هیچ می دانی فرصتی که از آن بهره نمی گیری ،آرزوی دیگران است.(جک لندن)
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » رقابت شل و توتال بر سر تصاحب اَبَر میدان نفتی کشور عزیزمان ایران

رقابت شل و توتال بر سر تصاحب اَبَر میدان نفتی کشور عزیزمان ایران

شرکتهای انگلیسی و فرانسوی، شل و توتال بر سر تصاحب اَبَر میدان نفتی آزادگان وارد صحنه مسابقه شده است یادداشت تفاهم‌نامه امضا کردند.

رقابت شل و توتال بر سر تصاحب اَبَر میدان نفتی کشور عزیزمان ایران

به گزارش خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، میدان نفتی آزادگان یکی از بزرگترین میدان‌های نفتی کشور عزیزمان ایران است که در سال ۱۳۷۶ کشف شده است هست. این میدان در محدوده‌ای به وسعت ۲۰ در ۷۵ کیلومتر، در صد کیلومتری غرب اهواز در منطقه دشت آزادگان واقع شده است و اکنون ۲۲ شرکت ایرانی و خارجی در قالب الگوی قراردادهای تازه نفتی (IPC) بر سر تصاحب توسعه فاز دوم آن با یکدیگر مسابقه می‌کنند.

نورالدین شهنازی‌زاده مدیر عامل شرکت متن(ملی مهندسی توسعه نفت) در گفتگو با خبرنگار اقتصاد و انرژی در این باره اظهار داشت: ۵۹ شرکت جهت مناقصه میدان نفتی آزادگان اعلام آمادگی کرده بودند که بعد از بررسی علل میل به آنها تعدادشان به ۲۲ شرکت تقلیل یافت. همچنین بسته‌های مورد نیاز جهت پیوست مدارک مناقصه نیز تقریباً آماده و در اختیار شرکت‌ها قرار گرفته که در حال تکمیل هست.

وی ادامه داد: امیدواریم با کارها هر چه سریعتر شاهد دریافت پیشنهادات فنی و بازرگانی شرکتهای حاضر در مناقصه باشیم و کنسرسیوم توانمندی از لحاظ فنی و مالی جهت توسعه این میدان بزرگ، تشکیل دهیم.

رقابت شل و توتال بر سر تصاحب اَبَر میدان نفتی کشور عزیزمان ایران

مدیرعامل شرکت متن گفت: جهت توسه این میدان با شرکت‌هایی چون شل از انگلیس، توتال از فرانسه، پتروناس از مالزی،‌ پرشیا و تنکو از کشور عزیزمان ایران و اینپکس از ژاپن و یک شرکت روسی از جمله مهمترین شرکتهای پیشنهاد دهنده جهت حضور در مناقصه میدان فوق هستند که مراحل تهیه گزارشات خود در این زمینه را طرح می‌کنند.

شهنازی‌زاده راجع به قراردادهای تازه نفتی گفت: قراردادهای تازه نفتی(IPC) قراردادهای دراز مدت ۲۰ ساله بوده و از آخرین فناوری و تکنولو‍ژی‌ها در جهت ضریب زیاد کردن برداشت در حد استاندارهای بین‌المللی ( IOR،EUR ) تلمبه‌های درون چاهی، روش‌های متفاوت زیاد کردن کارکرد ،‌ نگهداشت طولانی مدت و کارایی دراز مدت پلاتوی تولید چاهها را در خود گنجانده هست. امیدواریم در قالب قراردادهای مهمی که منعقد خواهد شد، بتوانیم در جهت حفظ منافع ملی کمک رسان باشیم.

انتهای پیام/

توتال جهت توسعه آزادگان می‌آید

واژه های کلیدی: میدان نفتی | خبرنگار | فناوری | ایرانی | اقتصاد | اقتصادی | ایران | انرژی | آخرین

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو