقتصاد کشور است

به گزارش خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، فرشید شکرخدایی عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران و دبیر سمینار جذب سرمایه گذاری اظهار داشت: جذب سرمایه در کشور در در بنگاه های اقتصادی دولتی متمرکز شده است و بخش شخصی در صدد است تا با همکاری اتاق بازرگانی کشور عزیزمان ایران سرمایه گذاری های مورد نیاز را جهت بنگاه های کوچک و میانگین جذب کند.

وی افزود: یکی از پرسشها مهم بنگاه های کوچک و میانگین نداشتن اطلاعات دقیق از ظرفیتت ها و پتانسیل تولید خود و عرضه آن جهت ارائه به نظام های بین المللی هست.

دبیر سمینار جذب سرمایه‌گذاری ضمن بیان اینکه برگزاری همایش و سمینارهای آموزشی جهت جذب سرمایه گذاری مهم هست، عنوان کرد: تمرین و آماده سازی بخش شخصی و بنگاه های کوچک و میانگین از طریق دادن آموزش های مورد نیاز جهت حضور در بازارهای بین الملی در دستور کار قرار گرفته تا جذب سرمایه گذاری و تأمین مالی صورت گیرد.

جذب سرمایه گذاری، نیاز مهم اقتصاد کشور است

شکرخدایی با اشاره به مزیت نسبی بخش معدن در اقتصاد کشور بیان کرد: معادن کشور به سه دسته بزرگ کوچک و میانگین تقسیم می شوند و بهره برداری و استخراج از معادن بزرگ به وسیله دولت و معادن کوچک و میانگین به وسیله افراد محلی به بخش شخصی انجام می شود و همه این معادن نیازمند جذب سرمایه گذاری خارجی هستند.

وی تصریح کرد: توزیع جغرافیای معدن در کشور به گونه ای است که تقریباً در تمام مناطق معدن وجود دارد، به همین جهت این بخش ظرفیت بالایی در اشتغال زایی و کم شدن قیمت بیکاری دارد.

به گفته عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران، حمایت از بخش شخصی معادن به خاص در تأمین تجهیزات و امور مربوط به حمل و نقل می تواند، بهره وری از معادن را زیاد کردن دهد.

وی در آخر تأکید کرد: ظرفیت های بخش معدن بسیار بالا است و جذب سرمایه گذاری خارجی یکی از الزامات این بخش و به طور کلی رشد اقتصادی کشور هست.

شکرخدایی گفت: یکی از الزامات رشد اقتصادی کشور و زیاد کردن توان بخش شخصی جذب سرمایه گذاری خارجی است.

انتهای پیام/

معادن نیازمند جذب سرمایه گذاری خارجی

واژه های کلیدی: سرمایه گذاری | بازرگانی | سمینار | اقتصاد | اقتصادی | خارجی | ایران | شکرخدایی

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو