حوادث چون روزها سپری می شوند.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » چگونه لب‌های خشک را درمان کنید؟

چگونه لب‌های خشک را درمان کنید؟

خشکی هوا و روزهای گرم تابستان همه دست‌ به‌ دست هم می‌دهند تا تمام رطوبت پوست را بیرون بکشند و پوستی خشک و چروکیده بر

چگونه لب‌های خشک را درمان کنید؟

خشکی هوا و روزهای گرم تابستان همه دست به دست هم می دهند تا تمام رطوبت پوست را بیرون بکشند و پوستی خشک و چروکیده بر جای بگذارند، در اين میان لب ها هم به عنوان یکی از حساس ترین قسمت های بدن بی نصیب نیستند؛ زيرا زیاد از هر موقع سال پوست پوست و خشک می شوند. البته در خشکی لب ها خود ما هم بی تقصیر نیستیم؛ آیا که بسیاری از عادت های ما علت مهم خشکی، گاهی سوزش و حتی دردناکی لب هاست. با شناسایی این عادت ها می توانید تا حد زیادی از این خشکی بیش از اندازه جلوگیری کنید. از طرف دیگر درمان هایی وجود دارد که می تواند این خشکی را کم کردن دهد. در این مطلب از دکتر سلام تلاش کرده ایم تمام علت ها و درمان ها را یک جا جهت شما جمع کنیم تا بتوانید بر این مسئله آزار دهنده غلبه کنید.

چگونه لب‌های خشک را درمان کنید؟

– هنگامی که با زبان تان لب های تان را مرطوب می کنید، در همان موقع احساس خنکی و رهایی از خشکی می کنید، ولی این کار مسئله شما را حادتر می کند؛ چون بزاق روی لب ها به سرعت تبخیر می شود و در نتیجه آن، لب هايتان خشک تر از قبل می شوند.

– استفاده از کرم های مرطوب کننده لب ها که ترجیحا حاوی ضد آفتاب با فاکتور محافظتی برابر یا بیش از ۱۵ باشند، می تواند در کنترل خشکی و پوسته پوسته شدن لب ها تأثیر به سزايی داشته باشد. این ترکیبات اغلب حاوی سرامیدها، مشتقات پارافین و اوسرین، کره کاکائو یا عصاره آلوئه ورا هستند که به بازسازی پوست آسیب دیده کمک کرده و ظاهر خشک و ترک خورده لب ها را اصلاح می بخشند.

– رژلب های فاقد رنگ یا رنگی نيز جزو درمان های موثر در از بین بردن خشکی لب ها محسوب می شوند و استفاده از آن ها به شرطی که در مصرف آن ها زیاده روی نشود و از مکیده شدن یا خوردن این رژلب ها خودداری شود، بافایده هست. شایان ذکر است که رژلب های حاوی ترکیبات مرطوب کننده، ضدآفتاب و دارای خاصیت چرب کنندگی بر رژلب های عادی ارجحیت دارند و باعث نگهداری رطوبت لب ها و ممانعت از تبخیر می شوند.

خشکی هوا و روزهای گرم تابستان همه دست‌ به‌ دست هم می‌دهند تا تمام رطوبت پوست را بیرون بکشند و پوستی خشک و چروکیده بر

– استفاده مكرر از صابون و مواد شیمیایی دیگر مثل محصولات آرایشی غیراستاندارد و رژلب می تواند موجب حساسیت پوست لب شود.

– اگر هنوز یک پماد مناسب لب (بالم لب) ندارید، به دنبال خرید پمادی بروید که درون آن موادی چون موم، وازلین و پارافین وجود داشته باشد.

– بالم های لب به خوبی رطوبت را درون خود نگه می دارند و مثل بالم های سبک و نازک نیستند که رطوبت از میان آن ها به سرعت تبخیر شود.

– اگر احساس می کنید که لب های تان خیلی ملتهب، خشک و دارای سوزش هستند، آلو ئه ورا می تواند به شما کمک زیادی کند. این گیاه دارای فواید التیام دهنده زیادی است که می تواند بسیاری از التهابات خفیف را درمان کند.

– توجه کنید استفاده از کرم ضدآفتاب روی لب ها بسیار مهم هست، حتی اگر زمستان باشد.

– باید توجه کنید که بالم هایی وجود دارد که ظاهری فریبنده دارند، ولی مواد درون آن ها لب های شما را حتی از قبل هم خشک تر می کنند. اسید سالیسیلیک که درمان خیلی خوبی جهت آکنه هست، می تواند لب های شما را به شدت خشک کند.

چگونه لب‌های خشک را درمان کنید؟

– کرم هایی که دارای منتول (نعناع) و کافور هستند، با این که فواید التیام دهنده ای دارند، ولی می توانند باعث به وجود آمدن مشکلاتی هم شوند.

– از هر کرمی که دارای مواد عطری یا سیلیکونی هست، اجتناب کنید؛ چون این مواد رطوبت لب های شما را می گیرند.

– تماس لب با خمیردندان و استفاده از پروتزهای دندان هم می تواند باعث خشكی های شدید و خارش لب شود؛ بنابراین تلاش کنید مارک های متفاوت خمیر دندان را امتحان کنید.

منبع: مجله زندگی ایده آل

خشکی هوا و روزهای گرم تابستان همه دست‌ به‌ دست هم می‌دهند تا تمام رطوبت پوست را بیرون بکشند و پوستی خشک و چروکیده بر


مطلب مرتبط: علل و راه های درمان خشکی لب

رژلب ویتامینه جهت خشکی لب را چگونه درست کنیم


واژه های کلیدی: استفاده | رطوبت | احساس | بالم لب | برطرف کننده خشکی لب | ترک لب | چرب کردن لب | خشکی لب

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو