عمر آنقدر کوتاه است که نمی‌ارزد آدم حقیر و کوچک بماند.
خوش آمدید - امروز : پنج شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » ضرورت آموزش رعايت نکات ايمنی در معادن

ضرورت آموزش رعايت نکات ايمنی در معادن

وزير صنعت معدن و تجارت گفت: به منظورر جلوگيری از بروز هر گونه اتفاق ای بايد جهت همه فعالان معدنی به صورت اضطراری كلاس آموزش رعايت نکات ايمنی برگزار شود.

ضرورت آموزش رعايت نکات ايمنی در معادن

به گزارش خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، محمدرضا نعمت زاده وزير صنعت معدن و نجارت در مراسم تقدير از يای دهندگان حادثه معدن ذغال سنگ زمستان يورت استان گلستان گفت: اقدام مناسب مسؤلان در ساماندهی اوضاع این اتفاق قابل تقدیر است و همه وظيفه خود را به خوبی انجام دادند و اگر اين گونه نمی شد چه بسا فاجعه سخت تر و سنگين تری رخ می داد.

وی با تاکید بر اینکه تلاش شد تا به خانواده های جانباختگان كمك شود گفت: بايد از اين اتفاق عبرت گرفت و با درايت و جدييت از بروز چنين اتفاقاتی جلوگيی شود.

ضرورت آموزش رعايت نکات ايمنی در معادن

نعمت زاده با بيان اينكه معادن زير زمينی در ايران زياد نيست گفت: در سالهای آتی بايد بهره برداری از معادن زير زمينی در كشور بيشتر شود و اين امر لزوم رعايت (HSE) و ايمنی رابيش از پيش می سازد.

وی با اشاره به اينكه در ايران حوادث معدنی زياد نيست اظهار داشت: نظام مهندسی معدن بايد جديت و سخت گیری در مورد معادن به خرج دهد و پرسشها ايمنی قابل اغماض و گذشت نيست.

وزير صنعت تصريح كرد: هيچ اتفاق ای وجود ندارد كه قابل پيش بينی و پيشگيری نباشد و ايمن سازی معادن و طرح جامع آن بايد در اولويت قرار گيرد.

عبارات مهم : خبرنگار – مهندسی
نعمت زاده بيان كرد:نظام مهندسی معدن ٣٦ هزار عضو دارد و بايد با بسيج كردن آنها هر چه سريع تر ايمن سازی را انجام دهد .

نعمت زاده در جمع خبرنگاران گفت: طبق بررسی های انجام شده است ٩٠ درصد علت حادثه يورت خطای انسانی بودو بايد در رعايت ايمنی آموزش های مورد نیاز جهت همه فعالان معدنی صورت پذيرد.

وزير صنعت معدن و تجارت گفت: به منظورر جلوگيری از بروز هر گونه اتفاق ای بايد جهت همه فعالان معدنی به صورت اضطراری كلاس آموزش رعايت نکات ايمنی برگزار شود.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار ما در خصوص برنامه وزارت صنعت جهت جلوگيری از بروز حوادثی از اين دست گفت: بازرسی ها از تمام معادن خطرپذير در حال انجام است و طرح جامع ايمنی معادن هم در حال تدوين است و با هر گونه تخلف بطور جدی برخورد خواهد شد.

وزيرصنعت تصريح كرد: معادن نا ايمن بايد بطور كامل ايمن شوند و معدن های نا ايمن تا رعايت كامل ايمنی تعطيل شوند.

انتهای پيام/

معادن ناايمن بايد تعطيل شود

واژه های کلیدی: خبرنگار | مهندسی | حادثه | ايران | آموزش | معدن | حادثه معدن | ایمنی معادن

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو