اسایش و راحتی امروز حاصل رنج و زحمت دیروز است.(کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار جامعه و عمومی » بالاخره یک تصویر العمل نسبت به قطع درختان خیابان ولیعصر تهران

بالاخره یک تصویر العمل نسبت به قطع درختان خیابان ولیعصر تهران

سازمان بازرسی کل کشور بر لزوم توجه زیاد نسبت به حفظ و نگهداری درختان خیابان ولیعصر تاکید کرد.

بالاخره یک تصویر العمل نسبت به قطع درختان خیابان ولیعصر تهران

سازمان بازرسی کل کشور بر لزوم توجه زیاد نسبت به حفظ و نگهداری درختان خیابان ولیعصر تاکید کرد.

ورود شرکت بازرسی کل کشور به عنوان حفظ درختان خیابان ولیعصر تهران

به نقل از شرکت بازرسی کل کشور، در پی انتشار نقل قولی از مدیر شورای اسلامی شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران در رابطه با قطع بعضی از درختان خیابان ولیعصر پایتخت کشور عزیزمان ایران در رسانه ها، جهت تنویر افکار عمومی به اطلاع می رساند با توجه به اهمیت عنوان و شهرت جهانی این خیابان که بعد از ثبت ملی، به عنوان یک گذر تاریخی جهت ثبت جهانی مطرح هست، شرکت بازرسی کل کشور در سال گذشته با تعیین تیم بازرسی، به صورت اختصاصی نسبت به بررسی و تهیه گزارش در خصوص حفظ و نگهداری درختان خیابان ولیعصر اقدام کرده و نتیجه گزارش مذکور به همراه پیشنهادهای مورد نیاز الاجرا طی نامه ای به تاریخ ۲۷-۱۱-۹۵ جهت ریاست محترم شورای اسلامی شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران ارسال شده است و در آن نامه با اشاره به قدمت و شهرت جهانی درختان خیابان ولیعصر کلانشهر پایتخت کشور عزیزمان ایران بر لزوم توجه زیاد نسبت به حفظ و نگهداری آنها تاکید شده است است.

عبارات مهم : سازمان بازرسی – شهرت جهانی
در بخشی از گزارش هیات بازرسی ضمن انتقاد از روند رو به زیاد کردن زوال درختان شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران تاکید شده است است: ضعف نظارت در حفظ و نگهداری درختان خیابان ولیعصر موجب زیاد کردن قطع درختان شده است هست؛ به طوری که بیش از ۲۰%  درختان خشک شده است و بیش از ۱۵% از مجموع درختان روبه زوال است و در محدوده میدان منیریه بیش از ۴۰% درختان قطع شده است هست. آمار احصاء شده است و روند رو به زیاد کردن زوال درختان مبین مدیریت غیرمنسجم است.

همچنین هیئت بازرسی در گزارش خود عملکرد شرکت مترو را علی رغم آیین نامه اجرایی قانون اصلاح لایحه قانونی حفظ و گسترش فضای سبز در شهرها دانسته و در انتقاد از این عمل این شرکت آورده است: شرکت مترو پایتخت کشور عزیزمان ایران بدون برنامه ریزی مطالعاتی در حفظ و نگهداشت درختان و اخذ نظر تخصصی از شرکت بوستان ها اقدام به قطع درختان کرده است.
در بخش پیشنهادات مورد نیاز الاجرای گزارش هیئت بازرسی همچنین تأکید شده است است: شرکت بوستان ها و فضای سبز با قید تسریع در تکمیل و راه اندازی تراشه های الکترونیکی درختان خیابان ولیعصر اقدام کرده و شهرداری نیز نسبت به تهیه و ارایه نسخه ای از شناسنامه تنظیمی درختان به مالک یا ذی نفع اقدام نموده و نسبت به جانمایی روی نقشه و سامانه های مربوطه (GIS و …) اقدام مورد نیاز را معمول نماید.

هیئت بازرسی کننده در این گزارش، یکی از علل زوال درختان خیابان ولیعصر پایتخت کشور عزیزمان ایران را بکارگیری از روش نی لینگ در حین گودبرداری پروژه های عمرانی دانسته هست؛ لذا از شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران خواسته شده است ضمن تهیه دستورالعمل ضوابط گودبرداری، نسبت به شناسایی روش های جایگزین اقدام کند.

در بند دیگری از این گزارش از شرکت بوستان ها و فضای سبز شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران خواسته شده است است: با استفاده از روش های نوین و مکانیزه، سرکشی های میدانی و مستمر، اوضاع درختان ولیعصر را کنترل و نظارت کرده و نسبت به اعلام متخلفین به مراجع قضایی اقدام نماید.

ضمناً در بخشی از این گزارش با تاکید بر لزوم انجام اقداماتی جهت حفظ و جلوگیری از خشک شدن درختان خیابان ولیعصر آورده شده: عدم از بین بردن درختان خشک باعث تجمع بیماری و آفت های بسیاری در میان درختان شده است است.

 

بالاخره یک تصویر العمل نسبت به قطع درختان خیابان ولیعصر تهران

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

 

واژه های کلیدی: سازمان بازرسی | شهرت جهانی | ثبت جهانی | خیابان | نگهداری | ایران | درختان | انتقاد

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو