باران باش و ببار و نپرس کاسه های خالی از آن کیست.(کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » توسعه کشاورزی حفاظتی نیازمند چیست؟ ، خرید تضمینی گندم از مرز ۵ میلیون تن گذشت

توسعه کشاورزی حفاظتی نیازمند چیست؟ ، خرید تضمینی گندم از مرز ۵ میلیون تن گذشت

مجری طرح گندم گفت:تا به امروز بیش از ۵ میلیون و ۹۰۰ هزارتن گندم با ارزش بالغ بر ۷ هزار و ۶۷۰ میلیارد تومان از کشاورزان ۳۱ استان خریداری شده است است.

توسعه کشاورزی حفاظتی نیازمند چیست؟ ، خرید تضمینی گندم از مرز 5 میلیون تن گذشت

اسماعیل اسفندیار پور مجری طرح گندم در گفتگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، با اشاره به آخرین اوضاع خرید تضمینی گندم اظهار داشت: تا به امروز بیش از ۵ میلیون و ۹۰۰ هزارتن گندم با ارزش بالغ بر ۷ هزار و ۶۷۰ میلیارد تومان از کشاورزان ۳۱ استان خریداری شده است است.

وی با اشاره به اوضاع مطلوب پرداخت مطالبات گندمکاران افزود: گندمکارانی که تا ۱۵ خرداد ماه نسبت به تحویل محصول خود اقدام نمودند تمامی وجه خود رادریافت کردند ضمن آنکه تا ۱۵ تیرماه ۵۰ درصد مطالبات سایر کشاورزان به حسابشان واریز شده است است.

به گفته اسفندیار پور ۲۸۵ هزارتن انواع بذور گندم از سوی شرکت های تولیدکننده جهت کشت سال بعد محصول خریداری شده است است.

توسعه کشاورزی حفاظتی نیازمند چیست؟ ، خرید تضمینی گندم از مرز ۵ میلیون تن گذشت

مجری طرح گندم در خصوص اوضاع کیفیت گندم گفت: براساس گزارش های هفتگی اغلب پروتئین گندم های تولیدی بیش از ۱۲ الی ۱۳ درصد است که این امر کیفیت بالای محصول نسبت به سال گذشته را نشان می دهد.

مشاور وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: با توجه به روند کم کردن بارندگی در امسال آینده نگری می شود که میزان تولید محصول با افت ۸ درصدی روبرو شود.

به گفته وی میزان خرید تضمینی گندم در امسال بیش از مصرف ۹ میلیون تن گندم مورد نیاز خبازی ها خواهد بود.

این مقام مسئول با اشاره به آخرین اوضاع ذخیره گندم در سیلوها بیان کرد:در شرایط کنونی از تولید سال زراعی گذشته حدود ۸ میلیون و ۶۰۰ هزارتن گندم در سیلوها باقی است که با احتساب خرید تضمینی امسال حداقل جهت ۹ ماه سال ۹۷ ذخیره به میزان کافی در انبارها موجود است.

مجری طرح گندم گفت:تا به امروز بیش از ۵ میلیون و ۹۰۰ هزارتن گندم با ارزش بالغ بر ۷ هزار و ۶۷۰ میلیارد تومان از کشاورزان ۳۱ استان خریداری شده است است.

وی با اشاره به اینکه تولید گندم باید برحسب نیاز داخل صورت گیرد، افزود: با توجه به آنکه در سطح کلان نگاهی به صادرات گندم نداریم از این رو کم کردن سطح زیر کشت و اختصاص آن به کشت محصولاتی نظیر چغندر قند و دانه های روغنی می تواند پایداری تولید گندم را به همراه داشته باشد.

اسفندیار پور با اشاره به عوامل موثر در توسعه کشاورزی حفاظتی تصریح کرد: براین اساس از کشاورزان تقاضا داریم که از آتش زدن بقایای گندم در مزارع خودداری نمایند آیا که این امر به جهت زیاد کردن مواد آلی خاک تاثیر بسزایی در کارکرد تولید و حاصلخیزی خاک دارد.

مجری طرح گندم تصریح کرد: با توجه به اعلام تقاضای بخش به سازندگان ادوات و ماشین آلات کشاورزی انتظار می رود که تا چند سال آینده با توسعه ابزار آلات متناسب با شرایط اقلیمی گاوآهن از گردونه تولید خارج شود آیا که این امر تاثیر بسزایی در حفظ حاصلخیزی خاک دارد.

انتهای پیام/

آخرین اوضاع خرید تضمینی گندم

واژه های کلیدی: سال آینده | کشاورزی | تضمینی | محصولات | محصول | آخرین | میلیون | اخبار اقتصادی

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو