هر اقدام بزرگ ابتدا محال به نظر می رسد.
خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار جامعه و عمومی » اختصاص خط خاص جهت تردد خودروی چند سرنشین

اختصاص خط خاص جهت تردد خودروی چند سرنشین

معاون شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران : بعد از آن که این عنوان در دستور کار شرکت حمل و نقل و ترافیک شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران قرار

اختصاص خط خاص جهت تردد خودروی چند سرنشین

معاون شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران : بعد از آن که این عنوان در دستور کار شرکت حمل و نقل و ترافیک شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران قرار داده شد مشخص شدطرح اختصاص خط خاص به خودروهای چندسرنشین حداقل در ۲ بزرگراه پایتخت کشور عزیزمان ایران قابل اجراست.

طرح اختصاص خط خاص به خودروهای چندسرنشین در بزرگراه های پایتخت

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: مطالعات مربوط به طرح اختصاص خط خاص به خودروهای چندسرنشین در بزرگراه های پایتخت در حال انجام است.

عبارات مهم : شهرداری – بزرگراه
مازیار حسینی افزود: این عنوان سال گذشته در شورای عالی ترافیک کشور با حضور وزیر کشور مطرح، تصویب و به شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران ابلاغ شد.

وی اظهار کرد: مقرر شد مطالعات مربوط به این طرح به وسیله معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران انجام و در نهایت با تصویب در شورای ترافیک پایتخت کشور عزیزمان ایران عملیاتی شود.

معاون شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران خاطرنشان کرد: بعد از آن که این عنوان در دستور کار شرکت حمل و نقل و ترافیک شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران قرار داده شد مشخص شد این طرح حداقل در ۲ بزرگراه پایتخت کشور عزیزمان ایران قابل اجراست.

وی با بیان اینکه بزرگراه نیایش و بخش جنوبی بزرگراه امام علی(ع) توانایی اجرای این طرح را دارند یادآور شد: خطوط چند سرنشین یا HOV هیچگونه مانع فیزیکی جدیدی در معبر ایجاد نمی کند ولی یک خط بزرگراه که کاملا به وسیله دوربین های ترافیکی کنترل می شود به خودروهای چندسرنشین اختصاص پیدا می کند.

حسینی با اشاره به اینکه در بعضی کشورها این خط جهت خودروهای ۲ سرنشین به بالا و در بعضی دیگر به خودروهای سه سرنشین به بالا اختصاص پیدا می کند گفت: نشانه از اجرای این طرح استفاده از معابر موجود به ضرر خودروهای تک سرنشین و به نفع خودروهای عمومی و چندسرنشین است.

به گفته وی بعد از تکمیل مطالعات این طرح باید زیرساخت های آن ایجاد شود لیکن لازمه موفقیت یک طرح اجرای خوب و استمرار آن در اجراست.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به اینکه پلیس به تنهایی قادر به اجرای این طرح نیست و قطعا باید این طرح به کمک دوربین های نظارتی اجرا شود اظهار کرد: زیرساخت های این طرح به وسیله شرکت کنترل ترافیک شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران با کمک پلیس راهور ایجاد می شود. وی تأکید کرد: بعد از آن، این طرح به صورت آزمایشی اجرا خواهد شد تا ضمن تولید یک فرهنگ جهت آن، بررسی های مورد نیاز درخصوص نتیجه های آن انجام شود و در صورت مثبت بودن عملکرد امکان دارد به سایر بزرگراه ها نیز تسری پیدا کند.

حسینی در خصوص گویاسازی تابلوهای پایتخت نیز گفت: این امر به صورت جدی به وسیله چند مشاور در حال انجام است و به تدریج به وسیله واحد اجرایی شرکت حمل و نقل و ترافیک اجرا و تغییرات تازه مشاهده می شود.

اختصاص خط خاص جهت تردد خودروی چند سرنشین

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: irna.ir


واژه های کلیدی: شهرداری | بزرگراه | ترافیک | مطالعات | ایران | شهردار | ترافیک | خبر

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو