پس به یاد من باشید تا به یاد شما باشم (خداوند)
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار جامعه و عمومی » در نقاطی از آبادان فاضلاب با آب شرب آمیخته می‌شود/ هشدار جدی

در نقاطی از آبادان فاضلاب با آب شرب آمیخته می‌شود/ هشدار جدی

نماینده آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت: مسئله ما این است که در آبادان در نقاطی که آب شرب وجود دارد این آب با فاضلاب آمیخته شده است

در نقاطی از آبادان فاضلاب با آب شرب آمیخته می‌شود/ هشدار جدی

نماینده آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت: مسئله ما این است که در آبادان در نقاطی که آب شرب وجود دارد این آب با فاضلاب آمیخته شده است و بدبو و لجنی است و در نقاطی که آب وجود ندارد با تانکر آبرسانی صورت می گیرد.

ترکیب آب فاضلاب و آب شرب در آبادان

منطقه خوزستان، جلیل مختار در آیین شروع عملیات اجرایی سد و قفل کشتی رانی مارد و پایین دست بهمنشیر و افتتاح شبکه های آبیاری و زهکشی نخیلات شمال شلمچه، اروند کنار و چوئبده که امروز، ۱۹ تیرماه در آبادان برگزار شد، اظهار کرد: در بحث آبرسانی در منطقه آبادان باید بتنی کردن کانال طرح بخاح باید مورد توجه قرار بگیرد لیکن این کانال موجب رویش نیزار شده است و بذر این نیزارها از طریق آب باعث رویش علف های هرز و نی در مزارع و اراضی کشاورزی می شود.

عبارات مهم : فاضلاب – آبادان
وی افزود: همچینن با توجه به آنکه مطالعات سدهای بهمنشیر و همچنین طرح آبرسانی چوئبده در سال های ۵۳ یا ۵۴ صورت گرفته باید مطالعه مجدد این طرح ها انجام شود. جهت نمونه مطالعات این طرح در زمانی صورت می گیرد که در چوئبده توسعه شهری صورت نگرفته بود ولی با توسعه هایی که اکنون در چوئبده انجام گرفته، احداث این سد که دقیقا از وسط چوئبده خواهد گذشت موجب می شود که چوئبده به دو قسمت تقسیم شود و یک قسمت آب شور و یک قسمت اب شیرین وجود داشته باشد.

نماینده آبادان در منزل ملت با بیان این که باید مطالعاتی در بحث هورهای منطقه که آب شور را به جزیره آبادان و چوئبده انتقال یافته می کنند، خطاب به وزیر نیرو گفت: بحث هایی وجود دارد که حاکی از آن است ۴۰۰ میلیارد تومانی که به سیستان و بلوچستان قول داده شده، از محل طرح های استان کسر می شود. شما را به خون شهدایی که در این منطقه ریخته شده است است قسم می دهم که این رقم از خوزستان کسر نشود.

مختار با اشاره به پرسشها آب شرب آبادان عنوان کرد: آبادان با پرسشها بسیاری در بحث آب و فاضلاب مواجه هست. از وزیر می خواهیم که همین الان از اروندکنار و آبادان دیدار کند و اوضاع آب شرب این منطقه را ببیند. آب شرب آبادان هم از نظر کیفی و هم از نظر کمی دارای مشکلاتی است.

 نماینده آبادان همچنین اظهار کرد: به علت فرسودگی شبکه برق نیز با قطع مکرر برق پمپاژها مواجه هستیم که این مسئله باید مورد توجه قرار بگیرد.

وی ادامه داد: مسئله ما این است که در آبادان در نقاطی که آب شرب وجود دارد این آب با فاضلاب آمیخته شده است و بدبو و لجنی است و در نقاطی که آب وجود ندارد با تانکر آبرسانی صورت می گیرد. این اوضاع آب شرب آبادان است و خواستار این هستیم که مصوبه هیأت دولت در خصوص حل پرسشها آب و فاضلاب خوزستان می شد، جدی گرفته و اجرایی شود.

 

در نقاطی از آبادان فاضلاب با آب شرب آمیخته می‌شود/ هشدار جدی

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

 

واژه های کلیدی: فاضلاب | آبادان | خوزستان | کانال | خبر | اجتماعی |

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو