آیا او (خدا) برای بنده اش کافی نیست؟ (قران کریم)
خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار ورزشی » کشور عزیزمان ایران به دنبال گرفتن غرامت از عربستان ، گزارش ویژه, ۲۲ تیر، روز

کشور عزیزمان ایران به دنبال گرفتن غرامت از عربستان ، گزارش ویژه, ۲۲ تیر، روز

در جلسه امروز در لوزان سوئیس قضات دفاعیه ها را می بینند و می خوانند. وکیل کشور عزیزمان ایران یک وکیل خوب سوئیسی است و قرار است پابه

کشور عزیزمان ایران به دنبال گرفتن غرامت از عربستان ، گزارش ویژه, 22 تیر، روز

وب سایت رسمی برنامه نود- امروز پنج شنبه ۲۲ تیر، یک روز تاریخی جهت فوتبال کشور عزیزمان ایران است.

به گزارش سایت نود، روزی که علیرضا اسدی دبیرکل برکنارشده فدراسیون فوتبال کشور عزیزمان ایران به عنوان دبیرکل فدراسیون فوتبال کشور عزیزمان ایران در جلسه میانجی گری دادگاه CAS به همراه وکیل سوئیسی فدراسیون فوتبال کشور عزیزمان ایران شرکت می کند. ماموریتی که به قول محمدرضا ساکت سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال کشور عزیزمان ایران از قبل یعنی پیش از برکناری جهت علیرضا اسدی تعریف شده است بود تا همانطور که همه می دانند او با دلخوری به سوییس برود.

 هرچند مهدی تاج رئیس  فدراسیون فوتبال کشور عزیزمان ایران بعد از برکناری جنجالی اسدی اعلام کرده بود دبیرکل برکنارشده به عنوان نماینده کشور عزیزمان ایران به سوئیس می رود ولی ۲۲ تیر قضات دادگاه بین المللی ورزش و البته طرف عربستانی برابر دبیرکل برکنار شده است کشور عزیزمان ایران می نشینند. انگار که قرار است اسدی بعد از آن برکناری پرسر و صدا، امروز استثنا دبیرکل فدراسیون فوتبال کشور عزیزمان ایران باشد!

کشور عزیزمان ایران به دنبال گرفتن غرامت از عربستان ، گزارش ویژه, ۲۲ تیر، روز

 

در جلسه میانجی گری چه خبر است؟

همانطور که مهدی تاج در گفت و گویش با رسانه ها در روزقرعه کشی لیگ هفدهم تاکید کرده بود کشور عزیزمان ایران با یک لایحه دفاعی به مصاف لایحه دفاعی عربستان می رود. لایحه ای که به نظر تاج آن قدر خوب تنظیم شده است که برنده شدن کشور عزیزمان ایران را تضمین کرده هست.  درست علی رغم لایحه ای که اواخر سال ۹۴ به وسیله وکلای ایرانی به فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا ارائه شد. لایحه ای که ۱۶۰ هزار دلار جهت فدراسیون و چهارباشگاه ایرانی آن وقت لیگ قهرمانان آسیا آب خورد و در نهایت منجر به خارج شدن ۴ کلوب ایرانی از کشور عزیزمان ایران و انجام بازی در زمین بی طرف شد. هرچند فدراسیون وقت که اتفاقا دبیرکلش همین دکتر اسدی بود و مدیر فدراسیونش کفاشیان، بعد از اعلام رای کنفدراسیون فوتبال آسیا عقیده داشتند در منازعه حقوقی با عربستان، این فدراسیون فوتبال کشور عزیزمان ایران بود که برنده شد ولی در واقع یک شکست بین المللی در کارنامه فدراسیون فوتبال کشور عزیزمان ایران به ثبت رسید. علت شکست هم واضح بود. عربستانی ها می درخواست کردند وارد کشور عزیزمان ایران نشوند و در یک زمین بی طرف با تیم های ایرانی در رده های متفاوت سنی (بازیهای ملی) و باشگاهی بازی کنند و اتفاقا بازی در یکی از کشورهای عربی با کشور عزیزمان ایران بود. ولی ما می خواستیم عربستانی ها به کشور عزیزمان ایران بیایند و ما هم به عربستان برویم یا حداقل اگر نمی خواهیم به عربستان برویم اگر بازی  رفت در زمین خودمان هست، بازی برگشت را در زمین بی طرف بازی کنیم تا حداقل امتیاز میزبانی مان از دست نرود ولی در نهایت چه اتفاقی افتاد؟ این عربستانی ها بودند که به خواسته ارزش رسیدند و تیم های ایرانی هم میزبانی را از دست دادند و هم مجبور شدند جهت بازی در کشور های عربی (که بعدها عمان و قطر مشخص شد) هزینه های سنگین پرواز، هتل و زمین تمرین و دیگر هزینه ها را بپردازند و ازهمه مهمتر از نعمت داشتن تماشاگران ارزش محروم شدند.

در جلسه امروز در لوزان سوئیس قضات دفاعیه ها را می بینند و می خوانند. وکیل کشور عزیزمان ایران یک وکیل خوب سوئیسی است و قرار است پابه پای دکتر اسدی از منافع فوتبال کشور عزیزمان ایران دفاع کند. ظاهرا همه چیز به نفع فوتبال کشور عزیزمان ایران هست. علت هم البته زیاد پیچده نیست. کشور عزیزمان ایران یکی از کشور های با ثبات خاورمیانه است و آن قدر امنیت دارد که بارها و بارها میزبان تیم های ملی کشور های درگیر جنگ نظیر سوریه ،عراق وافغانستان باشد. یادمان نرفته استرالیا و ژاپن همین چند هفته پیش به کشور عزیزمان ایران آمدند و تا با عراق در پایتخت کشور عزیزمان ایران بازی کنند. میزبانی از سوریه و افغانستان هم که بارها و بارها در شهرهای متفاوت کشور عزیزمان ایران اتفاق افتاده هست. در هر حال کشور عزیزمان ایران دلایل محکمی جهت دفاع دارد و البته مهمترین بخش دفاع، بحث گرفتن غرامت از عربستانی ها هست. اگر عربستانی ها محکوم شوند این فوتبال کشور عزیزمان ایران است که یک پیروزی بزرگ و تاریخی  آن هم بیرون از مستطیل سبز به دست آورده هست. ولی این اتفاق چطور باید بیفتد؟

در جلسه امروز در لوزان سوئیس قضات دفاعیه ها را می بینند و می خوانند. وکیل کشور عزیزمان ایران یک وکیل خوب سوئیسی است و قرار است پابه

 

قراراست غرامت چه چیزهایی را بگیریم؟

 اگر کشور عزیزمان ایران در این پرونده پیروز شود هر آنچه در این دو فصل کلوب های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا در بازی با حریفان عربستانی چه در عمان و چه در قطر  هزینه کرده اند به حساب نمایندگان فوتبال کشور عزیزمان ایران واریز خواهد شد. این هزینه ها مشمول بر پرواز ،هتل،هزینه عدم حضور هواداران در ورزشگاه های آزادی ،فولادشهر اصفهان و یادگار امام (ره) تبریزو غدیر اهواز (ضرر از ناحیه عدم بلیت فروشی) و دیگر هزینه های مربوط به مارکتینگ و بازاریابی هر بازی خواهد بود. حتی کشور عزیزمان ایران می تواند همان ۱۶۰هزار دلاری که نخستین رای از دست داد را هم از عربستانی ها استرداد کند. رقم کل این غرامت آنقدر بالا است که می تواند پرسشها مالی کلوب ها را حل کند. البته همه چیز به این هم بستگی دارد که طرف برابر لایحه دفاعی کشور عزیزمان ایران را بپذیرد و البته میانجی گران دادگاه CAS هم عربستان را راضی کنند تا زیاد از این کار کش پیدا نکند. ولی آیا عربستانی ها به این راحتی غرامت به فوتبال کشور عزیزمان ایران غرامت می دهند؟ پاسخ کاملا مشخص هست. مطمئن باشید طرف عربستانی پرداخت غرامت را به این راحتی ها قبول نخواهد کرد و رسیدن به توافق در روز ۲۲ تیر کاملا ایده آل به نظر می رسد. ولی بوی توافق هم به مشام نمی رسد. پرسش مهم دیگر این است که اگر توافقی صورت نگیرد چه اتفاقی می افتد؟

 

پرونده در دادگاه CAS باز می شود

حالا که می دانیم به احتمال زیاد توافقی صورت نخواهد گرفت و مطمئنا” طرف عربستانی پرداخت غرامت سنگین را قبول نخواهد کرد. در این صورت قضات میانجی گر، پرونده را به دادگاه CAS ارجاع خواهند داد و سرو کار کشور عزیزمان ایران و عربستان با قضات دادگاه CAS خواهد بود. آن وقت اگر آن دادگاه حکم به پرداخت غرامت بدهد عربستانی ها بی چون  وچرا باید حکم CASS را بپذیرند. در صورت عدم توافق در جلسه پنج شنبه (امروز) نماینده های دو کشور در فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا هم به احتمال زیاد در کشور ثالث به میدان خواهند رفت. موضوعی که عربستانی  ها به دنبال آن هستند همین هست. به زبان راحت تر عربستانی ها به دنبال طول کشیدن وقت دادرسی و خریدن وقت و حفظ اوضاع موجود هستند. مواردی که فوتبال کشور عزیزمان ایران به دنبال آنها نیست و البته جهت فوتبال ملی و باشگاهی چالش برانگیز خواهد بود. در حالت کلی، بهتر است اهالی فوتبال جهت دکتر اسدی، امیر صدیقی و جناب لوویی وکیل سوئیسی فدراسیون فوتبال کشور عزیزمان ایران جهت جلسات پنجشنبه انرژی مثبت بفرستند تا بلکه بتوانیم عربستانی ها را محکوم کنیم و از آنها غرامت بگیریم و از این مناقشه سربلند بیرون بیاییم.

کشور عزیزمان ایران به دنبال گرفتن غرامت از عربستان ، گزارش ویژه, ۲۲ تیر، روز

 

گزارش از چیا فوادی

واژه های کلیدی: کنفدراسیون آسیا | عربستان | عربستانی | عربستان، | فوتبال | دادگاه | ایرانی | ایران

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو