حافظه، پرونده تخيل و گنجينه عقل، دفتر ثبت وجدان و مخزن انديشه است.(بازيل
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » بهداشت و ارتقاء سلامت » علت قاعدگی سنگین چیست؟

علت قاعدگی سنگین چیست؟

تمامی دوره های قاعدگی شرایطی برابر را ایجاد نمی کنند. بعضی بانوان قاعدگی های سنگین‌تر را تجربه می کنند. این مساله نباید در ابتدا موجب نگرانی شما شود،

علت قاعدگی سنگین چیست؟

تمامی دوره های قاعدگی شرایطی برابر را ایجاد نمی کنند. بعضی بانوان قاعدگی های سنگین تر را تجربه می کنند. این مساله نباید در ابتدا موجب نگرانی شما شود، ولی گاهی اوقات ممکن است مساله ای موجب عوض کردن در قاعدگی های شما شده است باشد

دلایل قاعدگی سنگین

بانوان بدون تردید از این مساله که چه شرایطی جهت آنها عادی محسوب می شود، آگاه هستند. ولی در صورت تجربه مساله ای غیرعادی که به مدت سه ماه ادامه داشته است و همچنین در صورت استمرار قاعدگی های سنگین و غیر معمول باید با دکتر صحبت کنید. در ادامه با بعضی دلایل قاعدگی های سنگین زیاد آشنا می شویم.

قرص های ضدبارداری خود را عوض کردن داده اید
با در نظر گرفتن این مساله که قرص های ضدبارداری هورمونی اغلب دوره های قاعدگی را تنظیم و سبک تر می کنند، منطقی است که با عوض کردن آنها و استفاده از قرص های غیر هورمونی و یا قطع مصرف، به طور کامل با قاعدگی های سنگین تر مواجه شوید.
اگرچه آی یودی ها می توانند قاعدگی ها را سبک تر کنند، ولی آی یودی های غیر هورمونی نیز در زیاد بانوان منجر به قاعدگی های سنگین تر می شوند. در صورت استمرار خونریزی های سنگین به مدت سه ماه، مراجعه به دکتر را فراموش نکنید.

علت قاعدگی سنگین چیست؟

در مرحله پیش از یائسگی قرار دارید
در شرایطی که بسیاری از بانوان جوان ممکن است خود را واجد شرایط قرار گرفتن در این دسته ندانند، ولی مرحله پیش از قاعدگی – مدت گذار ۴ تا ۱۰ ماهه که به یائسگی ختم می شود – می تواند حتی جهت بانوان ۳۰ ساله نیز شکل بگیرد. شما نمی توانید وقت دقیق یائسگی را آینده نگری کنید، ولی تغییرات قاعدگی، نخستین نشانه از تغییرات مرتبط با یائسگی محسوب می شوند.

از داروهای ضد انعقاد خون استفاده می کنید
داروهای ضد انعقاد خون که اغلب به عنوان رقیق کننده های خون ارجاع می شوند، جهت کمک به تجزیه لخته های خون خطرناک تجویز می شوند. در شرایطی که داروهای ضد انعقاد خون مانند آسپرین به جریان راحت تر خون در بدن کمک می کنند و بر همین اساس، خطر حمله قلبی یا سکته مغزی را کم کردن می دهند، ولی همچنین این امکان را فراهم می کنند تا خون آزادانه تر به سمت پایین حرکت کند.

یک اختلال خونی دارید
قاعدگی های سنگین غیرعادی ممکن است نشانه ای از یک اختلال خونی باشند. در شرایطی که انواع مختلفی از بیماری های خونی وجود دارند، بیماری فون ویلبراند یکی از نمونه های مرسوم است که افراد مبتلا به آن فاقد یک پروتئین خاص انعقاد خون هستند.

فیبروئید (فیبروم) رحمی دارید
فیبروئیدهای رحمی، تومورهای غیر سرطانی کوچکی هستند که در رحم رشد می کنند و در شرایطی که ممکن است ترسناک به نظر برسند، ولی مواردی بسیار مرسوم تر از آن چیزی هستند که فکر می کنید. یکی از علائم مهم فیبروئید رحمی، خونریزی های سنگین است که گاهی اوقات با لخته های خون یا خونریزی بین دوره های قاعدگی همراه هست. فرد باید جهت بررسی دقیق به دکتر مراجعه کند. درمان فیبروئید رحمی گاهی اوقات می تواند به سادگی استفاده از قرص ضد بارداری یا داروهای دیگر باشد.

تمامی دوره های قاعدگی شرایطی برابر را ایجاد نمی کنند. بعضی بانوان قاعدگی های سنگین‌تر را تجربه می کنند. این مساله نباید در ابتدا موجب نگرانی شما شود،

سندرم تخمدان پلی کیستیک دارید
بانوان مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک می توانند خوشه ای از کیست ها (اغلب با یک رشته مروارید مقایسه می شود) را در تخمدان های خود داشته باشند که می تواند به قاعدگی های سنگین تر منجر شود. تخمک گذاری، که جهت بانوان مبتلا به سندرم پلی کیستیک نامنظم هست، موجب ریزش دیواره درونی رحم می شود. اگر این محرک نباشد، ضخامت دیواره درونی رحم زیاد کردن می یابد و بعد موجب قاعدگی های سنگین تر می شود.

به عفونت مبتلا هستید
این مورد مشمول بر عفونت های قابل انتقال از طریق رابطه جنسی می شود. گونوره، کلامیدیا یا هر گونه عفونت روی دیواره درونی رحم، می تواند موجب خونریزی های سنگین شود. در نتیجه مراجعه به دکتر و بررسی شرایط در کوتاه ترین وقت ممکن ایده خوبی هست. اگر به یک بیماری آمیزشی مبتلا هستید، داروهای مختلفی جهت درمان آن وجود دارند.

 

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
lseemorgh.com/health
منبع: asriran.com

واژه های کلیدی: تخمدان پلی کیستیک | دوره های قاعدگی | استفاده | خونریزی | سلامت | سلامت خانواده | سلامت زنان |

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو