حوادث چون روزها سپری می شوند.
خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » بهداشت و ارتقاء سلامت » توانایی فکری زنان در هنگام قاعدگی کم می شود؟

توانایی فکری زنان در هنگام قاعدگی کم می شود؟

آنچه در مورد کم کردن توانایی مغزی و تفکر زنان در دوره قاعدگی گفته می شود، عده ای از محققین را برآن داشت تا تحقیقات کاملی در مورد

توانایی فکری زنان در هنگام قاعدگی کم می شود؟

آنچه در مورد کم کردن توانایی مغزی و تفکر زنان در دوره قاعدگی گفته می شود، عده ای از محققین را برآن داشت تا تحقیقات کاملی در مورد عملکرد شناختی زنان در دوران قاعدگی انجام دهند که نتیجه های آن را در اینجا می خوانید

رابطه قاعدگی با عملکرد شناختی زنان

نتایج یک تحقیق تازه نشان می دهد که آنچه راجع به تاثیر منفی قاعدگی بر توانایی فکر کردن زنان ایراد می شود، صحیح نیست و این اوضاع تاثیری بر توانایی مغز زنان ندارد، گرچه تاثیر تغییرات هورمونی بر حالات معنوی زنان در این ایام قابل مشاهده است.

گروهی از محققان بیمارستان دانشگاهی زوریخ در سوییس در این مطالعه سه جنبه عمده عملکرد شناختی را در ۸۸ زن بررسی کردند و متوجه شدند که عملکرد شناختی زنان تحت تاثیر تغییرات هورمونی دوره قاعدگی قرار نگرفته است.

توانایی فکری زنان در هنگام قاعدگی کم می شود؟

اگر می خواهید زیاد بدانید : سیکل قاعدگی و شرح اوضاع بدنی و نواسانات خلقی بانوان طی این ۲۸ روز

این محققان در خصوص نتیجه های مطالعات قبلی گفتند که شواهد فرض شده است دال بر عملکرد ضعیف تر مغز در آزمایش ها، احتمالا مثبت های کاذب بوده است لیکن در بعضی مطالعات کمتر از ۱۰ نفر مورد بررسی قرار گرفته اند.

پروفسور بریجیت لینرز از بیمارستان دانشگاهی زوریخ که ریاست این مطالعه تازه را بر عهده داشت گفت: من به عنوان یک متخصص در پزشکی تولید مثلی و روانپزشکی، با زنان زیادی سر کار دارم که تصور می کنند تناوب قاعدگی بر عملکرد شناختی آنها تاثیر دارد.

وی با تاکید بر این که تغییرات هورمونی مرتبط با تناوب قاعدگی هیچ ارتباطی با عملکرد شناختی ندارد، گفت: هر چند ممکن است در این زمینه استثناهایی نیز وجود داشته باشد ولی عملکرد شناختی زنان در کل، به وسیله تغییرات هورمونی که در تناوب قاعدگی اتفاق می افتد، مختل نمی شود.

آنچه در مورد کم کردن توانایی مغزی و تفکر زنان در دوره قاعدگی گفته می شود، عده ای از محققین را برآن داشت تا تحقیقات کاملی در مورد

محققان در این مطالعه تازه حافظه فعال، توجه و سوگیری شناختی را در گروهی متشکل از ۸۸ زن بررسی کردند و سپس ۶۸ نفر آنها را در جریان تناوب دوم قاعدگی دوباره آزمایش کردند.

محققان در مجله Frontiers in Behavioural Neuroscience نوشتند: در این مطالعه متوجه شدیم که ارتباطات مداوم و معنی داری میان عملکرد شناختی و نوسانات سطوح هورمونی که در هر دو تناوب قاعدگی تکرار شد، وجود ندارد.

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health

عبارات مهم : سیکل قاعدگی – بیمارستان
منبع: asrkhabar.com

واژه های کلیدی: سیکل قاعدگی | بیمارستان | مطالعه | مطالعات | سلامت | زوریخ | محققان | سلامت

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو