عزیزانم هنگام نشستن, بزرگان و ریش سپیدان را بر خود مقدم بدانید.(کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » بهداشت و ارتقاء سلامت » معجزه یک قاشق سرکه سیب

معجزه یک قاشق سرکه سیب

آیا تا به حال چیزی راجع به فایده های نوشیدن یک قاشق غذاخوری سرکه سیب در روز شنیده اید؟ اگر این گونه نیست، باید بدانید که سرکه سیب

معجزه یک قاشق سرکه سیب

آیا تا به حال چیزی راجع به فایده های نوشیدن یک قاشق غذاخوری سرکه سیب در روز شنیده اید؟ اگر این گونه نیست، باید بدانید که سرکه سیب محصولی فراتر از یک چاشنی سالاد محسوب می شود.

مصرف یک قاشق سرکه سیب، چه فوایدی جهت بدن دارد

سرکه سیب در نتیجه یک فرآیند تخمیر طولانی مدت سیب به دست می آید. این فرآیند کند و طولانی به منظور حفظ ترکیبات زیست فعال مانند اسید استیک، اسید گالیک، کاتچین، اپیکاتچین، و اسید کافئیک صورت می گیرد. نشانه از این فرآیند حصول اطمینان از حفظ شاخصه های آنتی اکسیدانی و ضد میکروبی در سرکه است.

هنگامی که مدت وقت تخمیر طولانی هست، سرکه نوعی شبکه عنکبوتی را توسعه می دهد که ظاهری تیره به آن می بخشد. این نشانه ای از کیفیت بالاتر محصول بوده و اوضاع ایده آل جهت مصرف سرکه سیب محسوب می شود. با این وجود، سرکه سیب معمولا فیلتر و پاستوریزه شده است و بر همین اساس ظاهری براق پیدا می کند که در سرکه های سیب موجود در فروشگاه ها مشاهده می شود.

معجزه یک قاشق سرکه سیب

سرکه سیب یک نوشیدنی قلیایی ساز است

عبارات مهم : پیشگیری از بیماری – مواد غذایی
این به معنای آن است که مصرف این ماده جهت کم کردن اسیدیته بدن ایده آل است و از این رو، شرایط بهتری را جهت سلامت کلی ایجاد می کند.
افزون بر این، نوشیدن یک قاشق غذاخوری سرکه سیب در روز به پیشگیری از بیماری های جدی مانند سرطان کمک می کند.
فراموش نکنید که رژیم غذایی با محتوای بالای چربی، نمک و دیگر مواد غذایی مشابه می تواند pH بدن را اسیدی سازد، که این شرایط جهت تکثیر ریزجانداران سمی ایده آل است.

سرکه سیب به گوارش کمک می کند
نوشیدن یک قاشق غذاخوری سرکه سیب علائم گوارش کند یا سنگین، گرفتگی و اختلال شکمی را تسکین می دهد. این ماده در به حداقل رساندن حس اسیدیدته معده و سوزش سر دل کمک می کند.
مصرف سرکه سیب بعد از خوردن غذاهای غنی و سنگین جهت پیشگیری از پدیدار شدن این علائم ایده خوبی محسوب می شود.
اگر چنین پرسشها پیش از این ایجاد شده است اند، شما همچنان می توانید با مصرف سرکه سیب علائم را کم کردن دهید.

سرکه سیب جهت دیابت بافایده است
اسید استیک موجود در سرکه سیب به کم کردن سطوح قند در خون کمک می کند، لیکن از گوارش کامل کربوهیدارت های پیچیده جلوگیری می کند.
نوشیدن یک قاشق غذاخوری سرکه سیب آنزیم هایی که مسئول تجزیه کربوهیدارت ها هستند را غیر فعال می کند. از این رو، این محصول از انباشت گلوکز در خون و زیاد کردن شدید قند پیشگیری می کند.

سرکه سیب از بیماری قلبی عروقی پیشگیری می کند
سرکه سیب حاوی سطوح بالا از اسید کلروژنیک هست. این ترکیب اکسیداسیون کلسترول بد (LDL) را مهار می کند، که به اصلاح سلامت قلب و عروق منجر می شود.
اگر سطوح کلسترول شما بیش از اندازه بالا هست، غذاهایی با محتوای چربی بالا را از رژیم غذایی خود کنار بگذارید و روزانه یک قاشق غذاخوری سرکه سیب بنوشید.

آیا تا به حال چیزی راجع به فایده های نوشیدن یک قاشق غذاخوری سرکه سیب در روز شنیده اید؟ اگر این گونه نیست، باید بدانید که سرکه سیب

سرکه سیب گرفتگی بینی را کم کردن می دهد
اثر آنتی بیوتیک سرکه سیب به کم کردن خطر عفونت کمک می کند. همچنین، این محصول میزان مخاط را کم کردن داده و سینوس ها را پاکسازی می کند و از این رو، گرفتگی کمتری در آنها دیده می شود.
اگر علاقه به مصرف روزانه یک قاشق غذاخوری سرکه سیب ندارید، این کار را حداقل زمانی که دچار آنفلوآنزا شده است اید، انجام دهید.
مصرف سرکه سیب به مدت ۱۰ روز معمولا جهت از بین بردن مسئله کفایت می کند.
همچنین، اگر به گلو درد یا پرسشها التهابی مبتلا شده است اید، سرکه سیب در کم کردن و از بین بردن آنها موثر عمل می کند.

سرکه سیب به سود باکتری های روده عمل می کند
آیا از یبوست مزمن یا گاه به گاه زحمت می برید؟ در این مورد، نوشیدن یک قاشق غذاخوری سرکه سیب از استمرار این مسئله پیشگیری می کند.
بر خلاف باور عمومی، سرکه سیب موجب شکل گیری پرسشها اسیدیته نمی شود، لیکن یک غذای قلیایی است.

سرکه سیب کلیه ها را سمزدایی می کند
آیا از عفونت های کلیوی زحمت می برید یا سنگ های کلیه جهت شما مسئله آفرین شده است اند؟ اگر این گونه هست، مصرف یک قاشق غذاخوری سرکه سیب هنگام صبح را مد نظر قرار دهید.
همچنین، دنبال کردن توصیه دکتر خود و نوشیدن آب به میزان کافی را فراموش نکنید. اگر به مصرف آبمیوه علاقه دارید، اطمینان حاصل کنید فاقد شیرین کننده باشند. همچنین، نمک را به مدت دو هفته از رژیم غذایی خود کنار بگذارید.

سرکه سیب به چربی سوزی کمک می کند
به همراه یک رژیم غذایی سالم و ورزش، نوشیدن دو قاشق غذاخوری سرکه سیب در روز موزیک سوخت و ساز را تسریع می کند.
سرکه سیب سرشار از ویتامین B6 و لسیتین است و به سوزاندن چربی جمع شده است در بدن به واسطه یک رژیم غذایی ضعیف کمک می کند.

سرکه سیب را چگونه مصرف کنیم؟
دو روش جهت نوشیدن سرکه سیب وجود دارند. گزینه راحت نوشیدن یک قاشق غذاخوری سرکه سیب هست. ولی اگر عطر و طعم آن جهت شما بیش از اندازه نیرومند هست، می توانید آن را در یک لیوان آب، چه سرد یا گرم، ترکیب کنید.

 

معجزه یک قاشق سرکه سیب

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: asriran.com

واژه های کلیدی: پیشگیری از بیماری | مواد غذایی | رژیم غذایی | گرفتگی بینی | نوشیدنی | پیشگیری | محصول | سلامت

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو