ایستایی وجود ندارد ، هر چه هست جوشش و جاری بودن است.
خوش آمدید - امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار جامعه و عمومی » منتظر طغیان مجدد سفیدبالک‌ها باشید

منتظر طغیان مجدد سفیدبالک‌ها باشید

سفیدبالک‌ها یا پشه‌های سفید چندین سال است که با شروع فصل گرما، طغیان و مشکلاتی را جهت پایتخت‌نشنینان ایجاد می‌کنند. امسال ولی خوشبختانه تاکنون در هیچ‌کدام از مناطق شهر طغیان سفیدبالک ها گزارش نشده است.

منتظر طغیان مجدد سفیدبالک‌ها باشید

سفیدبالک ها یا پشه های سفید چندین سال است که با شروع فصل گرما، طغیان و مشکلاتی را جهت پایتخت نشنینان ایجاد می کنند. امسال ولی خوشبختانه تاکنون در هیچ کدام از مناطق شهر طغیان سفیدبالک ها گزارش نشده است.

امکان زیاد کردن مجدد سفیدبالک ها

رییس اداره محیط زیست شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران اعتقاد است: کارها شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران و وزارت جهاد کشاورزی باعث عدم طغیان سفیدبالک ها شده است هست، ولی امکان زیاد کردن مجدد جمعیت آن ها هست. محمد حسین بازگیر با بیان اینکه سفیدبالک ها همواره در شهر حضور دارند ولی جمعیت ارزش هنوز طغیانی نکرده هست، اظهار کرد: در چندسال اخیر طغیان جمعیت سفیدبالک ها را در سطح شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران شاهد بودیم آیا که گیاه میزبان آن ها در شهر وجود داشت. درواقع حضور سفیدبالک ها در شهر مشکلی ایجاد نمی کند بلکه طغیان جمعیت آنان است که مسئله ساز می شود و با توجه به اینکه در پایتخت کشور عزیزمان ایران زندگی می کنند، امکان طغیان مجدد آن ها نیز وجود دارد.

عبارات مهم : کشاورزی – شهرداری
وی با اشاره به کارها شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران جهت از بین بردن سفیدبالک ها تصریح کرد: در سال های گذشته اقداماتی مانند مبارزه مکانیکی و فیزیکی، آبشویی درختان، عوض کردن روش هرس درختان؛به طوری که امکان لانه گزینی سفیدبالک ها وجود نداشته باشد و جمع آوری برگ درختان توت و سوزاندن آن ها انجام شده است است.

بازگیر با بیان اینکه امیدواریم که با طغیان جمعیت سفیدبالک ها روبه رو نشویم، گفت: نمی توان به طور قطع گفت که مسئله سفیدبالک ها در شهرتهران حل شده است است.

رییس اداره محیط زیست شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران تاکید کرد: عدم طغیان سفیدبالک ها به معنای حل شدن مسئله آن ها نیست و مورد نیاز است که مطالعات جهت تکمیل آشنایی از این حشره و روش مبارزه با آن به وسیله شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران و وزارت جهاد کشاورزی ادامه داشته باشد.

بازگیر در آخر اظهار کرد: پیگیر این عنوان هستیم تا شرکت هایی مانند شهرداری تهران، وزارت جهاد کشاورزی و موسسه تحقیقات کشاورزی هر چه سریعتر طرح هایشان به نتیجه برسد تا بتوانند سفید بالک ها را جهت هر لحظه از زندگی شهروندان از بین بردن کنند.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

منتظر طغیان مجدد سفیدبالک‌ها باشید

واژه های کلیدی: کشاورزی | شهرداری | زندگی | جمعیت | ایران | اداره | درختان | خبر

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو